Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro dospělé

 

Minář, Václav – Autoškola 2020 :
Kara, Lesley – Fáma /

Realitní makléřka Joanna, sama vychovávající syna, přesídlí z hlučného Londýna do idylického městečka u moře. Při nicneříkajícím tlachání, ve snaze příblížit se místním a trochu zaujmout, vypustí Joanna z úst fámu. Ta se týká nepodloženého faktu, že ve městě žije žena, která před téměř padesáti lety, jako desetiletá, zabila malého chlapce. Falešné nařčení začne žít svým vlastním životem a vzájemné podezřívání naruší veškeré vztahy. Co bylo vysloveno, již nelze vzít zpátky.

Driscoll, Teresa – Chladná jako led /

Psychologický thriller s překvapivým závěrem je příběhem dvou kamarádek, které před sebou skrývají tajemství. Do jaké míry je možné věřit přátelům? Sophie si myslela, že v nové sousedce Emmě našla spřízněnou duši. Dokonce jí svěřila na hlídání svého čtyřletého syna Bena. Ten však skončil v nemocnici. Sophie musí rozkrýt, co se stalo. Klíčem bude minulost, ze zpětného pohledu plná varovných signálů a tajných vztahů.

Lelchuk, S. A. – Chraň mě před zlými muži /

Nikki Griffinová není typické soukromé očko. V kanceláři nad svým knihkupectvím se věnuje pátrání po jistých mužích. Po mužích, kteří ubližují ženám. Když Nikki začne sledovat Karen, zaměstnankyni velké technologické společnosti, která se údajně podílí na podnikové špionáži, situace se nečekaně vyhrotí a život její klientky je v ohrožení. Z ničeho nic Nikki už neřeší jen banální případ, ale snaží se zkrátka zůstat naživu.

Nischwitz, Domini – Jak na zdravé zuby :
Dán, Dominik, – Jednou nohou v hrobě /

Oddělení vražd pod vedením kapitána Burgera má před sebou těžký případ. Na skládce byla nalezena část lidského těla a nedostatek stop nedává velkou naději na dopadení pachatele. Jak spolu souvisí ohavný nález, bankovní loupež a vykradení bytu majitelky módního salonu? Aby mohl být pachatel dopaden, musí policisté na tyto otázky najít odpověď.

Brown, Sandra, – Kouřová clona /

Detektivní román americké autorky se týká záhadné smrti policejního důstojníka a pět let starého případu požáru.

Probst, Jennifer – Miluj mě kdekoli /

Milostný, lehce erotický román pro ženy od oblíbené autorky. Opět se setkáváme s bratry Pierceovými, tentokrát sledujeme nejmladšího Daltona a jeho slabost pro krásnou a nepřístupnou barmanku Raven.

Goodman, Carol – Noční návštěva :

Mattie je sociální pracovnice, která žije sama ve velkém, ale zchátralém viktoriánském domě. Jedné noci je vyzvána, aby na autobusovém nádraží vyzvedla mladou ženu s desetiletým synem, prchající před násilnickým manželem. Mattie poruší všechna pravidla a vezme Alici i se synem Orenem do svého domu. V noci však vypukne prudká sněhová bouře a dům zůstane zcela odříznut od okolního světa. Obě ženy však mají svá temná tajemství z minulosti a uvedou tak do pohybu řetězec událostí, které se stanou nebezpečnou hrozbou pro jejich život.

Silva, Daniel, – Nová dívka /

Napínavý špionážní thriller oblíbeného amerického autora o únosu, který může změnit rovnováhu sil na Blízkém a Středním Východě.

Knight, Renee – Osobní asistentka /

Napínavý psychothriller o temných zákoutích lidské duše. Věrná a loajální osobní asistentka se po zradě své zaměstnavatelky změní v pomstychtivou bestii.

Scott, E. G. – Pohřbená /

Strhující vztahový thriller o tajnostech a pomstě, vyprávěný střídavě z pohledu manžela a manželky, kteří jsou si navzájem těmi nejskvělejšími a současně nejnebezpečnějšími partnery.

Theils, Lone – Posedlé dítě /

Nora Sandová, londýnská korespondentka dánského týdeníku Globalt, se tajně sejde s africkým profesorem Abionim na hřbitově. Získá od profesora informace o organizovaných únosech dětí v Nigérii. Vzápětí je Abioni zavražděn a v Temži se najde torzo dětského těla. Nora soukromě pátrá po tajemství profesora Abioniho, zatímco jako novinářka oficiálně pracuje na případu uneseného syna ruského vlivného oligarchy. Zdá se, že vše spolu souvisí.

Niedl, František, – Poslední batalion /

Životní příběh rakouského důstojníka ze šlechtické rodiny z okolí Prahy je nejen psychologickou studií člověka poznamenaného těžkým traumatem, ale snaží se především evokovat poměry na frontách za 1. světové války.

Stevens, Amanda – Probuzení /

Další část volné hororově laděné fantaskní řady s detektivní zápletkou a nevšední hrdinkou Amelií Greyovou, zvanou Hřbitovní královna podle jejího populárního internetového blogu.

Lednická, Karin, – Šikmý kostel :

Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě – také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny.

Procházka, Jiří, – Zločin na zámku /

Poslední příběh seriálové legendy. Jednatřicátým případem se Jiří Procházka, jeden ze scenáristů slavného seriálu, naposledy vrátil ke slavnému hrdinovi, jehož prostá existence se pro mnohé stala synonymem československé normalizace. Byl ale opravdu takový? Odhalení vraha mladé dívky, která zemřela v blízkosti zámku stranických papalášů, nebude jediným překvapením příběhu.

Nolan, Dominic – Žena bez minulosti /

Napínavý thriller pojednává a policejní vyšetřovatelce, která ztratila paměť a nyní se snaží vyřešit případ, na němž před ztrátou vzpomínek pracovala, aby zjistila, co bylo příčinou její amnézie.