Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro dospělé

 

Huang, Guangmin, – Akupresura poklepem :
Fischer, Petr, – Amnestie :
Selner, Martin, – Autismus & chardonnay.

Vtipně napsané historky ze života asistenta pečujícího o autistické klienty.

Young, Samantha – Bez rozloučení /

Kniha popisuje osud mladé Američanky Nory, jež se společně se svojí matkou stará o invalidního otce. Tento život je však pro Noru stále více a více vyčerpávající, a tak jednoho dne podlehne kouzlu mladého Skota Jima, opustí svůj domov a přestěhuje se do Skotska, kde si Jima vezme. Po třech letech manželství dojde Nora k uvědomění, že Jim pro ni není ten pravý a plánuje ho opustit. Než se ale odhodlá k takovému kroku, Jim umírá a Nora se stává vdovou. Jedinou útěchu ji nyní přináší její dobrovolnická práce v nemocnici, během níž předčítá nemocným dětem. Účastníkem těchto sezení se stane i dívenka Sylvie a Nora se díky ní seznámí s jejím okouzlujícím strýcem Aidanem, jenž v ní dokáže vyvolat pocity, o nichž neměla tušení. Dokáže Nora po boku Aidana nalézt štěstí, nebo ho od sebe odstrčí kvůl

Harris, Thomas, – Cari Mora /

Tvůrce slavného psychopatického zabijáka dr. Hannibala Lectera přichází tentokrát s thrillerem, jehož hrdinkou je mladá kolumbijská uprchlice Cari Mora.

Morris, Heather, – Cilčina cesta /

Příběh židovské dívky Cilky, která na vlastní kůži zažila hrůzy koncentračního tábora Osvětim i sovětského gulagu ve Vorkutě.

Morris, Heather, – Cilčina cesta /

Příběh židovské dívky Cilky, která na vlastní kůži zažila hrůzy koncentračního tábora Osvětim i sovětského gulagu ve Vorkutě.

Caplin, Julie – Cukrárna v Paříži /

Nina Hadleyová pracuje na anglickém venkově jako servírka a ve svém třicetiletém životě vlastně nedělala nic s opravdovým nasazením. Jediné, co ji baví, je cukrařina. Když se jí naskytne příležitost být pravou rukou bratrova kamaráda na cukrářských kurzech, zapomene i na jeho nevraživost a neurvalost. V úchvatné atmosféře Paříže, v malé cukrárně s podmanivou atmosférou a za pomoci nových přátel, najde Nina nejen odvahu uskutečnit si své sny.

Siedlecka, Joanna – Černé ptáče :
Silver, Josie – Den, kdy jsem zahlídla lásku /

Romantický příběh o lásce na první pohled vede hlavní hrdiny, přátele Laurie, Sarah a Jacka, spletitými cestami lásky a přátelství za svým osudem.

Bythell, Shaun – Deník knihkupce /

Shaun Bythell si založil knihkupectví, ale chodili mu tam lidé. Malebné městečko na pobřeží a desítky tisíc všemožných knih na skladě, co by si člověk mohl přát víc? Jsou tu bohužel ještě zákazníci, ten nejhorší mor na světě. Bez zákazníků to ale bohužel nejde, takže majitel zatne zuby a uleví si alespoň na stránkách deníku. Autorovy lakonické postřehy plné suchého humoru přinášejí svérázný pohled na obyvatele městečka a lidstvo vůbec.

Stabenow, Dana, – Devátá oběť /

I když Kate Shugaková opustila svoji pozici vyšetřovatelky kanceláře státního nadvládního v Anchorage, pokračuje ve vyšetřování zločinů uprostřed aljašské rezervace. Během jednoho jarního dne se šílený střelec vydá na svoji vražednou misi. Mrtvých je celkem devět. Ovšem balistická expertíza prokáže, že devátá oběť byla zabita jinou zbraní. Zdá se, že se na Aljašce ukrývá ještě další vrah. Po jeho identitě pátrá Kate. Doprovází ji její věrná společnice, polovlčice Obluda.

Fields, Helen, – Dokonalá smrt /

V kopcích nad Edinburghem se objeví zmrzlé tělo nahé dívky. Téhož dne na druhém konci města zemře bývalý šéfinspektor místní kriminálky, který podle všeho spáchal sebevraždu. Tomu ale nevěří Ava Turnerová, před nedávnem povýšená na jeho místo. Jaký by mohl mít důvod? Detektivy Turnerovou a Callanacha čeká složité vyšetřování, při němž se ocitnou na hranici zákona. A opět hrají o čas, protože vrah s nevinnou tváří si už vyhlédl další oběti.

Taylor, Patrick, – Doktore, to bude v cajku! /

Městečko Ballybucklebo se tentokrát musí semknout, když rodina Donnellyových přijde o dům. Naštěstí si místní obyvatelé umějí pomáhat a odlehčit vše humorem. Ještě osobnější trápení zažívá mladý doktor Laverty, jehož ženě se nedaří přijít do požehnaného stavu. Odpovědí by mohly být nové poznatky lékařské vědy. Autor znovu splétá láskyplné venkovské vyprávění s vylíčením irských poměrů v šedesátých letech dvacátého století, kdy se začalo schylovat k nepokojům.

Feministky nenosí růžovou a jiné lži /
Elsberg, Marc, – Helix :

Americký ministr zahraničí během státní návštěvy Mnichova zemře. Během pitvy na jeho srdci nalezli zvláštní znamení, způsobené bakteriemi? V Brazílii, Tanzánii a Indii zaměstnanci mezinárodní chemické společnosti objevují plodiny a zvířata, která by neměla existovat. Ve stejnou chvíli se Helen a Greg obrací na genetickou kliniku, která by jim měla pomoci s umělým oplodněním. Doktor jim vypráví o neoficiálním výzkumném programu, díky kterému se už narodilo více než sto “speciálních” dětí.

Gablé, Rebecca, – Hlava světa /

Při krvavém útoku německého vojska pod velením krále Jindřicha I. je zajat slovanský knížecí syn Tugumír. Spolu se sestrou Drahomírou jsou odvlečeni do Magdeburgu, kde se Tugumír brzy proslaví jako léčitel. Zachrání život Jindřichovu synovi Otovi a stane se jeho osobním lékařem a učitelem jeho synů. Přesto zůstává i nadále rukojmím a zajatcem mezi dvěma světy.

Moučková, Kamila – Hlavou proti zdi /
Caliskan, Patrici – Instantní macecha :

Příběh o potížích, které nastanou, když si mladá žena najde přítele – rozvedeného muže se dvěma dětmi, které ji nesnášejí.

Jackson, Lisa – Jako o život /

Kate Summersová přišla ze dne na den o všechno, o manžela i o dceru, a nepředpokládá, že má ještě nějakou budoucnost. Pak však přichází nabídka, kterou nemůže odmítnout, má se stát matkou novorozeného chlapce. Neváhá ani vteřinu a nabídku přijímá, stěhuje se do jiného města a slibuje, že o tom, jak se stala Jonovou matkou, nikdy nikomu neřekne. O řadu let později se začíná bát – je možné, že někdo o minulosti ví víc, než je Kate milé a nedopřeje jí klid. Zdá se jí, že je někdo sleduje, a možná je dokonce ochoten vraždit. Podaří se Kate odhalit pronásledovatele dřív, než bude pozdě?

Wilson, Andrew, – Jiné zlo /

Jedna z pasažérek přeleze zábradlí a vrhne se do moře vstříc smrti. Christie otřesena tímto zážitkem se ubytuje v místním Grand Hotelu, kde se setká s několika fascinujícími hosty včetně dvojice podezřelých z účasti na vyšetřované vraždě. Jeden z nich je okultista, druhý možná komunistický špion. Slavná spisovatelka brzy zjistí, že nic není, jak se zdá být, že děsivá událost z lodi má souvislost s případem a že k odhalení pachatele bude třeba odkrýt jiné zlo.

Bryndza, Robert – Kanibal z Nine Elms :

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevracejí se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci. A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji, chytit dalšího sériového vraha.

Remešová, Michael – Karel Gott :
Yrsa Sigur?ardótt – Katarze :

Na toaletách kina kdosi zavraždí mladou dívku Stellu. Videozáznam celé akce, při níž oběť prosí o odpuštění, je sdílen přes Snapchat. Když se později nalezne Stellino tělo, má u sebe přiložený papír s číslem 2. Protože je třeba vést vyšetřování velmi citlivě jedná se o dospívající dívku a zdá se, že případ má co do činění se šikanou a kyberšikanou mezi dospívajícími poprosí detektiv Huldar o spolupráci dětskou psycholožku Freyju. Vrah však ve své podivné misi pokračuje. Záhy následuje oběť s číslem 3.

Gris, Daniel – Lars láme kosti /

Lars, neortodoxní soukromé očko, milovník bourbonu a řízné muziky, dostane tu nejpodivnější zakázku, jakou si kdy uměl představit. Z pozice insidera má dohlédnout na bezpečí popové hvězdičky Laury B.Itch, která se stala adresátem nevybíravých anonymních dopisů. Kdosi jí vyhrožuje způsobem, který nejen že není v souladu s bontonem, ale dokonce ani se životem. Je anonym opravdu schopný činu a Laura skutečně v nebezpečí? Právě to má Lars za úkol zjistit a následně diskrétně vyřešit.

Brownlee, Victori – Láska a sýr v Paříži /

Ella se plná očekávání a vzrušení připravuje na večeři se svým přítelem, se kterým chodí přes osm let. Zdá se, že konečně nadchází chvíle, kdy ji požádá o ruku. Večeře však skončí překvapivým rozchodem. Se zlomeným srdcem, na prahu třicítky se Ella rozhodne opustit Melbourne, přestěhovat do Paříže a konečně začít žít jinak, dobrodružněji. Neumí jazyk, nikoho tam nezná a neví, čím se bude živit.

James, E. L., – Mister /

Poutavá romance známé spisovatelky se odehrává v současném Londýně. Je to milostný příběh plný vášně, ale také napětí, strachu a boje o život.

Špaček, Ladislav, – Moderní etiketa /
Arazi, Silvia, – Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě /

Manželé Pedro a Lucie po jedenáctiletém manželství dospěli k rozchodu. Pedro odchází a Lucie s obavami hledí do budoucnosti. Během několika týdnů, které tvoří rámec tohoto intimního příběhu, je Lucie na začátku dlouhé a klikaté cesty k sobě samé, rekapituluje svůj život, vzpomíná na milujícího otce, konfliktní starší sestru a despoticku matku. Snaží si vybudovat svůj nový životní prostor, ke kterému vede cesta zřejmě pouze skrze odpuštění. Odpuštění sobecké matce, lehkomyslnému manželovi i sobě samé.

Formáčková, Marie – Na talíři :
Green, Hank, – Naprosto pozoruhodná věc /

April pracuje ve startupové firmě v New Yorku jako grafická designérka. Jedné noci, když jde z práce domů, objeví v ulici podivnou tří metrovou sochu připomínající transformeřího samuraje, kterou pojmenuje Carl. Společně s kamarádem Andym natočí o soše video, jež umístí na Youtube a přes noc se tak stane slavnou. Být v centru pozornosti, se ale ne vždy vyplatí. Sláva má i svou stinnou stránku a někdy může ohrozit i na životě. April se bude muset vypořádat nejen s lidmi, kteří se jí snaží unést, ale rovněž se pokusí zjistit, kdo vůbec je Carl a proč se jich na Zemi objevilo tolik?

Vareille, Marie, – Někdy je hezké, že mě miluješ /

Román pro ženy od francouzské autorky o putování dvou osudem zkoušených třicátnic za láskou napříč Francií, a pak až do Londýna.

Kast, Bas, – Nutriční kompas :
Lundberg, Sofia, – Otazník je polovina srdce /

Román pro ženy od švédské autorky o tajemstvích minulosti, nenaplněné lásce a hledání skutečného štěstí i spokojenosti.

May, Peter, – Pekingský rozparovač :

Říká si Pekingský rozparovač. Jeho oběti jsou mladé, krásné a odporně znetvořené. Veškerá pozornost se upírá na velitele pekingského oddělení závažných zločinů Li Jena. Jeho nadřízení, média i vyděšená veřejnost žádají rychlé výsledky.

Rider, Catherine – Polibek v Londýně /

Cassie Winterová nesnáší svůj život, už nechce mít nic společného se světem herců a filmovým pozlátkem, a nejvíc ze všeho touží, už nikdy nemuset promluvit se svou matkou. Stejně tak Jason Malone by nejraději zapomněl, že se bude muset odhodlat přiznat své rodině, že zanechal studia práv, aby se mohl stát hercem. Ani jeden z nich nemá zatím dost odvahy čelit tomu, co je nevyhnutelně čeká. Když se náhodně potkají na divadelním představení, rozhodnou se, že se vydají na předvánoční okružní pouť Londýnem a navštíví všechny jeho proslavené divadelní scény. Je možné, že na konci zjistí, že v sobě navzájem našli nejlepší přátele, nebo dokonce něco víc?

Kubáník, Josef, – Poslední deník Květy Fialové /
Zibura, Ladislav, – Prázdniny v Evropě /
Kepnes, Caroline, – Providence /

Jon a Chloe byli oba v kolektivu tak trochu outsideři, on ještě více než ona. Jejich opatrné přátelství mohlo přerůst v lásku, kdyby Jon na čtyři roky beze stopy nezmizel. Jeho únosce mu navíc předal zvláštní schopnost, fyzicky zlikvidovat druhé pouhými emocemi. Stal se tak Jon monstrem bez naděje na znovushledání s Chloe, i když pouto mezi nimi pořád existuje? Jak se do celé věci zapojí stárnoucí detektiv, mající podezření, že v Providence operuje vrah?

Miller, Kelsey – Přátelé :
Kavková, Alice – Retrohraní :
Mornštajnová, Ale – Rodinné povídky /

Současní renomovaní čeští spisovatelé odhalují s hloubavým psychologickým vhledem bolesti dnešních rodinných a mezilidských vztahů. Na krátké ploše povídek rozkreslí osm českých zkušených spisovatelů několik lidských životních etap a postojů k životu. Životní příběhy hrdinů a jejich názory jsou rozlišné a odhalují vztahy k rodičovství, partnerství, k ostatním lidem i kořeny jejich postojů.

Brown, Sandra, – Rozstřel /

Antologie jedenácti krimithrillerových povídek, jež jsou dílem smíšených dvojic, utvořených z nejúspěšnějších současných anglosaských autorů a autorek žánru. Doplněno stručnými medailonky a komentářem editora.

Kmenta, Jaroslav, – Rudý Zeman /
Scarrow, Simon, – Římská krev /

Další z rozsáhlé série historických románů o legionářích Catonovi a Macronovi, tentokrát zasazený do prostředí východní hranice Římské říše.

Čepek, Petr, – Sametové iluze :

Vyprávění osciluje mezi dvěma životními obdobími hrdinů – studiem na sportovním gymnáziu na konci 70. let a obdobím po roce 1989. Parta kluků nadšených sportem, jejich první lásky, úspěchy a nezdary. Běžný bezstarostný studentský život je narušen nepochopitelnou sebevraždou jednoho z nich. Tehdy ještě netuší, jak tato událost zásadně ovlivní jejich životy. Setkání po letech prověří vzájemné vztahy a morálku hrdinů. Ukáže se, že nikdo není bez viny a právo na pomstu nemá žádný z nich.

Meyerson, Amy – Sejdeme se v knihkupectví /

Miranda Brooksová v dětství výstřední Prosperovo knihkupectví milovala, ovšem strýček Billy po hádce s její maminkou v den dívčiných dvanáctých narozenin záhadně zmizel. Teď už je Miranda dospělá a na prahu svých třiceti let dostane zprávu o strýčkově úmrtí, i o tom, že jí odkázal nejen knihkupectví, ale i jisté závažné poselství.

Douglas, Donna – Sestřičky na příjmu /

Společenský román nás v roce 1937 počtvrté zavádí do londýnské nemocnice Nightingale a přináší nové osudy oblíbených hrdinek.

Anholt, Laurence, – Smrt jako umění :

Detektivní román anglického autora z uměleckého prostředí, v němž se dvojice nesourodých vyšetřovatelů snaží dopadnout prohnaného vraha.

Martin, George R. – Snové písně.

V objemné průřezové sbírce Snové písně nabízí čtenářům souhrn svých kratších prací, díky nimž poznáte i jeho nebývalý talent pro hororovou a vědeckofantastickou tvorbu.

Sinclair, Rob – Spáč číslo 13 /

Aydin Torkal byl v devíti letech unesen vlastním otcem z Británie a zařazen do výcviku islámských radikálů. Ani jako třináctý bojovník svaté války, Talatašar, však ideologii zcela nepodlehl. Po úspěšném útěku se stává současně štvancem i pronásledovatelem, toužícím po pomstě. Na stopě celé skupiny je agentka MI6 Coxová, mající poznatky k připravovaným útokům velkého rozsahu. Špionážní thriller se odehrává v mnoha zemích světa a odhaluje drsné praktiky teroristů.

Kane, Ben, – Střet impérií /

První svazek dvoudílné ságy, ve které velký obdivovatel a znalec antických dějin zprostředkovává pohled na mocenský boj mezi největšími starověkými státy makedonským královstvím a římskou republikou.

French, Tana, – Temná zahrada /

Román od jedné z nejlepších autorek napínavých psychologických thrillerů dneška pokládá otázku, co se z nás stane a čeho jsme schopní, když přestáváme tušit, kým vlastně jsme.

Mayne, Andrew, – Teorie vraždy /

Bioinformatik a lovec sériových vrahů Theo Cray dostane od FBI neoficiální nabídku vyšetřit podivnou dvojnásobnou vraždu. K vraždě došlo na místě, kde zabiják, kterého Theo odhalil dříve, pohřbíval své oběti. Policie jako podezřelého zadržela forenzního technika, ten ale nikdy dříve neměl sklony k násilí, navíc je v šoku a na nic si nevzpomíná. A na skenu jeho mozku se objeví něco zvláštního. A abnormálního. Doktor Cray záhy zjistí, že se na místech činu pohybuje záhadný muž.

Florio, Gwen, – Tichá srdce /

Po tragických událostech z 11. září 2001 se změní nejen celý svět, ale i životy hrdinek románu. Američanka Liv přijíždí do Kábulu s nevládní organizací, zaměřenou na pomoc ženám. Jako tlumočnice je jí přidělena místní mladá žena Farida. Za osudy a posláním obou žen se však skrývají velmi osobní záležitosti jejich partnerských vztahů. Liv doprovází svého manžela, který zde hodlá vzkřísit svoji skomírající kariéru. Farida, vzdělaná dívka z akademických kruhů, se znalostí několika jazyků, je nucena se vyrovnat se smluveným sňatkem. Dramatické události, které následují, dají oběma ženám poznat pravdu o jejich životech.

Carter, Natalie, – Ticho a zuřivost /

Francouzský psychothriller dvojice autorů o temném rodinném tajemství a dávné tragédii se odehrává v kanadském Ontariu.

Hoover, Colleen – To nejlepší v nás /

Quinn a Graham se oba zklamali ve svých protějšcích. Do společného vztahu proto vstupovali s odhodláním vzít vše za správný konec a prožívali vášnivá milování. Jenže pár let po svatbě se odcizují. Láska zcela nevymizela, ale je samotné proměnil koloběh všedních dnů i velké trápení, neúspěšné početí miminka. Zachrání jejich svazek tajemná krabička, do které kdysi ukryli dopisy pro stav nouze?

Nesser, Hakan, – Úplně jiný příběh /

Detektivní román líčí spletitý případ inspektora Barbarottiho, jehož počátek tkví v poměrně nevinné dovolené několika lidí na francouzském pobřeží.

Steel, Danielle, – V pravý čas /

Román pro ženy od zkušené americké autorky, v němž Alexandra hledá možnost uplatnění svého spisovatelského talentu, a také životní lásku.

Hannah, Kristin – Velká samota /

Příběh o složitosti rodinných pout a vztahů na pozadí drsné aljašské přírody. Veterán z vietnamské války chce se svojí rodinou na Aljašce začít nový život.

Raego, – Věř, běž a dokážeš /
Holm, Lasse, – Vikingové.

Další z příběhů vikingského nájezdníka Rolfa Troufalce, který se se svými druhy vydává drancovat a loupit do Hispánie, dnešního Španělska.

Galeotti, Mark, – Vor v zákoně :
Cubeca, Karel – Vyměřený čas /

Sny o dokonalém světě berou za své, když planeta přichází o magnetosféru a stává se smrtící pastí. V nastalém chaosu ukrývá profesor svoji dceru Karru do odlehlého vězení, kde nastoupí na pozici psycholožky. Poté co i sem prosáknou informace o kritické situaci, nezbývá než vytvořit nesourodou skupinu, která se vydá na dobrodružnou cestu za záchranou života. Někdo má ale snahu výpravu překazit, podezření padá na každého.

Ellis, Joy – Ztracené dcery /

Na večírek odejdou dvě dívky, jedna se najde zdrogovaná a polomrtvá, druhou prý kdosi z párty odvlekl. Mezitím je na opuštěné pláži nalezeno tělo další dívky. Nesouvisí to vše se zmizením holčičky před téměř deseti lety, případem, který nebyl nikdy objasněn? Detektivové Rowan Jackman a Marie Evansová během pátrání narazí nejen na nelegální klub, který řídí podezřelá skupina lidí, a chátrající bývalé sanatorium Windrush, jež se zdá plné temných tajemství, ale také na hranice svých možností