Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro děti a mládež

 

Němeček, Jaroslav – 4 záhadné příběhy Čtyřlístku /

Čtyři komiksové příběhy oblíbených kreslených postaviček, které se tentokrát setkávají s dávnými tajemstvími.

Stelmaszyk, Agnie – Archeologické kroniky.

Anička, Barťas a jejich kamarádi tentokrát pátrají po pokladech v Řecku. Dobrodružný příběh je prokládán faktografickými informacemi o starověké řecké kultuře.

Aaron, Jason, – Avengers :

Steve Rogers. Tony Stark. Thor Ódinson. Velká trojka se dala znovu dohromady. A právě v ten správný čas, musí zachránit svět před dvoukilometrovými kosmickými bohy známými jako Nebešťané. Střezte se Poslední návštěvy. Ale kdo další odpoví na jejich volání? Black Panther a Doctor Strange bojují o svůj život v hlubinách Země, Captain Marvel čelí smrti a zkáze, která padá dolů z nebe. A nenudí se ani zuřivá She-Hulk a zbrusu nový Ghost Rider. A žádný sraz Avengers samozřejmě nemůže být kompletní bez jistého prince lží.

Durková, Milena – Bára krotí Ameriku /

Báře je třináct a to jí stačí. Další problémy nepotřebuje. Jenže má samozřejmě rodinu a ta je pěkně praštěná. Sotva ji Bára trochu zkrotí, přijde září a nastane škola! Bára netuší, že ji v osmé třídě čeká jedno překvápko za druhým a navíc si její teta Sylva vymyslí něco zcela nečekaného. Rozhodla, že letošní školní rok stráví s Marcelou ve Spojených státech a že Bára pojede s nimi. Zajímavý nápad, ale jak to tam samy zvládnou?

Boudová, Nela, – Bětka a její cesta od Chmury /

Bětka je desetiletá holčička. Chodí do školy, má svoje běžné dětské starosti. A některé méně běžné. Trápí ji, že se jí děti často smějí nejen kvůli brýlím, které nosí, ale hlavně kvůli okluzoru. A to pořád není nic proti tomu, když zjistí, že se maminka a tatínek budou rozvádět. To je na Bětku prostě nějak moc. A tak na ni sedne Chmura. Čarodějnice Chmura. A Bětka musí hodně bojovat, aby ji přemohla.

Simon, Francesca – Darebák David a podivná zvířata /
Kinney, Jeff, – Deník báječného kamaráda :

Rowley Jefferson, nejlepší kamarád Grega Heffleyho, kterého čtenáři znají z Deníků malého poseroutky, píše svůj osobní deníček. V této knížce píše Rowley Jefferson o svých vlastních zkušenostech a souhlasil také s rolí Gregova životopisce, což pro čtenáře představuje nový pohled na svět malého poseroutky, opět doprovázený komiksovými ilustracemi.

Kenney, Daniel – Detektivové :

Gertie, Felix, Stanley a Charlotte mají rádi záhady všeho druhu a také matematiku. Když dojde nedaleko jejich klubovny k přepadení klenotnictví a odcizení vzácného diamantu, pustí se do pátrání současně s policií. Ta poměrně brzy zatkne pachatele, který se dokonce přizná. Partě mladých detektivů, milovníků matematiky se to ale nějak nezdá. Časová osa událostí ani pravděpodobnost, že zločinec náhodou uhodl kombinaci čísel na zámku sejfu nesedí.

Hendrych, Josef – Dvojčata na stopě.

Dvojčata Kája a Petr odjíždějí i se svým kamarádem Jožkou na prázdniny k babičce a dědovi na Šumavu. Hned po příjezdu se dozvídají, že se v okolí vesnice objevuje záhadná velká bytost, která vypadá jako velký lidoop a děsí vesničany. Jedná se o yettiho, sněžného muže nebo o zmutovanou obří opici? Dvojčata a Jožka se snaží najít odpověď na tuto otázku a při pátrání se ocitají ve velkém nebezpečí.

Kessler, Liz, – Emily Vichrná a loď ztracených duší /

Emily s Aaronem na jedné ze svých výprav objeví tajnou vyhlídku, odkud zahlédnou zakletou loď, která se objevuje vždy jen v určitý čas a pak zase mizí. Společně zjistí, že loď i její pasažéři uvízli mezi světem živých a mrtvých a že jedině Emily jako napůl mořská panna a napůl suchozemec je může zachránit. Pokud se jí to však nepodaří, nevrátí se zpátky ani ona. Obstojí Emily v tak těžké zkoušce?

Dědeček, Jiří – Huňatá čuňata /

Hravé, lehce absurdní verše doprovází veselé ilustrace.

Kreul, Holde – Jak se cítím :
Pospíšilová, Zuza – Konec zlobení /

První den v 2.B je pro novou paní učitelku náročný. Děti zlobí a nedají si říct. Stará školní tabule už toho viděla hodně, ale tohle je i na ni moc. Rozhodla se, že v tom paní učitelku nenechá a pomůže jí se zlobivci zatočit. Nebude to jednoduché a možná bude muset občas použít i nějaké to kouzlo.

Lokomotiva Tomáš :

Na Tomáše a jeho kamarády čekají nová dobrodružství. Panu kontrolorovi je třeba rychle doručit spěšný balík a to je úkol pro Tomáše a Harolda. Při práci na moři se s Tomášem utrhne člun a mašinka uvízne na Mlžném ostrově a také si musí poradit s úklidem ostrova po velikém hurikánu.

Riordan, Rick, – Magnus Chase a bohové Ásgardu.

V devíti říších stále není klid. A protože Magnus Chase odjel navštívit sestřenici Annabeth, nezbývá, než aby svou kůži nesli na trh jeho staří známí – odvážná Samirah a její snoubenec Amir, trpaslík Blitzen a elf Hearthstone, drzá Mallory Keenová, lamželezo Nedorost Gunderson, bojovný Týdžej Jefferson a proměnlivá/ý Alex Fierro. Povede se jim pod ochrannou rukou boha Ódina vystopovat hromovládce Thora a znovu oddálit ragnarök, den zkázy?

Lada, Josef, – Malované čtení :

Ve vtipných a veselých příbězích této půvabné knížky jsou některá slova nahrazována obrázky Josefa Lady. Začínající čtenáři v ní mohou „číst“ sami a nečtenáři s dopomocí dospělých.

Krýslová, Michael – Mami, típni to! /

Osmiletá Pepina Karásková brzy dostane sourozence. Na tuto roli se důkladně připravuje a čte knihy, kde se toho o miminkách hodně dozví. Když Pepina zjistí, že kouření může miminku ublížit a že její maminka přesto kouří, dělá jí to starosti a snaží se mamince kouření vymluvit. Když se jí to nepodaří, domluví se s kamarády a uspořádají v knihovně divadelní představení o kouření a hlavně o jeho odvykání. A tak má místní poradna pro odvykání kouření hned spoustu práce.

Wilson, Jacquelin – Moje máma Tracy Beakerová /

Hlavní hrdinkou vyprávění je Jessica, dcera Tracy Beakerové, kterou čtenáři znají z předchozích knih autorky jako svéraznou dívku z dětského domova.

Vinesse, Cecilia – Na cestě létem /

Letní dívčí román, který nám ukáže, jakým nástrahám musí čelit pětice britských středoškoláků při své cestě napříč kontinentální Evropou.

Riddell, Chris, – Pan Podpostel /

Máte pod postelí bubáka? Nebojte se, to je jen Pan Podpostel!“ Pod postelí je tvrdá zem a panu Podpostelovi se tam špatně spí. A tak poprosí malého Jeníka, jestli by si mohl vlézt k němu do postýlky. Sympatická příšera okamžitě usne, ale chrápe tak, že si Jeník musí jít pro špunty do uší.

Lippincott, Racha – Pět kroků od sebe /

Mohli byste milovat někoho, koho se nikdy, za žádných okolností, nesmíte dotknout?

Brooks, Ben – Příběhy pro děti, které se nebojí být výjimečné :
Trédez, Emmanuel, – Sociální sítě :
Bold, Emily, – Stříbrné perutě.

Thorn může sotva dýchat, tělo ji bolí, ze zad jí vychází záře, děje se s ní cosi nevysvětlitelného. A brzy se to má dozvědět: Je napůl člověk, napůl příslušnice národa Stříbrných perutí a zcela nečekaně se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Jako polobytost totiž měla být zabita hned po narození. Ještě větší dobrodružství však začne ve chvíli, kdy se dostane do rukou Lucienovi, synovi mocného náčelníka klanu Stříbrných perutí v Londýně. Lucien Thorn učaruje.

Kemmerer, Brigid – Temné a osamělé prokletí /

Princ Rhen se vždy těšil, až převezme vládu. Jenže to bylo ještě předtím, než ho proklela zlá čarodějka. Předtím, než se proměnil v odpornou krvelačnou zrůdu. Pro Harper život nikdy nenachystal nic dobrého. A když se jednoho večera pokusím pomoci neznámé dívce na ulici ve Washingtonu, je přenesena do zakleté říše prince Rhena. Monstrum? Princ? Harper netuší, co si myslet. Když však začne prince poznávat, vypadá to, že prokletí by mohlo být zlomeno. Ale zlo se nevzdává!

Březinová, Ivona, – To si piš! /

Vítejte v pohádkovém světě plném snění, který si dokážeme vytvořit všude. Stačí mít po ruce cokoli k psaní či kreslení a papír!

Stanton, Matt – Třídní šašek.

Max je třídní vtipálek a neustále bojuje s panem učitelem Armstrongem. Proto ho velmi překvapí, když ho paní ředitelka Lovilová vybídne, aby kandidoval ve volbách na předsedu třídy. Max však není jediný, kdo se bude ucházet o tak prestižní funkci. Aby vyhrál, musí porazit několik velmi silných soupeřů včetně Abby Purcellové. Na pomoc mu proto přichází jeho nejlepší přítel Hugo a společně se chystají na největší kampaň Maxova života.

Maskame, Estelle – Vím, že tě chci /

Nový pohled na příběh Tylera a Eden, díky němuž konečně poznáte, kým ten sebestředný, vzteklý a nešťastný kluk ze slavné DIMILY trilogie ve skutečnosti je.

Lomová, Lucie, – Zlaté české pohádky /

Zlaté české pohádky jsou komiksovou adaptací pěti pohádek, které autorka vybrala z díla klasika 19. století Karla Jaromíra Erbena. Svižné vyprávění plné vtipu a krásné obrázky vás zavedou mezi prince a princezny, potkáte vesnické chasníky, draka i čaroděje, stanete se svědky různých kouzel.

Delevingne, Cara, – Zrcadlo, zrcadlo /

Šestnáctiletí kamarádi Zrzi, Leo, Rose a Naomi tak docela mezi své vrstevníky nezapadají. Stále ještě nepřišli na to, kým chtějí být. Jejich život není dokonalý, ale spojuje je muzika a jejich kapela Zrcadlo, zrcadlo. Až do chvíle, kdy Naomi zmizí a po pár týdnech pátrání je vytažena z řeky v bezvědomí. Naomi v kómatu bojuje o život. Policie tvrdí, že to byl pokus o sebevraždu, její přátelé o tom však silně pochybují. Probere se Naomi někdy? Co její stav zavinilo?