Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro dospělé

 

Pospíšilová, Jarm – …a naposled konvalinky /

Román o rodinných tajemstvích, důstojném ukončení života i o propojení dvou žen rozdílných generací.

Bělohlávek, Frant – 25 typů lidí :
Moreland, Melanie – Aiden /

Tři mladí muži se seznámí na univerzitě, kde také začne jejich celoživotní přátelství. Minulost diktuje to, jací ti muži jsou, současnost však formuje jejich budoucnost. Co se stane, když se každý z těchto mužů setká s tou jedinou osobu, která je mu předurčena? Dokážou se svými city bojovat a odejít? Nebo jeden po druhém podlehnou a poznají sladkou bolest lásky?

Klabouchová, Petr – Anglická zahrada :

Náhlé zmizení dvou desetiletých chlapců zasáhne dramatickým způsobem do životů všech obyvatel malého městečka. Obětí bezhlavého vyšetřování se stává rodina zmizelých chlapců, stejně jako celá řada dalších místních postav. Příběh je inspirovaný skutečnými událostmi z roku 2006.

Poznanski, Ursula – Anonymita /

Detektivní thriller dvou německy píšících autorů se zabývá aktuálním tématem zneužívání internetových sítí, jež ve svém důsledku vede až ke spáchání nejtěžších zločinů.

Haran, Maeve – Báječné časy /

Román o čtveřici kamarádek, které si po šedesátce kladou otázku, co si počnou se zbytkem svých životů.

Connelly, Michael – Betonová blondýna /

Když detektiv Harry Bosch zastřelil sadistického vraha zvaného Panenkář, všichni v Los Angeles byli přesvědčeni, že děsivá noční můra skončila. Vdova po zemřelém však Bosche obviní ze zabití nepravého muže. A nález další mrtvoly s Panenkářovým rukopisem opravdu naznačuje, že vrah se chystá znovu udeřit. Harry však ztrácí půdu pod nohama. Přes den vede bitvu u soudu, po večerech pátrá po nebezpečném zabijákovi a v noci čelí nejzákeřnějšímu nepříteli – pochybnostem o sobě samém.

Lauren, Christina – Božská potvora /

Božský bastard, který se stane ženichem. Nevěsta, která vtrhne na rozlučku se svobodou. A jedna nezapomenutelná noc ve Vegas. Když Bennetta unesou jeho přátele do Vegas na víkend plný vylomenin a striptérek, jejich první zastávka nedopadne úplně tak, jak si představovali. Jejich plán na pánský víkend vezme za své, když se Bennett s Maxem chopí každé příležitosti, jak se tajně setkat s ženami, které milují.

Ryder, Jess – Bývalá manželka /

Hlavní hrdinka Nataša má vše, co si mladá žena, toužící po rodině, může přát. Milujícího manžela, dcerku a zajištěnou budoucnost. Jenomže Nick už jednou ženatý byl. Jen, jeho bývalá manželka, je novému páru stále v patách. Alespoň takový má Nataša pocit. Jenomže pak jednoho dne hlavní hrdinka zjistí, že její manžel Nick i dcerka Emily beze stopy zmizeli. Zoufale se snaží dcerku i manžela vypátrat a v tom ji může pomoci právě Jen.

Giuliano Laktaf, – Ciao bella /

Autobiografické vyprávění francouzské blogerky, jež prožívá mnohé úzkosti, které posléze sdílí se svou psychoterapeutkou.

Farrell, Matthew – Cos to udělal? /

Forenzní specialista Liam Dwyer se dostává k případu brutální vraždy ženy, se kterou měl milostný poměr, a protože si nepamatuje, co dělal v noc vraždy a přibývají proti němu důkazy, požádá o pomoc svého bratra Seana, vyšetřovatele z oddělení vražd.

McQuiston, Casey – Červená, bílá a královsky modrá /

Co se stane, když se syn americké prezidentky zamiluje do britského prince?

Nesser, Hakan, – Druhý život pana Roose /

Detektivní román přináší další případ inspektora Gunnara Barbarottiho, jenž tentokrát pátrá po záhadných okolnostech zmizení výherce téměř dvou miliónů švédských korun.

Torre, Alessandra – Ghostwriter /

Psychologický thriller je příběhem úspěšné spisovatelky, která se pod vlivem nevyléčitelné choroby pokouší ve svém posledním díle podat nepřikrášlený a pravdivý obraz svého života.

Nachtmanová, Petr – Hádka /

Milostný thriller české autorky. Manželé odjedou na dovolenou ve snaze zachránit rozpadající se manželství a manželka je unesena záhadným mužem.

Cimický, Jan, – Chrámová věž /

Richard Pokora je talentovaný mladý vědec, který získal prestižní ocenění již jako student. Má proto příležitost dál pracovat na svých vědeckých objevech ve významném výzkumném centru v Paříži. Prožívá tam rozporuplné okamžiky, může pracovat s největším odborníkem na stejném problému, genetickém ovlivnění zemědělských plodin, ale zároveň těžce prožívá samotu. Jen jediný přítel, kterého má z dětství, se snaží jeho myšlenky rozptýlit. Ve volných chvílích chodí Pokora k Notre-Dame a píše si deník. Dokonce přímo ve francouzštině, aby se pocvičil v jazyku. Život a hlavně práci mu narušují anonymní výhružky, které dostával již v Praze, ale v Paříži pokračují.

McManus, Karen M. – Jeden z nás je na řadě /

Pokračování bestselleru New York Times Jeden z nás lže. Po Simonově smrti zaplavila Bayviewskou střední vlna jeho napodobitelů. Každý z nich se snažil navázat na úspěch Simonova blogu, nikomu se ale nepodařilo dosáhnout jeho kvalit. Až doteď. Tentokrát se však nejedná o blog. Jedná se o hru, kterou všichni dobře známe. Pravda nebo úkol.

May, Peter, – Karanténa /

Detektivní thriller, který se odehrává na pozadí pandemie ptačí chřipky.

Beckerman, Hannah – Kéž bych ti to dokázala říct /

Psychologický román reflektující složité rodinné vztahy, které je někdy velmi těžké chápat natož je žít. Třicet let spolu nepromluvily. Stačila jedna tragická noc v dětství, která Jess a Lily navždy změnila život. Jedna je svobodná matka, která se každý měsíc bojí, aby vyšla s penězi. Druhá má život jako vystřižený z časopisu. Zdánlivě spolu nemají nic společného. Nebude však trvat dlouho, a život se jim znovu obrátí naruby. Jejich matka náhle onemocní a zbývá jí jen pár měsíců života.

Morenová, Dagmar – Léčba psem :

Povídky a příběhy o přátelství mezi člověkem a psem. Náměty k povídkám čerpá autorka především z vlastní rodiny. Vtipná knížka o soužití nás lidí s našimi psími kamarády. Čtení je nabité spoustou situací, které jejich protagonisté opravdu prožili. Překvapivých, veselých, úsměvných, dojemných a občas i smutných. Stejně jako je život sám. Čtyřnozí kamarádi nás věrně provázejí na všech cestách životem, nezištně a oddaně, a my lidé bychom jim to měli vracet. Možná že v některých příbězích poznáte momenty, které jste se svými pejsky prožili i vy.

Läckberg, Camilla – Ledová princezna /

V městečku u moře je ve svém víkendovém domě zavražděna atraktivní žena. Její přítelkyně z dětství spisovatelka Erika pátrá nejdřív na vlastní pěst, pak pomáhá ve vyšetřování sympatickému policistovi Patrikovi. K vraždě se přidruží i podezřelá sebevražda místního malíře a začínají se objevovat kostlivci ve skříni, uspaní po mnoho let. Psychologická detektivka má spád, napětí, přitažlivý ústřední pár i působivou atmosféru mrazivého švédského přímoří. První část ze série detektivních příběhů úspěšné spisovatelky.

Kotleta, Františe – Lovci /

Praha roku 2050. Desetimilionová středoevropská metropole má svých problémů dost. Třeba s odpady, přemnoženými zmutovanými potkany nebo permanentní pouliční válkou na pomezí sunnitské a šíitské čtvrti. Co je ale horší, každý padouch v tomhle městě touží po tom, aby se stal superpadouchem. Stačí trocha genetické manipulace tady, pár kybernetických vylepšení támhle a hlavně ego větší než ten kráter, co zůstal z východního Slovenska. Jediný, kdo se těmhle superpadouchům dokáže postavit, jsou super vlastně ne, žádní superhrdinové tu nejsou. Jenom skupina federálních policistů z Organizace pro boj s vylepšenými teroristy.

Rollins, David, – Mexický pat /

Thriller ze série s agentem Vinem Cooperem. Případ se tentokrát týká drogového kartelu na texasko-mexických hranicích.

Shriver, Lionel, – Musíme si promluvit o Kevinovi /

Román je koncipovaný jako série dopisů, které vrahova matka píše svému manželovi a snaží se v nich najít odpověď na otázku, proč jejich syn tři dny před svými šestnáctými narozeninami zastřelil sedm spolužáků a učitelku. Vrací se ve svých dopisech zpět do minulosti a zabývá se složitými rodinnými vztahy, které tragédii předcházely.

Buchan, Elizabeth – Muzeum nesplněných slibů /
Frasier, Anne, – Nejsem z ledu /

Pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu. Děsivý nález však není ojedinělý. Ba co hůř. Nalezená těla patří dvanáctiletým chlapcům, kteří zmizeli před dvaceti lety. Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje.

Cartland, Barbara – Nepolíbená nevěsta /

Mladičká Venetia, dcera vévody z Lynbrooku, studuje v klášterní škole ve Francii. Je zcela ponořená do učení a příliš se nezajímá o svět za branami kláštera a ještě méně o muže. Jaké je proto její překvapení, když pro ni nechá poslat její otec a po návratu do Londýna jí sdělí, že se má provdat za vévodu z Rockinstonu. A sňatek se má konat už za čtrnáct dní!

Doyle, Hayley, – Neviděla jsem tě přicházet /

Román pro ženy o hledání lásky a zázemí v uspěchaném světe, ve kterém je tak málo času se opravdu poznat.

Češka, Stanislav – Oprávněná vražda :

V detektivním příběhu, inspirovaném skutečným případem brněnské mordparty, vyšetřovatelé nejen objasňují vraždu majitele autoservisu, ale kladou si i otázky po její morální oprávněnosti.

Kealey, Imogen – Osvobození /

V šestnácti letech Nancy opustila rodnou Austrálii, aby nalezla nový domov a životní lásku v Marseille. Ovšem během nacistické okupace nedokázala stát stranou a jako čím dál slavnější a hlavně nepolapitelnější Bílá myš se stala německým silám trnem v oku. Když byla odhalena, musela uprchnout do Anglie, zatímco jejího manžela Henriho zadrželo gestapo. Nancy se však nikdy nevzdává po tvrdém výcviku se vrací do esesáky a gestapáky zamořené Francie, aby pomohla osvobodit svůj nový domov i milovaného Henriho.

Vondruška, Vlasti – Pomsta bílého jednorožce /

Historický detektivní román z druhé poloviny 13. století, kde mladý královský prokurátor Oldřich z Chlumu vyšetřuje vraždu paní Anežky, manželky Častolova z Frýdlantu. U jedné vraždy ale nezůstane.

Roberts, Nora, – Poselství krve /

Lidé jsou hluboce zasaženi plíživou temnotou a spouští, kterou způsobil neznámý virus. Fallon vyrůstá ukrytá na farmě a netuší, proč se právě ona stala terčem surových gangů a fanatických skupin. Správně však předpokládá, že její život hraje mnohem větší roli.

Caine, Rachel, – Proti proudu /

Volné pokračování psychologického thrilleru “Na dně” je příběhem zoufalé matky, která se snaží ochránit sebe a své děti před bývalým manželem sériovým vrahem.

Boije af Gennäs, – Přízraky /

Přestože Saru postihla ve Stockholmu řada neuvěřitelných a traumatizujících zážitků, rozhodne se do něj po čase vrátit. Nastoupí do nového zaměstnání v poradenské branži a přestěhuje se do jiné části města v naději, že ji její neznámí pronásledovatelé konečně nechají na pokoji, stane se ovšem přesný opak. Sara je znovu vržena do podivné hry, v níž jde pravděpodobně o korupci a snad i organizovaný zločin a ve které se vše vrací k záhadné organizaci BSV.

Tonge, Samantha – Řecký sen /

Milostný román o ženě váhající mezi svým na pohled dokonalým holandským skoro snoubencem a řeckým přítelem z dětství. Pippa se vrací na ostrov Kos, kde prožila dětství, po devíti letech a s pohledným dvoumetrovým blonďákem Henrikem, který ji během dovolené pravděpodobně požádá o ruku. Ona si ale najednou přestává být jistá, jak mu odpoví. Její nejistota ještě zesílí, když potká Nika, dobrého kamaráda z dětství, a pouhý letmý dotek v ní probudí jiskřičky touhy.

Williams, Beatriz – Skleněný oceán /

Román trojice amerických autorek vypráví na pozadí skutečné události, katastrofy zaoceánské lodi Lusitania v roce 1915, dramatický milostný příběh.

Robinson, Steve – Smrtící hry /

Genealog Jefferson Tayte pátrá po sériovém vrahovi ve Washingtonu, kam ho povolá FBI.

White, Karen – Sny o pádu /

Larkin se vrací do svého rodného města, aby hledala svou matku, která se pohřešuje. Nachází zde ale padesát let staré tajemství.

Gibney, Patricia, – Stará tajemství /

Další díl detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Vyšetřované vraždy mají tentokrát přesah až do minulosti, k Lottiinu otci, který spáchal sebevraždu. Čeho všeho jsou lidé schopni, aby zamaskovali svá tajemství?

Blok, Rachael – Stíny jezera /

Thriller anglické autorky, zasazený do vánočního času v hrabství Hertfordshire.

Taylor, Kathryn – Stopy minulosti /

Milostný román odehrávající se v Irsku na romantickém hradě Dunmor Castle. Mladá bytová architektka Lexie se vydává na sever Irska, aby se ujala renovace sídla Dunmor Castle. Panská usedlost a její okolí jí však připadají důvěrně známé, i když si nevzpomíná, že by se tady už někdy ocitla. Lexie, která vyrůstala jako sirotek, doufá, že se zde konečně dozví něco o své minulosti. Pomoc najde překvapivě tam, kde by ji čekala nejméně.

Šilhová, Lucie – Svedu to na tebe /

Pohodové a vtipné čtení o tom, jak to v životě a v manželství chodí.

Frej, David, – Svět přírodních antivirotik :
Thun-Hohenstein, – Tajemství osudu /

Fiktivní autobiografie Erweina Sigismunda von Thun-Hohensteinovi napsaná jeho vnučkou. Líčí život tří generací jedné rodiny a zavede nás do Vídně, ale také do Děčína, Ostravy, Karviné i Havířova. Navštívíme zámek Kończyce Wielkie, který patřil rodině Larisch-Mönnich a ještě v minulém století byl součástí Československa, staré Karvinné včetně zámku Solca, zámku Rychvald. Dozvíte se o vztazích rodiny s rodem Larisch-Mönnich i úvahy o smnyslu života krátce před smrtí – hrabě Erwin byl jako major Wehrmachtu popraven sovětskými vojsky 12. února 1946.

Mansell, Jill – Tohle může všechno změnit /

Kdyby Essie ten dopis, nikdy nenapsala, žila by stále v řádném, trochu nudném vztahu s Paulem v jeho takřka dokonalém venkovském domku. Možná by už dokonce plánovali svatbu. Na druhou stranu, kdyby se z dopisu popisujícího její skutečné pocity nestala omylem internetová senzace, nepřestěhovala by se do mezonetového bytu v centru města. Nikdy by nepotkala Conora. Nebo nepoznala Lucase. A už vůbec by se nezamilovala do někoho, do koho je mnohem lepší se nezamilovávat.

Suchá, Jitka – Trénink paměti pro seniory :
Urban, David, – Tři opice :

Zlo má mnoho tváří. V kriminálních povídkách policisty Davida Urbana se potkáváme se sériovým vrahem, který u svých obětí zanechává figurku tří opic. S policistou, který má v popisu práce chránit, ale dělá opak. S fantomem, který unese manželku doktora Johna Watsona, přítele Sherlocka Holmese. Co je spojuje? Touha po pomstě. Na světě přece není staršího a častějšího motivu pro zločin. Pro vraždu. Vraždu promyšlenou a do detailu naplánovanou.

Dobrylovský, Jiří – Tvůrce českých moří :

Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan, purkrabí Českého Krumlova a později regent rožmberského panství, byl významnou postavou českého rybníkářství, ale také byl schopným hospodářem a zasloužil se o rozkvět svěřeného panství. V románu vystupuje jako vypravěč. Popisuje své životní osudy a vzestup od nevýznamného mladíka po významnou osobnost, která na českých zemích zanechala nesmazatelnou stopu.

Loubry, Jérôme, – Útočiště /

Psychologický román s prvky thrilleru vypráví příběh mladé ženy, Sandrine, která přijíždí na malý ostrov převzít majetek po zesnulé babičce. Sandrine nikdy nepoznala svou babičku. Proto je pro ni velkým překvapením, když ji jednoho dne vyhledá venkovský advokát s dopisem od staré ženy. Hlavní hrdinka dlouho váhá, nakonec se však vydává na cestu najít i svou minulost prostřednictvím babiččina života.

Gregory, Philippa – V nejistých vodách /

Rok 1648, jižní Anglie, Sussex. Špatné místo, špatná doba. Kraj bláta, mokřin a věčného zápasu o živobytí na konci světa, který není ani souš, ani moře, kde se s železnou pravidelností střídá příliv s odlivem, moře přichází a zase odchází, odhaluje rozlehlé bahnité pustiny kolem pobřeží. Éra, kdy se svět obrátil naruby, zemi sužuje válka, krále uvěznili, moci se chopil parlament ovládaný Oliverem Cromwellem.

Kendíková, Jitka – Vademecum asistenta pedagoga /
Kotleta, Františe – Válkotvůrci /

Mírně upravená verze povídkového souboru, který autor původně vydal roku 2011 jako e-knihu ještě pod svým vlastním jménem Leoš Kyša.

Jacobs, Anne – Venkovské sídlo.

Na sídle Dranitz zvoní svatební zvony. Franziska a Walter jsou po dlouhých letech konečně svoji. Všechno mohlo být krásné nebýt rodiny, která se odmítá usmířit. Vytoužená svatební cesta jim poskytne možnost znovu se sblížit a oživit staré vzpomínky. Zvláště pro Waltra je důležité vypovědět Franzisce, co se opravdu odehrálo v oněch hrůzných letech války, proč se navzdory tomu, že se tolik milovali, nemohli vzít

Robotham, Michael – Vraky :

Z irácké banky zmizelo několik miliard dolarů. Novinář Luca Terracini je ochotný riskovat cokoliv, aby přišel na to, kde všechny ty peníze skončily. Jeho irácko-americký původ mu navíc umožňuje snadněji pronikat do temných zákoutí války. Pak ho ale silně zasáhne smrt jeho milované Nicoly, která zahyne při bombovém útoku. Od té chvíle už nemá co ztratit. Při pátrání po ztracených penězích se Luca setká se zástupkyní OSN Danielou Garnerovou. Zdá se, že Daniela ví o velké loupeži víc než kdokoliv jiný. Navíc je opravdu cenným kontaktem, zvláště v Bagdádu, kde nebezpečí exploze číhá na každém kontrolním stanovišti. Stejně nebezpečné je i Lucovo vyšetřování.

Gordon, David, – Vyhazovač /

Detektivní román amerického autora, odehrávající se v newyorském podsvětí. Hlavní postavou je Joe Brody, inteligentní mladý muž s pohnutou minulostí, jehož vyloučili z Harvardu a který má za sebou službu v armádě včetně zahraničních bojových misí. Do Joeova života vstoupí vedle jiných i dvě mladé ženy – jedna z nich je členka ruského klanu Jelena, která spolu s Joem stojí na “špatné” straně. Druhá z nich je “kladná hrdinka” Donna Zamorová, agentka FBI, rozvedená matka samoživitelka, zodpovědná a poněkud vyhořelá policistka otrávená prací, mužským šovinismem kolegů i bývalým manželem.

Finder, Joseph – Vyjednavač /

Krimi thriller o muži, který po návratu do rodného domu objeví v jeho zdech úkryt s několika miliony dolarů.

Minaříková, Olga, – Z deníku dočaskářky /

Autorka, která se věnuje dočasné péči o opuštěné psy, popisuje příběhy několika z nich a přesto, že to jsou smutné příběhy, autorce nechybí humor a optimismus.

Hodge, Sibel – Za tebou /

Thriller britsko-turecké autorky, jehož námětem je pokus ženy o útěk od manžela, který se pokouší všechny včetně jí samotné přesvědčit, že se zbláznila. Chloe Bensonová se probudí svázaná v hrobě a netuší, jak a proč se v něm ocitla. Zvládne se odtamtud dostat a uprchnout, ale nikdo jí její příběh nevěří – ani policie, ani doktoři a její manžel Liam už vůbec ne. Když pojme Chloe podezření, že jí Liam lže, nezbývá jí nic jiného, než se vrátit do vlastní minulosti. Sleduje své stopy, aby se dozvěděla pravdu a přežila. Ale někdo je jí v patách.

Immergut, Debra J – Zajatci /

Americký kriminální thriller, ve kterém se po letech setkávají spolužáci ze střední školy. Frank Lundquist musel kvůli profesnímu skandálu opustit rozjetou psychologickou praxi na Manhattanu a vzít zavděk zaměstnáním psychologa v nápravném zařízení Milford Basin. Zde jednoho dne potkává Mirandu, dívku, kterou miloval po celou střední školu. Ví, že by její případ měl odmítnout, ale jeho vůle je příliš slabá a city příliš hluboké.

Viewegh, Michal, – Zamilované povídky /

Antologie devíti povídek předních českých autorů, jejichž ústředním tématem je zamilovanost a láska v nejrůznějších podobách.

Jenoff, Pam – Zapomenuté dívky z Paříže /

Historický román odehrávající se během 2. světové války a rok poté. Ve Velké Británii existoval oddíl špionek, po kterých se během posledního válečného roku slehla zem. Je rok po válce a hlavní hrdinka, Grace Healeyová míří do práce jako každý jiný den. Shodou náhod objeví opuštěný kufr, a protože nedokáže odolat, otevře ho. A spolu s obsahem “otevře” i válečné rány několika mladých žen, které neváhaly nasadit svůj život pro vlast. Proč se ale ženy nikdy nevrátily do své vlasti živé a zdravé a kdo zradil jejich jednotku? Na všechny otázky se Grace snaží najít odpovědi.

Pulley, D. M. – Zbytečná oběť /

Thriller americké autorky sestává z dramatických příběhů dvou žen, které dělí šedesát let a spojuje případ sériového vraha v meziválečném Clevelandu.

Brackston, Paula – Zimní čarodějnice /

Aby Morganina matka svou jedinou dceru zajistila, domluvila jí svatbu s Caiem Jenkinsem, vdovcem ze vzdálené vysočiny. Ten nic netušil o řečech, které lidé o dívce vedli. Morgana je bez sebe steskem po domově, ale brzy si Caiovu farmu a okolní hory zamiluje. I Cai samotný si pomalu získává její srdce. Netrvá však dlouho a dívčiny zvláštnosti si začnou všímat i v jejím novém domově. V okolí působí temná síla, která se nezastaví před ničím a udělá cokoliv, aby místní poštvala proti Morganě – i kdyby to znamenalo zkázu všech bližních. Morgana, nucená bránit svůj domov, svou lásku i sebe sama, se musí naučit ovládat své síly, pokud nechce ztratit úplně všechno.