Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro dospělé

 

Láska, Václav, – Advokát :

Příběh Tomáše Krásy se začíná odvíjet ve chvíli, kdy po konfliktu s nadřízenými odchází od policie a stává se advokátem. Po čase přijme nabídku bývalého kolegy na odhalení a usvědčení renomovaného právníka. Úspěšný podnikatel využívá svých klientů jako “bílých koní” a páchá rozsáhlé podvody. Svou kůži však nehodlá odevzdat bez boje a spojí se s policejním důstojníkem, který stál za Krásovým odchodem od policie. Advokátní kariéra hlavního hrdiny dostává povážlivé trhliny a v ohrožení se ocitá i jeho život.

Bazger, Ján – Almanach literárního klubu 2017-2018 /

Sbírka obsahuje díla ze Setkání literárního klubu z Karviné. Jedná se o práce z období 2017 až 2018 od těchto autorů: Ján Bazger, Marie Brabcová, Helena Červenková, Petr Korč, Rozália Kokotková, Miroslav Landecký, Irena Otýpková, Karel Sikora, Roman Štolfa, Anna Vojtěchová

Stridsberg, Sara, – Antarktida lásky /

Originální román respektované švédské autorky, v němž brutálně zavražděná žena sleduje z druhé strany svět živých a stopu, kterou v něm zanechala.

Kasten, Mona, – Cítit znovu :

Milostný román z vysokoškolského prostředí vypráví příběh drsné a citově neukotvené Sawyer Dixonové.

Saline, Sharon – Co by vaše dítě s ADHD chtělo, abyste věděli /
De Becerra, Katya – Co se skrývá v lesích /

V den svých osmnáctých narozenin Hayden zjistí, že zdědila panské sídlo v lesích u městečka Promise, kde bydlela jako malá. Kousek od tohoto místa před deseti lety záhadně zmizela její matka, a navíc se toho dne v lese vytvořila podivná Černá mýtina. Se svojí kamarádkou Del se tedy Hayden v době jarních prázdnin na sídlo vydá. Doufá, že zjistí, co se matce skutečně stalo, a zároveň se trochu bojí, protože před deseti lety v Promise nechala svou první dětskou lásku, Shannona.

Hapka, Josef, – Čára :

Soubor krátkých povídek, které jsou inspirovány autorovými vzpomínkami na vojenskou službu u Pohraniční stráže.

Cooper, Roxie – Den, kdy jsme se potkali /

Stephanie a Jamie se setkali na víkendovém uměleckém kurzu a nezůstali si lhostejní. Protože však Jamie žije ve šťastném manželství a Stephanie se chystá brzy vdávat, nedávají svým citům prostor a vracejí se do svých životů, aniž by své partnery zradili. Hloubka porozumění mezi nimi během času vzrůstá i na dálku, své city však úpěnlivě drží v rovině tajeného, stále zcela platonického, ale o to hlubšího přátelství. Roky běží, manželství, v nichž žijí, se postupně s lety vyvíjejí a oba budou muset zjistit, zda platí to, co si spolu přečetli v den, kdy se seznámili: “Svůj osud potkáš na cestě, kterou sis vybral proto, aby ses mu vyhnul.”

Ibsen, Henrik, – Domeček pro panenky :

Slavné drama norského klasika, které v době svého vzniku šokovalo společnost kritickým pohledem na postavení ženy v tehdejší společnosti. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Abbott, Megan E., – Horečka /

Román popisuje prostředí maloměstské střední školy a život dnešních teenagerů, který je zdánlivě v pořádku do té doby, než školu a město zachvátí panika z nebezpečné epidemie.

Filip, Karel, – Choroby jater :
Wright, S. K. – Je to na tobě /

Evu všichni milují. Když je její tělo nalezeno v lesích, každý si klade jen jedinou otázku: kdo to mohl udělat? Musel to být Luke, její přítel. Měl motiv, příležitost, a dokonce i policie už se o něj v minulosti zajímala. I přesto, že je obrázek neúplný, vše do sebe zapadá. Postupem času ale vyplouvají na povrch další stopy, které celou záležitost mění. Kdo je tedy vinen? Je na vás, komu uvěříte.

Bloom, Penelope – Jeho banán /

Reportérka Natasha dostane za úkol nastoupit v přestrojení za stážistku do známé společnosti a odhalit jakékoli nečestné praktiky, které by mohly být spojeny s jejím šéfem Brucem Chambersem. Poté, co Natasha před pohovorem omylem sní jeho banán, jí Bruce nabídne místo stážistky a zamýšlí ji svou přísností potrestat za její přečin. Brzy se mezi nimi probudí vzájemná sexuální přitažlivost. Jejich začínající vztah je však ohrožen, když vypluje na povrch pravda o skutečné totožnosti Natashi.

Kudynová, Věra – Jenom pro velký holky /

V kratičkých povídkách procházíme různými peripetiemi vztahů mezi mužem a ženou. Rozchody, rozvody, náhlá milostná vzplanutí, ve všech případech autorka nešetří ani jednu stranu. Do očí bijící rozdíly mezi oběma pohlavími popisuje někdy s pochopením, jindy s hořkým úšklebkem.

Grmolec, Zdeněk – Jošt /

Historický román líčí životní osudy moravského markraběte Jošta Lucemburského, vzdělaného a ctižádostivého politika, jehož cílem bylo uchvátit co největší moc a bohatství.

Schulz, Karel, – Kámen a bolest /

Rozsáhlý fragment románu se pokouší zobrazit tvůrčí zápas a nevšední životní osudy jednoho z velikánů italské renesance, malíře a sochaře Michelangela Buonarrotiho.

Horst, Jorn Lier, – Katharinina šifra /

Další z detektivních románů, ve kterém se komisař Wisting pouští společně s mladším kolegou do vyšetřování spletitého případu.

Bauer, Jan, – Kdo zradil krále :

Další historická detektivka se soudcem Melicharem a jeho pomocníkem Božetěchem, odehrávající se za vlády Jana Lucemburského.

Järvelä, Jari, – Komu hlava sejde /

Finský psychologický thriller gradující až k bitvě o přežití.

Woodfolk, Ashley – Krása, která přetrvá /

Román o různých způsobech truchlení, vyrovnávání se se ztrátou přátel a hledání nových vazeb a vztahů mezi spolužáky z jedné newyorské střední školy.

Rina, Lin – Kroniky prachu /

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník, nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha

MacLean, Julianne – Křižovatka života /

Pověstné mávnutí motýlích křídel změnilo idylický život hlavní hrdinky emotivního románu Abii. Krásná rodina i spokojený profesní život se dílem tragické události mění v prach.

Daniels, Natalie, – Kukačka /

Psychologický thriller známé anglické herečky je příběhem ženy podezřelé z těžkého zločinu. Jedinou osobou, která může zjistit pravdu o celém případu, je psychiatrička Emma Robinsonová.

Ward, Penelope – Láska online /

Zdá se, že Ryder McNamara má všechno – perfektní život, spoustu peněz, skvělou práci v show byznysu a obrovský dům v Beverly Hills. Divoké večírky a známosti na jednu noc mu však nepřinášejí pocit naplnění. V poslední době se cítí prázdný a jeho existence nemá žádný smysl. Pak se na internetové seznamce seznámí s Eden, která zde vystupuje jako cam girl. Od počátku jsou oba k sobě silně přitahováni a svůj vztah z virtuální reality se proto rozhodnou posunout do reality skutečné.

Cílek, Roman, – Láska voněla smrtí /

Tři dramatické příběhy, jejichž ústředním hrdinou je pátrací kriminální reportér Jakub Kramář. Spojovacím motivem je zde Kramářova až posedlá snaha dobrat se objektivní pravdy. Musí při tomto svém úsilí překonat mnohé nástrahy a v prvním z příběhů je do děje přímo zatažen únosem ženy, která se nachází v jeho blízkosti.

Berry, Steve, – Maltézská výměna /

Další pokračování volné řady politických thrillerů, v nichž má hlavní slovo bývalý vládní agent a špičkový kryptolog Cotton Malone.

Norebäck, Elisabe – Máš mě v krvi /

Tři ženy, tři příběhy a tři pravdy. Studentka Isabelle vyhledá pomoc psycholožky Stelly Widstrandové. Nemůže se smířit se smrtí svého otce, navíc s matkou si příliš nerozumí. Stella je od prvního setkání přesvědčená, že dívka je ve skutečnosti její ztracená dcera Alice. Roční Alice zmizela z kočárku během rodinné dovolené. Stella nikdy neuvěřila, že se dcera utopila, jak všichni kolem ní tvrdili. Nyní si je jistá, Isabelle je Alice. Ale je tu ještě oficiální Alicina matka Kerstin, až přehnaně pečující o svoji dceru.

Crouch, Blake – Městečko Pines.

Agent tajné služby Ethan Burke dorazil do Wayward Pines v Idahu před třemi týdny. V tomto městě se lidem říká, koho si mají vzít, kde mají žít, kde mají pracovat. Jejich děti se učí, že David Pilcher, tvůrce města, je bůh. Nikdo nesmí odejít; a i kladení otázek vás může zabít. Ethan však objevil podivuhodné tajemství toho, co leží za elektrifikovaným plotem, který obklopuje Wayward Pines a chrání ho před děsivým světem za ním. Tajemství, že celé obyvatelstvo má zcela pod kontrolou šílenec a jeho armáda nohsledů. Tajemství, že venkovní svět se chystá vtrhnout skrz plot, aby vyhladil tento poslední, křehký pozůstatek lidstva

Payne, C. D. – Mládí v hajzlu :
Michaelides, Alex – Mlčící pacientka /

Thriller britského autora s kyperskými kořeny. Psychoterapeut se snaží odhalit tajemství dávné vraždy, které je skryto v autoportrétu mlčící ženy.

Bergerová, Štěpán – Moucha v limonádě /

Soubor dvaceti osmi krátkých povídek české autorky o nedokonalostech života i nečekaných cestách ke štěstí.

Fjell, Jan-Erik, – Mstitel :

Třetí detektivní román Jana Erika Fjella, jehož hlavní postavou je svérázný vyšetřovatel Anton Brekke.

Hříšná, Lucie – Můj tajný život :

Nahlédnutí do života cílevědomé společnice, která miluje sex a drahé, luxusní věci a pomocí jednoho si vydělává na to druhé. Od těžkých začátků, kdy se přestěhovala do Prahy a teprve zjišťovala, jak to ve světě prostituce chodí, přes četné historky o bohatých klientech její příběh spěje až do bodu, kdy sama cítí, že je načase s nejstarším řemeslem přestat.

Goffa, Martin, – Muž z chatrče /

Napínavý realistický detektivní příběh známého českého autora detektivních románů a bývalého kriminálního vyšetřovatele.

Ludvíková, Jitka, – Muži zrají jako víno /

Srandista, požitkář a odpůrce změn doktor Barták je v rámci zachování rodinného štěstí nucen zanechat své lékařské praxe a přestěhovat se do zahraničí, kde jeho manželka nastoupí na vrcholovou manažerskou pozici. Z usedlého praktického lékaře se tak stane muž v domácnosti se dvěma dětmi na krku, navíc v zemi, kde mu jeho jazykové schopnosti nestačí ani na koupi rohlíku. Stěhování, život mezi novými lidmi, s novými sousedy a péče o domácnost dostanou doktora Bartáka do řady nepříjemných, ale velmi kuriózních situací, které zaručeně polechtají čtenářovu bránici.

Priest, Cherie – Mýtné /

Státní silnice 177 se táhne podél močálu Okefenokee ve státě Georgie. Když tudy člověk projíždí od východu k západu, mine na trase před vstupem do parku šest mostů. Když ale jede od západu k východu, může jich jednou za čas potkat i sedm. Raději by však měl doufat, že se tak nestane.

Minier, Bernard, – Na okraji propasti /

Thriller představuje alarmující nahlédnutí do světa digitálních technologií, které zneužívají informace a manipulativním působením vyvolávají v člověku chorobné, až děsivé představy, pod jejichž vlivem se často ocitne až „na okraji propasti“.

Karika, Jozef, – Na smrt /

Historicko-politický thriller o probouzení zla v člověku – ať už mezi americkými mafiány nebo v prostředí sílící nacistické ideologie.

Finley, Jeremy – Nejtemnější část noci /

Když sedmiletý vnuk amerického senátora zmizí v lesích nedaleko od domova, jediným svědkem je jeho starší bratr, který zašeptá: „Vzala ho světla,“ a pak už nikdy nepromluví. FBI a Národní garda zahájí rozsáhlé pátrání, ale chlapcova babička Lynn Roseworthová se bojí, že skutečnou pravdu zná jenom ona. Její odhalení by však zničilo rodinu i politickou kariéru manžela.

Hunter, Cara – Není úniku :

Během vánočních prázdnin dojde k požáru domu vysokoškolského pedagoga Esmonda. Z ohně jsou vyneseny dvě děti – tříletý Zachary a desetiletý Matty. Po paní Esmondové jako by se země slehla. A pan Esmond je rovněž nedostupný. Údajně má být na konferenci v Londýně, ale nezvedá telefon. Inspektor Fawley a jeho tým se snaží vyšetřit, co se zde vlastně stalo. Jde o nehodu, anebo o vraždu?

Roberts, Nora, – Nový začátek /

Svět zachvátí záhadný virus. Nemoc propukla náhle a rozsévá strach. Vědci se neúspěšně pokouší vyvinout účinnou vakcínu, systém i technika kolabuje, střídá je chaos a panika, v lidech se probouzí zlo a propuká násilí. Laně a Maxovi se podaří jako jedněm z mála zkáze uniknout a pochopit poselství: Nastal konec a přichází nový začátek.

Jackson, Lisa, – Ochotná zemřít /

Osmý případ detektivního dua Pescoliová & Alvarezová

Fénelon, Fania, – Osvětimský orchestr :

Sugestivní beletristické zpracování osudů lidí zavlečených za druhé světové války do koncentračního vyhlazovacího tábora a syrová výpověď francouzské klavíristky o fungování vězeňského dívčího orchestru. Autorku inspirovala jedna z mnoha absurdních situací ve fašistickém koncentráku: založení a působení vězeňského ženského orchestru, který v táboře vedla německá houslistka. V tomto orchestru prožila autorka necelý rok, oddělená od ostatních vězňů a vědoma si toho, že její osud byl shodou okolností snesitelnější než jejich.

Cimický, Jan, – Paroháč /

Psychiatr Vaněček ordinuje jako každý den, pacient za pacientem, úzkosti, deprese, stres. I trenér z fitka, sportovní typ atraktivního muže, přichází s problémem, chce se poradit o podivném chování své poslední milenky. A v doktoru Vaněčkovi se začne vršit podezření, že by tou milenkou mohla být jeho žena. A všechno tomu stále víc nasvědčuje.

Marrs, John – Pasažéři /

Thriller britského autora, situovaný do blízké budoucnosti, vypráví o kruté hře s životy posádek osmi samonaváděcích aut.

Graham, Winston, – Poldark :

Roku 1810 v Evropě zuří válka a Demelza Poldarková netrpělivě čeká na návrat svého manžela Rosse, který postupuje s Wellingtonovou armádou v Portugalsku. Jejich děti již dospěly a začínají si hledat místo v životě. Klíčem k jejich vstupu do nového světa lásky a nebezpečí se stává mladý muž Stephen Carrington, jehož Jeremy zachrání před jistou smrtí během plavby na moři a který posléze zásadně ovlivní životy všech členů domácnosti Poldarkových.

Ward, J. R. – Pravda krve :

Jako cvičenec programu Bratrstva černé dýky se Boone osvědčil jako skvělý voják a nyní bojuje po boku Bratrů. Po otcově nečekané smrti je přes veškeré svoje námitky suspendován ze služby a dostane za úkol spolupracovat s Butchem O’Nealem, bývalým policajtem z mordparty, při stíhání sériového vraha.

Liggett, Kim, – Prokletý rok /

Dívkám ve vesnici se tvrdí, že mají moc vyrvat spořádané muže z náruče jejich manželek. Proto jsou v šestnáctém roce života vyhnány do divočiny, kde se musí od této magie očistit, ne všechny se však vrátí. Tierney Jamesová sní o společnosti, kde mají ženy větší hodnotu než kus masa. Ale jak se blíží její vlastní prokletý rok, zjišťuje, že hrozba nečíhá jen v lesích. Nebezpečí se skrývá v nitru samotných dívek.

Stone, Victoria H – Půvab pomsty /

Jane si na ulici nevšimnete. Chodí v laciných šatech do nudné práce, nemá žádné ambice a útěchu hledá v kostele. Takhle nějak ji vidí její nadřízený Steven, který ji snadno zařadí do sbírky svých trofejí. Netuší přitom, že je to ona, kdo určuje pravidla této ponižující hry. Aby ochránila své tajemství, musí být přesně takovou, jakou ji chce Steven mít. Skutečná Jane je ale mnohem prozíravější, nebezpečnější a nikomu není podezřelá.

King, Stephen, – Rose Madder /

Příběh mladé ženy Rose, provdané za sadistického policistu-detektiva, který s ní nesmírně brutálně zachází. Jednoho dne se Rose rozhodne od svého muže utéct a začít nový život. V malém antikvariátu spatří podivný obraz starověké kněžky v růžovém rouchu na pozadí pohanského chrámu. Při pohledu na obraz pocítí zvláštní, silné pohnutí a rozhodne se ho koupit. Když jej doma pověsí na zeď, obraz se stane branou do tajemného světa…

Mann, Don, – Seal team six.

V dalším dobrodružném thrilleru osvědčeného autora a vojáka se velitel SEAL Teamu Six Crocker a jeho muži utkávají s bojovníky ISIS v Iráku a v Sýrii pak zachraňují unesenou lékařku.

Hannay, Barbara – Setkání v Benátkách /
Deveraux, Jude – Skvělá partie /

Terri Rayburnová je dívka s jistou pověstí. Nezaslouží si ji, ale protože vyrostla na předměstí Summer Hillu, ví, jak to na maloměstě chodí. Jediný způsob, jak se vypořádat s klevetami, je ignorovat je. Takže si hledí svého a vede letní resort u jezera Lake Kissel. Když se ovšem jednoho dne vrátí domů z krátké pracovní cesty a objeví ve svém domě u jezera pohledného cizince, zavětří něco nekalého. Někdo si tu hraje na dohazovače a Terri musí přiznat, že Nate Taggert je přesně její typ. Jenomže je zároveň zasnoubený s dcerou starosty a naprosto nedostupný. Ti dva se kupodivu spřátelí, zatímco si Nate zvyká na život u jezera. Když však Nate zaslechne drby o Terri, je opravdu překvapený. Ví, že je Terri inteligentní, krásná a silná dívka, a tak se rozhodne odhalit zdroj těch pomluv. Terri chc

Voosen, Roman – Sněhurčina rakev /

Detektivní thriller ze Švédska o podivném exponátu na výstavě sklářského umění. Kdosi zaměnil skleněnou kostru za skutečnou mrtvolu.

Spjut, Stefan, – Stalpi /

Thriller švédského autora, který využívá úzkého propojení mýtického a reálného světa, je volným pokračováním románu Stallo.

Cimrmannová, Tere – Stárnutí, palitivní péče a prožívání zármutku :
Schulz, Christoph – Stop době plastové! :
Hindráková, Hana, – Svítání nad savanou :

Nora je úspěšná televizní reportérka, která často působí se svým štábem v Africe. V soukromí se jí ale příliš nedaří, a tak nachází seberealizaci a uvolnění od náročné profese v tanci. Po teroristickém útoku v Nairobi se opět ocitá v centru dění. Dramatický vývoj a náhodné setkání s obdivovaným mužem vyústí v překvapivé rozuzlení událostí nejen v jejím osobním životě.

Hadj Moussa, Iva, – Šalina do stanice touha /

Románová prvotina pražské reklamní textařky je sarkastickým humorem sršící příběh o nepříliš úspěšné redaktorce a stále krachujícím podnikateli, kteří se radikálním způsobem pokoušejí dospět k vysněnému blahobytu a prosperitě.

Barker, J. D. – Šesté dítě /

Závěrečná část volné trilogie kriminálních thrillerů, v nichž detektiv Sam Porter svádí nesmiřitelný souboj s brutálním psychopatem, známým jako Opičí vrah.

Grylls, Bear, – Štvanice /

Píše se rok 1945 a nacistické megalomanské plány jsou v troskách. Ve snaze zachránit na poslední chvíli hitlerovský odkaz, vrchní velení ukryje německé zásoby uranu hluboko do podzemí, kde má ležet, dokud Říše jednoho dne opět nepovstane k boji. V roce 2018 na tuto strašnou pravdu náhodou narazí bývalý voják SAS Will Jaeger. Uran však mezitím zmizí, a když se Jaeger dozví, že je nezvěstná i jeho žena Ruth, je si jistý, že nepřítel znovu vytáhl do boje. Tolik uranu v nesprávných rukou by mohlo zničit svět. Jaeger a jeho tým ho musí najít dřív, než se stanou nejhorší obavy skutečností.

Zindelová, Barbor – Tak daleko, tak blízko :

Milostný román s částečně autobiografickými rysy vypráví příběh třicetileté Terezy, která se vydává za svou láskou z Čech do Španělska. Příběh Terezy je částečně konfrontován s poznámkami její matky, která přidává svůj úhel pohledu.

Pawlowská, Halina – Takhle jsem si to teda nepředstavovala /

Kniha představuje humorně laděné povídky známé autorky humoristické literatury, jež se tentokrát věnuje problémům s bydlením.

Voss, Louise – Tvé staré já /

Psychologický thriller zkušené britské autorky. Manželé Lynn a Ed žijí spokojený život, dokud Edovi není diagnostikována demence, kterou však provázejí podivné události.

Matschnig, Monika – Úspěšná řec těla :
Iggulden, Conn – Válka růží.

Historický román z občanské války v Anglii mezi rody Lancasterů a Yorků. Čtvrtý díl historické série.

Halliday, G. R., – Ve stínech /

Mrazivý noir příběh ze zapadlého koutu Skotské vysočiny. Komisařka Monica Kennedyová řeší sérii vražedných útoků na dospívající chlapce.

Gruber, Andreas, – Vražedný rozsudek /

Kriminalistka Sabina Nemezová přijíždí do Wiesbadenu, aby zde studovala na akademii Spolkového kriminálního úřadu. Jedním z pedagogů akademie je i svérázný případový analytik Maarten S. Sneijder, se kterým se Sabina zná už z dřívějška. Sneijderovou specialitou jsou nevyřešené vraždy. Zatím ve Vídni řeší státní zástupkyně Melanie Dietzová případ jedenáctileté Kláry, která je rok po svém zmizení nalezena ve velmi špatném psychickém stavu. Na záda dívce kdosi vytetoval výjev z Dantova Pekla. Klářin případ, nálezy zohavených mrtvol a vraždy, jež Sneijder probírá se Sabinou a dalšími studenty, vedou k nebezpečnému pachateli.

Sacks, Michelle, – Všechno je lež /

Psychologický thriller o zmařených životních nadějích, které vyústí v rodinnou tragédii.

Bauer, Jan, – Všude číhá smrt /

V románu Dárek pro mistra kata se rychtář Jakub Protiva z Protivce pouští po stopě svého dávného nepřítele, loupeživého rytíře Jana Zouly z Ostředka. V příběhu nazvaném Klášter kostlivců zemře násilnou smrtí Protivův bratr Ondřej. Stopa zavede Jakuba k bandě lapků, kterou prý Ondřej připravil o jisté cennosti, a také k nedostavěnému cisterciáckému klášteru, jehož pověst je v okolí poněkud zlověstná.

Lorentz, Iny – Vzpurná /

Historický román s romantickou zápletkou se odehrává v 17. století na pozadí tažení armád Osmanské říše evropským kontinentem.

Duffková, Michael – Zápisník alkoholičky /

Syrový román, jehož největšími plusy jsou otevřenost a upřímnost autorky, dokumentuje komplikovaný boj mladé ženy se závislostí na alkoholu. Inspirující osobní příběh ženy a zároveň matky, která dokázala povstat ze životního dna a v současnosti pracuje v centru prevence a léčby závislosti na alkoholu.

Roversi, Paolo, – Závislost /

Děj thrilleru se odvíjí ve dvou liniích. V jedné se v Německu v roce 1994 řeší záhadná vražda, v druhé linii, o pětadvacet let později, anglická psychiatrička otvírá v Itálii luxusní zařízení pro léčbu závislostí. Obě linie se pak zajímavě propojí.

Fojtová, Věra, – Zbav nás od zlého /

Od konce druhé světové války uplynulo několik let. Počáteční euforie opadla a zůstala jen tvrdá realita, která nesmlouvavě prověřuje lidské charaktery. Nejinak je tomu i v malebné, vinicemi obklopené pohraniční jihomoravské vesnici, kam za vidinou lepšího života přišli i bývalý četník Karel Bartoš a sedláci Martin Burian, Vincek a Jarý se svými rodinami. Jejich naděje se však neplní tak, jak si představovali, ani víno, které z jejich vinic pochází a v jehož společnosti tráví ve sklípku nejeden večer, není zprvu tak lahodné, jak by si přáli. Navíc se objeví škodná – Pavel Kuna, donašeč, práskač, pijan, a ke všemu ještě chronický sukničkář. A tak netrvá dlouho a je ve starém lomu nalezen mrtvý. Byla to nešťastná náhoda, nebo mu něikdo pomohl?

Valenta, Milan, – Znevýhodněný žák :
Läckberg, Camilla – Ženy bez slitování /

Ingrid se vzdala vlastní novinářské kariéry, aby podporovala svého manžela, šéfredaktora největšího bulvárního deníku ve Švédsku. Manžel ji však podvádí. Učitelka Birgitta je vážně nemocná, přesto se neléčí. Nechce, aby si někdo všimnul utajovaných modřin, následků výprasků od manžela. Ruska Viktoria musí doma trpět pravidelné ponižování. Její muž si ji koupil přes internet a ona mu nyní slouží jako domácí otrokyně. Tři různé ženy spojuje společný problém – domácí násilí. Existuje nelegální, leč účinný způsob, jak se tyranských partnerů zbavit. Tři vraždy!