Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro děti a mládež

 

Chokshi, Roshani, – Aru Šah a konec času /

Aru si ráda přikrášluje pravdu. Spolužákům vypráví o městech, která (ne)navštívila, o jídlech, která (ne)jedla, ale nikdo jí moc nevěří. Vše byla jen hra do okamžiku, kdy porušila jediný matčin zákaz.

Končinský, Tomáš – Cesta z Ošemetna /

Fantastické pohádky plné humoru, ve kterých se stávají roztodivné příhody. Pohádky jsou namluvené na přiloženém CD.

Hewat, Katie – Čtu si s mámou pohádky /

Pohádkové příběhy v této sbírce jsou známé téměř celosvětově a na základě původních předloh byly upraveny pro současné čtenáře. Každá pohádka je jiná nejen svým obrazovým doprovodem, ale i dodatkem, který popisuje vznik a život dané pohádky v lidové slovesnosti napříč staletími.

Hewat, Katie – Čtu si s tátou příběhy /

Dobrodružné příběhy z klasiky světové literatury pro děti jsou v této sbírce upraveny pro současné čtenáře. Každý příběh je jiný nejen svým obrazovým doprovodem, ale i dodatkem, který popisuje práci daného spisovatele, vznik postav v jeho příběhu a různá vydání.

Klimek, Hynek, – Čumidlo a fujtajblíci s hradním tajemstvím /

Čumidlo se usídlilo v jednom šumavském penzionu, kam dorazili zlobiví páťáci z Prahy, a tak má čumidlo spolu se svými pomocníky fujtajblíky plné ruce práce. Podaří se jim zkrotit třídu rošťáků? S další třídou navštíví čumidlo hrad Kašperk a pokusí se zjistit, jak je to s místními strašidly a proč žádné z nich ještě nepotkalo.

Špaček, Ladislav, – Dědečku, vyprávěj o světě /

Dědečku, vyprávěj o světě je dalším pokračování oblíbené série knížek o zvídavé Viktorce a laskavém a moudrém dědečkovi. Tentokrát se společně vypraví na cestu po pěti důležitých evropských zemích. Viktorka se brzy naučí orientovat se na letišti, chovat se v hotelu, využívat své znalosti angličtiny, ale hlavně se od dědečka dozvídá spoustu informací o zemích, které navštěvují, o jejich historii, jazycích, národních jídlech a tradicích. Dědeček jí vypráví pověsti a historické příběhy, z nichž Viktorka pozná, že žijeme v nejkrásnější době evropských dějin.

Kinney, Jeff – Deník malého poseroutky :

Nečekané dědictví umožní rodině Grega Heffleyho důkladně přestavět dům. Jenže brzo se zjistí, že taková rekonstrukce není žádná legrace. S každou zdí, která jde k zemi, se objeví nějaký nový problém: shnilé dřevo, jedovatá plíseň, nevítané potvůrky a ještě něco mnohem zlověstnějšího. Greg i jeho rodina začínají pochybovat, jestli to vůbec stálo za to. Až se prach usadí, ukáže se, zda budou moci zůstat nebo se budou muset odstěhovat z města?

Townsend, Jessica – Divomor :

Morrigan sice zlomila svou smrtící kletbu a vykonala nebezpečné zkoušky, ale její cesta k Nikdyuši a všem jeho tajemstvím teprve začala. A ona rychle zjišťuje, že ne všechna magie se využívá pro dobrou věc. Morrigan dostala pozvání vstoupit do Divinské společnosti, která jí slibovala přátelství a ochranu, ale kdosi ji a její společníky vydírá, takže i těch pár věrných přátel se obrací proti ní. Zbaví se Morrigan někdy svého prokletí?

Brycz, Pavel, – Emil a upíři.

Když Emilovi přijde prázdný dopis od dědečka Leopolda z Hrobu, maminka má podezření, že dědu trápí Alzheimer. Emil ale tuší, že za tím bude něco víc. Dědeček Leopold mu posílá tajný vzkaz. Hrob je v ohrožení a Emil musí zachránit hřbitov a jeho obyvatele před zkázou. Hrabě Esterházy a učitel Komár totiž chytili zápasnickou slinu. Další příběh z úspěšné série o Emilovi a upírech je tady!

Kessler, Liz, – Emily Vichrná a pirátský princ.

Po minulém dobrodružství čeká Emily, její rodinu a přátele za odměnu plavba na luxusní výletní lodi. Ta se ale brzy změní v noční můru, když loď přepadnou piráti… a unesou Aarona! Emily je odhodlaná udělat cokoliv, aby ho zachránila, a stane se tak součástí nebezpečné pirátské honby za pokladem. Podaří se jí Aarona zachránit?

Holland, Sara – Everless :

V království Sempera se platí časem. Hodiny, dny i roky jsou extrahovány z krve a pomocí magie přetavovány v kovové mince. Bohatí aristokraté Gerlingové je neúprosně daní, a zajišťují si tak dlouhověkost. Jules Emberová kdysi na Everless žila, musela však kvůli tragédii utéct. Jenže otec teď umírá, a pokud pro něj chce získat nějaký čas, musí se vrátit do honosného sídla Gerlingů, kde na ni nečeká jen dávná minulost, ale i tíživé tajemství.

Macho, Adrián – Gerda :

Gerda s Larsem si každý večer zpívají uspávanku, kterou je naučila maminka. Stará velryba Lisbet jim však prozradí, že píseň má ještě pokračování. Ten, kdo by ho chtěl znát, musí mít velkou odvahu a vypravit se na sever. Sourozenci se rozhodnou, že ztracený závěr krásné uspávanky objeví. Na své cestě se seznamují se spoustou roztodivných mořských živočichů a zažívají velká dobrodužství.

Thornton, Nicki – Hotel Poslední naděje /

Hlavní hrdina Seth je pomocníkem v kuchyni hotelu Poslední naděje, který vlastní nepříjemná a zvláštní rodina Bunnových. Sethovou jedinou kamarádkou je jeho kočka Černostínka. Jednoho dne zavítá do hotelu skupina kouzelníků a jeden z nich je při slavnostní večeři otráven. A protože jed byl v dezertu, který připravoval Seth, stává se hoch hlavním podezřelým. Podaří se mu očistit své jméno a najít vraha, i když proti němu stojí temné magické síly?

Gréban, Quentin, – Chci být hasičem /

Medvídek Oskar se chce stát hasičem. Někdy zažívá trochu divoká dobrodružství, ale když je třeba zachovat se jako pravý hrdina, prokáže odvahu budoucího hasiče.

Kovář, Karel, – iPohádka /

Veselá moderní pohádka o tom, co se stane, když se pohádkové království připojí k internetu. Král Bořivoj III. Připojený a jeho choť Ljuba IV. musí provdat svou dceru Amálii. Během jedné noci ale oba zmizí a nad královstvím krouží drak. Zlo se probouzí. A překvapivě úplně jinde, než by ho princezna se svými kamarádkami čekaly.

Vetešková, Michae – Jak maminka vyprávěla o Československu /
Futová, Gabriela – Kapky na kameni :
Kubalová, Kateřin – Kouzelné karamelky na dobrou noc /

Deset moderních pohádek o dětech, které mají vždy nějakou špatnou vlastnost. Naštěstí je tu paní Sladká, která má na každé trápení kouzelný bonbónek.

Harris, Neil Patr – Kouzelnická parta /

Tahle knížka není jen tak ledajaká knížka. Je to pokladnice plná tajemství a šifer a kódů a dokonce i triků. Měj oči otevřené a najdeš tu víc než jen obyčejný příběh. Malý pouliční kouzelník Carter je na útěku. Rozhodně nečeká, že v ospale vyhlížejícím městečku Minerální studny najde nové přátele a kouzla. Ale jak už to v případě dobrých triků bývá, vše se změní, zrovna když to nejmíň čekáte. Do města totiž přijede chamtivý B. B. Bosso se svou bandou nepoctivých kejklířů. Plánuje využít své kouzelnické schopnosti, ošálit místní a ukrást jim všechno, co se dostane do blízkosti jeho nenechavých prstů.

Forester, Kim, – Kroniky Kavalonu.

Barvitý fantasy román ze světa Kavalonu, kde kromě lidí žijí další národy: kentauři, jednorožci, kelpie a pegasové.

Barvíková, Tereza – Láskohledači :

Romantický příběh si klade otázku, zda v dnešním světě má vůbec pravá láska šanci na přežití. Hlavní hrdince k odpovědím pomůže zvláštní modrý skřítek, láskohledač Anairam.

Ledové království II :

Dobrodružství, ve kterém opět nechybí Arendellská královna Elsa, klidná a vyrovnaná Anna, horal Kristof ani jejich přátelé Sven a Olaf.

Sturm, Anca, – Magický expres /

Noc co noc sedává třináctiletá Flinn na opuštěném nádraží, odkud před dvěma lety beze stopy zmizel její nevlastní bratr Jonte. Zůstala jí po něm jen pohlednice s podivnými verši a obrázkem starého vlaku, který ale nikdo kromě ní na pohlednici nevidí. Když pak přesně tento vlak vjede do stanice, hned do něj bez rozmyslu naskočí. Netuší, že se právě vrhla do největšího dobrodružství svého života.

Standish, Ali – Malér jménem Bella :

Když se Bella jako malé chlupaté štěně ocitne v rodině s mnoha dětmi, nepřeje si nic jiného, než mezi ně zapadnout a se stát jedním z nich. Tím nejhodnějším! S jejími dobrými nápady jak toho dosáhnout však její páníčci přestanou mít trpělivost. A tak se ocitne v útulku. Zde od zkušených psích kamarádů pochytí nejednu moudrost, takže když si ji vyberou noví majitelé, je odhodlaná ukázat, že je ten nejlepší pes na světě.

Kopl, Petr, – Morgavsa & Morgana.

Humorné a dobrodružné komiksové příhody čarodějek Morgavsy a Morganky, které původně vycházely v časopisu Čtyřlístek. Pokračování oblíbených příhod malé Morganky. Obě čarodějky míří na Island s jediným cílem – vrátit zachráněného draka do jeho rodiště. Zároveň sledují stopy zlé a velmi mocné čarodějky. Co všechno je na Islandu asi čeká?

Luciani, Brigitte – Pan Jezevec a paní Liška.

Jezevci jsou pomalí a rozvážní. Lišky jsou hlučné a zbrklé. Jezevci milují pořádek, lišky binec. Rozhodně nemají nic společného. Když Rézinka s maminkou Margaritou přijdou o příbytek, poskytne liškám střechu nad hlavou pan Jezevec. Nakonec se s paní Liškou dohodnou, že spolu budou žít. A co na to jejich děti? Stojí o další sourozence a nevlastního rodiče? Je pan Jezevec na Rézinku moc přísný? Má ji maminka pořád ráda?

Pichrtová, Šárka – Policista :
Posuň a mrkni.

Navštivte zvířátka v divočině. Posuňte záložkami uvnitř, kde na vás čekají roztoilá překvapení.

Cabot, Meg – Princezna na horách /

Dalš pokračování příběhů třináctileté Olivie, sestry genovijské princezny Mii.

Li, Amanda – Příběhy pozoruhodných dětí /
Brooks, Ben – Příběhy pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční :
Read, Benjamin – Půlnoční hodina /

Jedenáctiletá Emily se vydá pátrat po příčině zmizení otce i matky, kteří uvízli v podivném nočním světě, v čase, který se zastavil úderem londýnského Big Benu o půlnoci roku 1859.

Mathieu, Jennifer – Ranařky =

Příběh šestnáctileté Viviany, která se z poslušné a svědomité dívky stává rebelkou a v malém texaském městečku rozpoutá feministickou revoluci.

Štíplová, Ljuba, – Senzační příběhy Čtyřlístku :

Všechny příběhy mají jedno společné. A to, že jsou plné dobrodružství, napětí, humoru a především kamarádství. Vždyť čtyři přátelé z Třeskoprsk baví děti již celých padesát let. S Fifinkou, Myšpulínem, Bobíkem a Pinďou zažijete při čtení této knížky spoustu dobré zábavy a zjistíte, že ani po letech neztratili nic z poetiky, kterou jim vdechl Jaroslav Němeček.

Švrček, Jan – Strážci Sovího vrchu /

Pete se v třídní hierarchii nenalézá právě na vrcholu a kamarádství s novou spolužačkou Alicí a “skautíkem” Romanem mu v tomto směru může pouze uškodit. Navíc mu zpočátku oba připadají potrhlí, protože místo toho, co si o nich myslí spolužáci z party Skateboard Zombies, se zajímají o volavky na nedalekém Sovím vrchu. Když se ale s nimi nakonec vydá na dobrodružnou záchrannou výpravu, objeví úplně jiný svět, ve kterém není třeba nic předstírat.

Žák, David Jan – Tromby.

Poslední rok byl pro Edwina jako zlý sen. Potom, co za podivných okolností zmizel ve skalách jeho otec a málem přišel o maminku, začínají i na Edwina dorážet temné síly. Brzo si uvědomí, že se jim musí postavit čelem a bojovat, stejně jako hrdinové jeho milovaných fantasy knížek. Spolu s kamarády se rozhodne ochránit tajemství, které mu zanechal otec: mapu Šumavy a záhadný zápisník, který by v rukou mocných proměnil šumavské hvozdy v kamennou poušť.

Petelíková, Eva – Zpívánky :
Belšán, Michal – Zvědavá lištička /

Bára společně s kamarády z oddílu Brontíků překazí plán partě výrostků, kteří chtějí chytat netopýry. Při výpravě do lesa objeví liščí mládě zamotané do drátů. Složité vyprošťování liščete musejí nechat na zvířecích záchranářích, ale i tak mají velký podíl na jeho záchraně. Bára se dozvídá mnoho nových věcí o přírodě a rozhodne se stát jedním z Brontíků, kteří ochraňují přírodu.