Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro děti a mládež

 

Glass, Calliope – Addamsova rodina :

Addamsovi jsou tak trochu jiní než všichni ostatní. Mají vytříbeně strašlivý vkus a delikátně hnusné chutě, a i když se vzájemně pokoušejí zabít, mají se rádi až za hrob. Jejich domov snů, pro maloměšťáky rozpadající se ruina, se stane trnem v oku Margaux, která je majitelkou realit v sousedství. Na oslavu zkoušky dospělosti Addamse juniora se navíc sjede celá široká rodina, což Margaux nemůže dopustit.

Troll – Detektiv Prdelka a obr mizící ve tmě /

Detektiv Prdelka a jeho trochu popletený pomocník pan Bobek se opět pouštějí do boje se zločinem. Ve městě totiž řádí strašidelný obr, který v temných uličkách okrádá spořádané občany. Při čtení tohoto zábavného příběhu se prostřednictvím logických hádanek do napínavého vyšetřování můžete zapojit i vy.

Bunzl, Peter – Dobrodružství mechanického srdce.

Poté co z vězení uteče nechvalně proslulý lupič a eskapolog Jack Dveřník, zamíří do Hasivkova, kde zrovna bydlí Lily s Robertem. Jack je odhodlaný najít svou ztracenou kořist – měsíční medailon. Robert a Lily se nedobrovolně zapletou do pátrání po Jackovi; nějak totiž souvisí s minulostí Robertovy rodiny. Věděl snad jeho tatínek, kde se medailon ukrývá? Jakou roli v tom hraje Robertova dávno zmizelá matka?

Bunzl, Peter – Dobrodružství mechanického srdce.

Profesor Hartman je pohřešován. Jeho loď se zřítila při nehodě, která ovšem nehodou nebyla. Jeho dcera Lily se dostává do nebezpečí, neboť otcovi nepřátelé doufají, že ví, kde otec ukryl svůj nejlepší vynález, perpetuum mobile. Lily nehodlá ustrašeně sedět v koutě a doprovázena mechanimálem lišákem Malkinem a synem hodináře Robertem se vydává najít pravdu o minulosti své rodiny.

Dandová, Olga – Kam se draci rádi vrací /

Krátké zážitky dvou malých dráčků jsou nápadně podobné zážitkům lidským.

Smolíková, Klára, – Knihožrouti.

V knihovně se děje něco podivného. Paní Růžence, která zde pracuje, se ztrácí knihy. Do pátrání se pustí Aleš se Zorkou, dva zvědaví prvňáci. Stopují knihy v regálech, poslouchají rozhovory čtenářů, pozorují, co podezřelého se v knihovně šustne. Aby záhadu rozluštili, nechají se dokonce v knihovně zamknout.

Krystlíková, Luci – Lesní zvířátka :
Vázquez, Victoria – Létající stroj mistra Leonarda /

Alex a Qiang na své třetí dobrodružné pouti časem, tentokrát do renesanční Itálie. Alex a Qiang se už stali ostřílenými cestovateli a proto jim je společností svěřen další důležitý úkol. Čeká je setkání s jedním z největších géniů všech dob, Leonardem da Vinci.

Módní triky pro správné holky :
Wilkins, Catherin – Můj školní muzikál a jiné pohromy /

Další volné pokračování příběhu o jedenáctileté Jess, tentokrát se všechno točí okolo příprav na školní muzikál.

Bendová, Karolína – Nevěřte Hunterovi /

Dívčí román, jehož mladá hrdinka Azaria se po příchodu do nové rodiny ocitne ve spletité síti komplikovaných vztahů a soukromých tajemství. Zároveň prožívá své první, ale i velmi složité citové vzplanutí.

Křesťanová, Lucie – O kočičím čaroději a jiné pohádky /

Krátké moderní pohádky o zvířátkách. Víte, jak se z rozmazleného tlustého kocoura stane kočičí čaroděj? Co si počít se slepicí, která se chechtá, místo aby kdákala? Kdo zkrotí divokou hlídací husu pana Kapitána? Že nevíte? Nevadí. Vše se dočtete v téhle veselé knížce, kde se schovává šestnáct pohádek o zvířátkách.

Pelánková, Lenka – O mamince, která si ostříhala vlásky /

Příběh tatínka Brumly, maminky Báry a malých Brumdibárků ukazuje vhodnou formou pohádky cestu, jak vše kolem nemoci citlivě vysvětlit, neublížit přitom a ani nestrašit.

Stoličný, Peter, – Opička na prázdninách :

A je to tady! Už potřetí vyskočila opice Skořice z pohádkové knížky, aby zažívala se svými kamarády neuvěřitelná dobrodružství. Tentokrát v létě, o prázdninách. A nebudou chybět ani kouzla. Skořice se však umí chovat. Ví, co se sluší. A co už ne. Proto taky sama na konci každého příběhu napíše pro děti poučení.

Glaserová, Světla – Osiánův cestovní kotlík, aneb, S Kelty nejsou žerty /

Prázdniny u babičky v Bojanově na Chrudimsku začínají pro druháka Honzíka velkým překvapením. Šramot na půdě prozradí skřítka Roryho, který pamatuje ještě dobu železnou a znal všechny Honzíkovy prapředky. Při návštěvě keltského skanzenu Honzík objeví cenný nález, kotlík druida Osiána, s nímž se údajně dá cestovat v čase. Rory vysloví dávné zaklínadlo a Honzíka přenese do doby před 2000 lety, kde se setká se svým prapředkem Aedánem. Ten naopak odcestuje do naší doby.

Dolejšová, Eva, – Parkourista /

Dospívající David tápe životem, hledá sám sebe, svůj životní směr. Náhodné setkání s parkouristy mu ukáže cestu ke sportu, který posouvá hranice fyzického těla i mentality. David v parkouru nachází sám sebe i opravdové přátelství. První láska a falešní kamarádi ho ale dovedou až ke spáchání trestného činu, při kterém se stane tragická nehoda. David řeší morální boj, svou vinu, poznává zradu.

Počítání /

Jedna, dvě, tři, čtyři, pět! Počítání je tak jednoduché! Anebo není? Potřebují vaše děti procvičování, ideálně nějaké procvičování hrou? Nahlédněte spolu s nimi do této knížky. Hledejte různé počty předmětů, lidí a věcí na veselých obrázcích. Nechejte dítě při hledání otevírat prstíky okénka, čímž si vedle počtů procvičí přirozeně i jemnou motoriku. Na pláži, na ulici, v parku, všude je toho spousta ke spočítání.

První slova /

Na farmě, doma, ve škole, u moře. Všude je toho spousta k objevování. Jak se všechny ty báječné věci jmenují? Pomozte dětem s osvojováním prvních slovíček z různých prostředí a tematických oblastí. Při odklápění okének a hledání obrázků si malí čtenáři přirozeně procvičí i jemnou motoriku.

Brezina, Thomas, – Případ pro tebe a klub tygrů :

Biggy, Luk a Patrik nemůžou uvěřit vlastním očím. Po řece Mississippi pluje kolesový parník, který zmizel před sto lety. Vrátil se se svou lodí duchů také obávaný kapitán Horn, anebo má v tajemné hře prsty někdo jiný? Klub Tygrů se to pokusí zjistit.

Martineau, Susan – Skutečné záhady :
Frick, Kit – Všechny hvězdy na nebi /

Šestnáctiletá Ellory má pocit, že jí patří celý svět. Má úžasné kamarádky a skvělého přítele, který ji zbožňuje. Až do osudného okamžiku, který navždy změní její život.

Barker, Hayley – Zloděj čísel /

Rozdělená společnost stvořila novodobé hrůzné gladiátorské hry o život, pro které jsou využívány drekerské děti. V tomto komplikovaném společenském ovzduší se setkala provazochodkyně Drekerka Hošiko se zástupcem čisté rasy, mladíkem Benem. Nyní jsou na útěku a pokoušejí se změnit nastavení společnosti. Benova tvrdá matka se však nehodlá zastavit před ničím a chce se pomstít.

Dobešová, Martina – Zvířátka z Betléma :

V této útlé knížce autorka volným veršem na příkladu vlastností a s pomocí zvířecích postav přibližuje poselství Vánoc.