Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město

Oddělení pro dospělé

Patterson, James, – Hodina pravdy /

Od poslední Alexovy návštěvy rodného města se hodně změnilo. Vražedné pohledy sousedů, házení klacků pod nohy. Obyvatelé jsou přesvědčeni, že Alexův bratranec zavraždil svého žáka, a dávají to celé rodině patřičně najevo. Alex shání důkazy, aby očistil nevinného, ale sám se dostává na tenký led.

Weir, Alison, – Jana Seymourová – Laskavá královna /

Pouhých jedenáct dnů po popravě Anny Boleynové obléká Jana Seymourová svatební šat, aby se stala třetí ženou Jindřicha VIII. Poslední dobou přitom zblízka sledovala, jak se králova vášeň k předchozí manželce rychle mění v ledový chlad a velkolepé dvorské slavnosti, hostiny, lovy i chodby královských paláců se náhle stávají kulisami děsivé tragédie. Jana ví, že musí porodit králi syna, jinak jí hrozí smrt.

Andrews, Ivana – Otoč se tváří ke slunci /

Když Alice potřebuje udělat tlustou čáru za minulostí, přesídlení na venkovský statek se zdá být skvělý nápad. Dům je však zatížen věcným břemenem – útulkem pro opuštěná zvířata, což přináší řadu nečekaných potíží. Navíc se kromě citů k místnímu veterináři musí vypořádat i s výpady mstivého souseda, který je pro splnění svých plánů schopen zajít nebezpečně daleko.

Stejskal, Robin – Prokletá kaple /

Do nenápadné vesnice Medovice přichází nový hospodský, který postupně zjišťuje, že lidé z této obce jsou velice nevrlí a nepřístupní. Zejména nevraživý soused Půta mu dává najevo, že zde není vítán. Hospodský má stísněný pocit, který se umocňuje podivnými zvuky přicházejícími ze sklepení. Zpočátku se snaží vše vysvětlit racionálně, ale po několika setkáních s tajemným chlapcem změní názor. Pátrá po minulosti tamních osob, dozvídá se tajemství místní kaple, hrůzostrašnou historii školy, jenomže to už se naplno projevuje pradávná kletba.

Bartoň, Jiří – Velká kniha herců první republiky a protektorátu /

 

Oddělení pro děti a mládež

 

Zep, – Titeuf :

Ve třídě, na školním dvorku, doma nebo na ulici, Titeufa vždy zajímalo, co se kolem něj děje. Ale tentokrát je v koncích! Od velkých událostí naší moderní společnosti až po drobné nehody na školním hřišti: Zep využívá každodenní humor, aby se podíval na svět – občas drzýma, ale vždy spravedlivýma, dětskýma očima.