Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro dospělé

 

D’Abo, Christine – 30 dní touhy /

Milostný příběh, v němž hlavní hrdinka, mladá žena, přichází vinou smrtelné nemoci o milovaného manžela. Po dvou letech truchlení však přichází nový začátek.

Berry, Lucinda – Andílek /

Mladí manželé Hannah a Christopher si adoptují zanedbanou a týranou malou holčičku. Chtějí jí poskytnout láskyplný domov. Dívka se ale upne pouze na otce a snaží se manžele rozeštvat. Hannah namísto mateřských radostí zažívá skutečné peklo.

Moreland, Melanie – Bentley /

Úvodní díl trilogie milostných romancí, v níž kanadská autorka představuje příběhy tří odlišných mužů a jejich osudových lásek.

Cole, Martina, – Bez lítosti /

Rodinné drama, které je zároveň pojato jako thriller z londýnského gangsterského prostředí, v němž ve vysoké hře bez pravidel vládnou jen nelegálně nabyté finanční prostředky, doplněné hrubostí a násilím.

Schillerová, Tere – Bumerang /

Román české blogerky a spisovatelky se věnuje různým podobám partnerského násilí.

Poore, Michael – Deset tisíc životů /

Originální fantaskní cesta napříč prostorem a časem, kterou absolvuje hrdina románu proto, aby mohl být se svou pravou láskou. Se Smrtí.

Bardugo, Leigh, – Devátý spolek /

Temný urban fantasy román vypráví o Alex, která ve svém životě dostala druhou šanci a může studovat na prestižní univerzitě – zde však narazí na nebezpečný svět elity, tajných společností a magie.

Tomšej, Jakub, – Diskriminace na pracovišti /
Ahern, Cecelia, – Dívka zvaná Lyra /

Příběh zvláštní a osamělé dívky, která žije na jihozápadě Irska, v horách, daleko od civilizace a lidského ruchu do chvíle, než je nevyhnutelně objevena. Na jihozápadě Irska se drsné hory snoubí s jasně modrými jezery a hustými lesy. V jejich srdci žije mladá žena odříznutá od zbytku světa. Její existence je bedlivě střeženým tajemstvím. Má totiž výjimečnou, dosud neviděnou schopnost; dar, který jí vyslouží jméno Lyra.

Taylor, Kathryn – Dunmor Castle.

Pokračování romantického příběhu mladé bytové architektky a návrhářky Lexie, která připravuje k rekonstrukci hradní sídlo Dunmor Castle.

Mintová, Magdalen – Falešný pohřeb :

Humoristický román přináší další peripetie rozmazlené Emy Studené, které se již podařilo „ulovit“ bohatého manžela a založit s ním rodinu. Její bezstarostné štěstí ale nemá dlouhého trvání.

Caplin, Julie – Hotýlek na Islandu /

Milostný román odehrávající se během zimních měsíců na Islandu vypráví příběh milé a odvážné Lucy, která se musí otřepat po prožité zradě a jít dál. Lucy měla skvělou práci a přítele, ale pak přišla osudová chyba a mladá žena nemá nic. Z nouze přijme pracovní nabídku na Islandu, kde má dát dohromady pomalu upadající malý rodinný hotel. Lucy je přesvědčena o úspěchu, přesto ale přijde mnohá překážka, kterou musí překonat.

Krajčo Babinská, – Hvězdy na cestě /

Úspěšný stárnoucí herec Igor se po smrti své matky vydává na cestu na Krétu, kde se pokusí zrekapitulovat svůj život.

Belsham, Alison – Inkoust /

V temných uličkách Brightonu kdosi napadl mladou ženu. Zranění se zprvu nezdají vážná, ale oběť za 24 hodin umírá v agónii a na jejím těle se najde smrtící tetování. Po zmizení druhé ženy už inspektor Francis Sullivan ví, že čelí sériovému vrahovi. Jedno ale nečekal: hlavním podezřelým je Alex Mullins, syn tatérky a jeho bývalé milenky Marni. Dokážou se přenést přes minulost a spojit síly, než se rozsudek smrti objeví na kůži další oběti?

Schaler, Karen – Jak si zamilovat Vánoce /

Román plný vánoční atmosféry. Emmie miluje Vánoce, což se ovšem nedá říct o jejím příteli Grantovi, kterého naplno zaměstnává jeho práce v právnické kanceláři. Emmie má plán, jak v něm zažehnout vánoční kouzlo. Vzplanout ale může mnohem víc.

Mahen, Jiří, – Janošík /

Divadelní hra zpracovává slovenskou lidovou pověst o zbojníkovi, který přepadává bohaté.

Jacobs, Anne – Kavárna U Anděla.

Další pokračování jedné kavárenské dynastie v polovině dvacátého století. Kavárna u Anděla sice přežila druhou světovou válku a Kochovi se postavili na nohy, nyní se ale musí vypořádat s novou konkurencí i osobními milostnými trablemi.

Formánek, Josef, – Kniha o tichu /

Velmi niterně laděná autobiografická kniha svérázného českého autora.

Denková, Melita – Královna Rejčka :

Po smrti své první manželky Guty se Václav II. ožení s osiřelou princeznou Richenzou. Dvanáctiletá dědička polské koruny se těší na nový život po boku českého krále, Václav se jí ale hned po svatbě zbaví a pošle na osamělý hrad Budín, aby mohl pokračovat ve svém nevázaném životě v Praze. Po letech se do odstrčené manželky zamiluje, osud si však pro krutě zkoušenou královnu připravil úplně jinou cestu.

Gris, Daniel – Lars útočí /

Soukromý detektiv Lars, potetovaný fanoušek Metallicy, bourbonu, aut a žen, měl v životě pouze dva vážné vztahy. Přes rozchod s Viktorií se nikdy nepřenesl, a právě ona se mu po dvaceti letech ozve, aby ho požádala o pomoc. Její devatenáctiletý syn Artur znenadání zmizel a s ním i velká částka peněz z otcova trezoru. Larsovým úkolem nyní je nejen syna a peníze vypátrat, ale také vyrovnat se s vlastní minulostí.

Nordbo, Mads Pede – Ledový strach /

Matthew se snaží více poznat svoji rodinu – otce, který mu před lety zmizel, a nevlastní sestru. Rodinná návštěva se však pro Matthewa změní v noční můru, když se sestra a její kamarádi ztratí v opuštěném grónském městečku. Jediné, co po nich zbyde, je krev. Novinář se je vydá hledat spolu se svou kamarádkou – temnou grónskou dívkou Tupaarnaq, jež se stále ještě nemůže srovnat s minulostí, kdy zažila zneužívání, násilí, vraždy. Dvojice odhaluje děsivý vojenský experiment s pokusy na lidech, do něhož byl vtažen i Matthewův otec.

Vondruška, Vlasti – Letopisy královské komory.

Hospodyně Jiřího Adama z Dobronína obdrží jako dárek knihu Manželské zrcadlo, která obsahuje různé rady pro život vdané ženy a také poučné příběhy. Diskutuje o ní se svou přítelkyní ze sousedství a ta si vzpomene, že zaslechla o případu, který tahle kniha popisuje. Obě napadne, že může jít o utajený zločin. Rozárčin muž Petr Korec jim sice nápad rozmlouvá, ale nakonec se dá přemluvit a vyrazí za autorem knihy. Tím začíná řetěz podivných událostí, v nichž hrají roli démoni, nevěra a hamižnost.

Flint, Sarah – Lháři lháři /

Věrný pes leží poraněný vedle zohaveného těla svého majitele. Mrtvou ženu, svázanou s roubíkem v ústech, najdou v její vlastní posteli. Oba zavraždění jsou z řad policie a oba mají vedle sebe položenou rudou růži. Je jasné, že vraždám není konec. Začíná hledání skutečného pachatele i jeho motivu, které je plné lží a falešných obvinění. Charlie, Hunter a jejich tým musí zabijáka dopadnout, než se obětí stane další z kolegů.

Nordbo, Mads Pede – Maska smrti /

Další z řady severských detektivních románů, ve kterém tentokrát Matthew Cave řeší tajemství dávného mýtu, který ohrožuje místní kraj.

Cornwell, Bernard – Meč králů /

Další historický román z volné řady o temném středověku anglických dějin, v níž jako hlavní hrdina vystupuje Uhtred z Bebbanburgu, potomek northumbrijského velmože, jenž vždy ctí přísahu a zůstává věrný danému slovu.

Carr, Allen, – Moje dítě (už) nekouří :
Duda, Jan, – Můj příběh jménem policie /

Jak doopravdy funguje česká policie, na jakých principech stojí její každodenní činnost, jaké nároky jsou kladeny na práci řadových policistů? Každým dalším odslouženým rokem jsem nabýval silnějšího přesvědčení, že tu něco není v pořádku. A opravdu. Není! Otevřená výpověď docela obyčejného policisty, který byl příslušníkem Policie České republiky necelých 12 let. Autor vychází ze svých osobních zkušeností a přibližuje postupný proces, kterým se z něj stal policista. Informuje o všem, s čím se průběžně seznamoval, co policejní práce skutečně obnáší. Objasňuje, proč vlastně došel k rozhodnutí odejít do civilu. Svůj vlastní obrázek o české policii a její současné podobě čtenářům předkládá nezastřeně a bez příkras.

Wright, Lawrence, – Na konci října /

Prorocký thriller od nositele Pulitzerovy ceny varuje před arogancí moci a křehkostí našeho světa. Smrtelný virus se rychle šíří po celé planetě a biologická válka je na spadnutí. Boj s pandemií se mění na boj o záchranu celé civilizace.

Bailey, Samantha – Na pokraji sil /

Temný psychologický thriller, v němž se mladá žena střetne s dávným, osudovým tajemstvím.

Connelly, Michael – Noční oheň /

Další detektivní případ Harryho Bosche. Tentokrát se musí vrátit o třicet let zpět, aby mohl dokončit jeden zapeklitý případ.

Rooney, Sally, – Normální lidi /

Román oceňované irské autorky, který se dočkal úspěšné seriálové verze, vypráví o vztahu dvou mladých lidí, který komplikují nejen odlišné společenské poměry.

Page, Lizzie, – Nový domov /

Emotivní válečný román. Sedmiletá Pearl je vytržena ze své rodiny a aby unikla hrůzám války, je poslána na anglický venkov. Tam je přidělena na starost Vivienne, která ale žádné dítě nechce. Pearl a Vivienne se musí naučit, jak spolu žít.

Čepek, Petr, – Odložená spravedlnost /

Detektivní román, který propojuje motiv pátrání po osudech záhadně zmizelých rusovlasých dívek.

Empson, Clare – On /

Psychologický thriller, v němž žena po ztrátě paměti vzpomíná na dva milostné vztahy ve svém životě a pokouší se rozmotat spletitou síť událostí.

Vašíček, Arnošt, – Perunův hněv :

Dobrodružný thriller z pera nejznámějšího českého záhadologa tak, jak jej mají čtenáři nejraději – s pořádnou porcí tajemna a připomenutím, že brát stará proroctví na lehkou váhu se nevyplácí. Hora Radhošť ukrývá nejeden poklad. Ať už jde o bájnou tajemnou zbraň, zlatou sochu boha Radegasta či bohatá ložiska uhlí. Pokusy zmocnit se kteréhokoliv z nich vedou k přírodní katastrofě nedozírných rozměrů. Na dole Frenštát vypukne neuhasitelný požár, horami otřásají mohutné výbuchy metanu a hráz přehrady Šance praská. Mladá geoložka Jana Pivodová ví, jak zkáze zabránit. Musí však najít cestu do spletitého podzemního labyrintu k propasti Ďáblův jícen. Pomoci jí může pouze jeskyňář Petr Molenda. V patách je jim navíc dvojice ruských vojáků odhodlaná získat z nebezpečného podzemí ničivou zbraň boha

Fišar, Jiří, – Pod Annapurnou svítá modře :
Jewell, Lisa, – Pod dohledem :

Psychologický thriller, odehrávající se v okouzlující části Bristolu, v níž zdánlivě laskaví a bezúhonní občané bedlivě sledují své sousedy a pokoušejí se odhalit jejich domnělá nebo skutečná tajemství.

Harman, Patricia, – Porodní bábou navždy /

Volné pokračování životního příběhu porodní báby, Patience Hesterové, která musí tentokrát čelit těžkostem během druhé světové války. Ještě ani nepominul dopad velké hospodářské krize a nový problém je na obzoru. Evropa je ve válce a je jen otázkou času, než se do konfliktu vloží i Spojené státy. Zatímco někteří se směle vrhají do boje, Daniel Hester mezi ně nepatří. Manžel Patience je sice vlastenec, ale během první světové války viděl příliš mnoho krveprolití a přísahal, že už nikdy nepozvedne zbraň. Svým postojem uvrhne sebe i svou rodinu v nemilost.

Gregory, Philippa – Poslední z Tudorovců /

“Smiř se se smrtí,” napsala své mladší sestře Jane Greyová, když za otcovu touhu po moci zaplatila životem. Jenže Katherine na smrt vůbec nepomýšlí, je přece mladá a zamilovaná. Její těhotenství prozradí, že se tajně vdala, a skončí uvězněná v Toweru. A pak je tu Mary, nejmladší a opomíjená. Co se stane, bude-li vzdorovat své sestřenici, tvrdé a neúprosné královně Alžbětě?

Clarke, Lucy, – Pozvala mě dál /

Psychologický thriller o spisovatelce, která při návratu do pronajímaného domu zjistí, že se v něm cosi změnilo. Má pocit, že ji někdo sleduje a nechává v domě podivné stopy. A navíc ji tíží temné tajemství z minulosti…

Reeds, Brandi – Prohřešek /

Psychothriller americké autorky, jehož hrdinka se pomalu propadá do psychické poruchy i do spleti děsivých rodinných tajemství.

Jackson, Stina, – Pustina /

Liv Björnlundová si svůj osud nevybrala, určila jí ho Pustina, vesnice na samém konci silnice. Dcera ze statku, který poznamenala rodinná tragédie, pracuje na benzinové pumpě, kam ji každý den vozí otřískaným volvem její despotický otec Vidar. Liv si připadá jako v kleci. Až do chvíle, kdy je v opuštěné studni v lesích nalezen Vidar mrtvý. Do smrti hněvivého starého muže se zaplete dvojice dealerů a zlodějíčků, kteří věděli o jeho skrývaném bohatství. Ale všechno může být složitější.

Reisz, Tiffany, – Roky ve znamení rubínu.

Nora Sutherlinová, hlavní hrdinka románu Siréna, je úspěšná autorka erotických knih, které čtenáři přijímají s obrovským nadšením. Její poslední rukopis je však jiný, vážnější a osobnější. Nora věří, že právě tento román si získá skutečné uznání kritiky. Ale všechno má v rukou přísný redaktor Zachary Easton, který je ochotný spolupracovat na knize, jen pokud ji Nora celou přepíše. Spolupráce se Zacharym je náročná, ale také velmi vzrušující. I když se Nora Sutherlinová domnívá, že umí překračovat hranice vlastních možností, ve světě, kde je vášní bolest, není nic jednoduché.

Kay, Elizabeth – Sedm lží /

Psychologický thriller o lžích a falešném přátelství mezi dvěma mladými ženami.

Auci, Stefania, – Sicilští lvi :

Několikagenerační rodinná sága Floriů – jedné z nejbohatších a nejvlivnějších sicilských dynastií.

Gallagher, Charli – Sleduje tě /

První kniha z detektivní série s mladou ambiciózní vyšetřovatelkou Maddie Ivesovou a věčně nabručeným inspektorem Harrym Blakerem.

Hill, Roxann – Slzy mrtvé jeptišky /

Novicka byla brutálně zavražděna. Nikdo si nedokáže představit, proč by této mladé ženě, která chtěla zasvětit svůj život Bohu, chtěl kdokoliv ublížit. Měla snad nějaké tajemství či temnou minulost, která by onen hrůzný čin dokázala vysvětlit? Tento oříšek musí rozlousknout sehraná dvojice Anne Steinbachová, bývalá policistka, a kněz Paul Wagner. Brzy narazí na stopu, která je zavede za objevem daleko závažnějším, než je jedna vražda.

Christie, Agatha, – Smysluplná vražda /

Slečna Marplová odjíždí na přání své dávné přítelkyně na staré anglické venkovské sídlo, přeměněné na nápravný ústav pro mladistvé delikventy, které spravuje rodina její další kamarádky. Stará dáma, o jejíž život někdo usiluje, je bohatá a v rodině je šest potenciálních dědiců jejího velkého majetku. Pět z nich musí slečna Marplová vyloučit, než v tom nejméně podezřelém odhalí skutečného vraha.

Mornštajnová, Ale – Soukromá tajemství /

Anna by ani za nic své matce nepřiznala, že její manžel není, jemně řečeno, tak dokonalý muž jako byl její táta, jehož ale nikdy nepoznala, ovšem Lucie, ta nechce říct o otci svého doposud nenarozeného dítěte vůbec nic. Pan Gruss zase trvá na tom, že mezi půlnocí a jednou hodinou ranní musí být vrátnice Šternberského paláce zamčená a tedy mimo provoz, kdežto Milada odmítá kohokoliv do zámecké školní kaple pustit už bůhvíkolik let. Pro vypravěče povídky Jaroslava Rudiše je záhadou, co se dělo včera večer a proč má na balkóně na keříku navěšená rajčata z nedaleké večerky, zatímco pro Tomáše Marka Epsteina je to jeho nový telefon. A jak spolu souvisí mikulovský židovský hřbitov s prvním mléčným zubem malé Ester?

Child, Lee – Spravedlnost /

Krimithriller oblíbeného anglického autora v hlavní roli s Jackem Reacherem. Ten se tentokrát octne v cizím městě uprostřed války dvou zločineckých gangů.

Quinn, C. S. – Špionka z Bastily :

Historický román z období francouzské revoluce na konci 18. století. Anglie se zákulisními machinacemi snaží získat vliv nad Francií a mladá anglická špionka Attika se vydává do Paříže hledat svou sestřenici, které hrozí velké nebezpečí.

Smith, Wilbur A., – Tajemný oheň /

Sourozence Thea a Connie Courtneyovy rozdělí v raném dětství smrt rodičů. Theo, který chce utéct před svým svědomím, se přidá k Britům v boji proti francouzské a indické armádě a Connie odjíždí do Francie vypořádat se s vlastními démony. Oba ale záhy poznávají, že dali všanc vlastní životy.

Chatfield, Tom, – Tohle je Gomora /

Když se vyznáte a máte peníze, pořídíte přes internet cokoliv: drogy, zbraně, porno, ideologie, výsledky voleb, dokonce i život a smrt. Špičkový hacker Azi Bello je osamělý vlk, pracuje sám na sebe a nikomu se nezodpovídá – jenže jeho komfortní online existence se drsně střetne s reálným světem, když jeho pečlivě hlídané soukromí naruší tajemná Munira s prosbou o pomoc: její bratranci se nechali naverbovat k teroristům, a když se o tom pokoušela něco zjistit, všimli si jí jistí velmi nebezpeční lidé. Azi a Munira se nechají zatáhnout do temné konspirace, jejímž srdcem je Gomora: nepřístupné internetové tržiště, kde lze sice sehnat ledacos, ale kde také číhají ti nejšílenější světoví zločinci.

Sagitarius, Petr, – Trujkunt :

Série tří detektivních případů z oblasti Těšínska, ve kterých musí svérázný vyšetřovatel vyřešit záhadu poněkud kuriózních vražd.

Nešpor, Karel, – Úsměvy, zkušenosti, výstřednosti /
Musso, Guillaume – Válka vzpomínek /

Román ceněného francouzského autora je příběhem úspěšného spisovatele, který ze závažných osobních důvodů rezignuje na společenský život a hledá uspokojení v samotě a odloučení od světa.

Harasimová, Marké – Vánoční návraty /

Trojice milostných povídek, zasazených do vánočního času, jejichž hrdinové si přejí, aby se po jejich boku opět objevila milovaná bytost, kterou ztratili vlastní vinou.

Alderton, Dolly – Vše, co vím o lásce /

Oceněná autobiografická kniha britské novinářky o dospívání, lásce a hledání sebe sama.

Macek, Petr, – Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová :

Memoáry už Jiřina Bohdalová má, a ne jedny. Vyšly takové, které napsala vlastní rukou i takové, které o ní napsali jiní. Tato kniha je úplně jiná. Oblíbená herečka nás v ní sice provede zásadními životními mezníky, hlavně ale dala slovo jiným. Co si o Jiřině myslí členové její rodiny, spolužáci z DAMU a hvězdní kolegové?

Walden, Laura, – Zakázaná píseň /

Stella se snaží vést poklidný život na Novém Zélandu. Ráda by také zapomněla na Olivera, po němž jí zůstala památka v podobě zraněného srdce a dcery Holly. Po letech života v osamění konečně otevřela své srdce novému muži. Zároveň ale ohlásí svou návštěvu Oliver a Stella má zlé tušení.

Crouch, Blake – Zhroucený čas /

Sci-fi thriller, v němž nebezpečná epidemie nezabíjí lidi, ale jejich vzpomínky. Oběti zapomínají na své skutečné životy a jsou ovládány falešnými vzpomínkami. V ohrožení jsou lidské mysli, i samotná struktura času.

Thomasová, Sarah – Zloději kostí /

Mysteriózní thriller propojuje napětí a detektivní zápletku s existencí dávných záhad, poselství české historie a podivných slov, která mohou znamenat smrt.

Noiville, Florenc – Zpověď kleptomanky /

Valentine de Lestrange je úspěšnou znalkyní současného výtvarného umění. Žije v bezdětném manželství se zámožným bankéřem, který nyní zastává post ministra financí. Je totiž dobrým přítelem nového prezidenta republiky. Valentine vzpomíná na své dětství, kdy se začala bavit drobnými krádežemi. Spisovatelka důmyslně popisuje váhání své hrdinky v obchodech s luxusním zbožím, které by si mohla samozřejmě koupit, ale zcizování věcí jí přináší radost a vzrušení. Nedovede se ovládnout! Pak je však sama okradena a při tom přijde na zvláštní věc: její manžel ji nechává sledovat a ukradené věci za ni vždy uhradí. Svět, mnoho let příjemný a bezstarostný, najednou dostává pořádné trhliny.

Cussler, Clive, – Zuřivý tajfun :

Další napínavé dobrodružství kapitána Juana Cabrilla a posádky lodi Oregon se tentokrát odehrává na Filipínách, kde při záchraně vzácných obrazů budou muset čelit lovci hlav a guerillové válce.