Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro děti a mládež

 

Russell, Rachel R – Deník Mimoňky :

Nikki Maxwellová je možná pořádná mimoňka, ale jednu věc ví jistě – psaní deníčku je skvělý způsob, jak dokonale poznat nejdůležitější osobu v jejím životě: SEBE SAMU! A to teď můžeš udělat i TY, díky jejímu speciálnímu zápisníku napěchovanému zábavnými otázkami na každý den v roce. Při vymýšlení odpovědí se možná trochu zapotíš, ale zaručeně si užiješ kopec legrace, zvlášť když se je rozhodneš sdílet s kámoši. A nebyla by to psaním posedlá Nikki, kdyby nepřipsala i pár vlastních odpovědí a nepřidala spoustu obrázků.

Adamec, Radek, – Dušička a Dušinka /

Na starém hřbitově na okraji malebné vesničky Volduchy přebývají dva uchechtaní duchové, kteří milují strašení. V osmi příbězích uspořádají na Dušičky maškarní rej, v zimě postaví děsivého sněhulákala, nastoupí do strašidelné školy, opraví v místním kostele varhany a chystají se navštívit hradní strašidla. Někdy se ale také spolu pohádají, a to pak musí přijít na pomoc vodník Mokrejš, aby jim vypral jejich hašteřivé duše.

Santiago, Roberto – Fotbaláci :

Po prázdninách se všichni vracejí do školy i na hřiště. Fotbaláci mají nového spolužáka, kterému to děsně pálí v matice a prý umí číst myšlenky. A navíc se přihlásil do týmu Soto Alto! A kromě něho i šest dalších, vážně skvělých hráčů. Fotbaláky čeká důležitý zápas, který musejí vyhrát, aby se udrželi v lize. Jenže na soupisce může být jen devět hráčů a napětí v kabině by se dalo krájet.

Johnson, Pete – Jak upgradovat rodiče /

Další deníkové zápisky kluka Louise, který se chce stát komikem a má problémy s rodiči. Tentokrát o nejhorším rodičovském nápadu na světě.

Ernsten, Svenja – Kdopak to tu běžel? :
Soukupová, Petra, – Klub divných dětí /

Kniha pojednává o čtyřech členech “klubu”, z nichž každý má jiný hendikep. V očích druhých jsou divní, jiní, mimo očekávanou normalitu. Mila je hypersenzitivní snílek. Katka je boubelka stále začtená v knihách. Petr je strašpytel a vypadá mladší než spolužáci. Franta chodí o berlích, natáčí videa a bývá trochu zlomyslný. Náhoda je svede dohromady a společně, odmítaní ostatními “normálními” dětmi, se rozhodnou pro útěk do přírody. Román o společnosti, o vztazích mezi lidmi, o dětech odmala vedených k soutěživosti být nejlepšími a zároveň nevybočovat, ničím se neodlišovat.

Cowell, Cressida – Kouzelníci z pradávna.

Pokračování fantasy série ze světa pradávných kouzelníků, kteří žili v temných hvozdech i bojovných válečníků, kteří připluli s mocnou zbraní přes moře.

Velíšek, Martin, – Můj stát :
Grezlová, Otilie – Natálka a Knoflíček /

Natálka se bojí psů, zato její kamarádka Sofinka se vrhá na každé zvíře, které potká. Nedaří se jí přesvědčit rodiče, aby nějaké pořídili domů. Proto chodí aspoň pomáhat do útulku a jednou vezme Natálku s sebou, aby kamarádka překonala strach. Jenže u štěkajících pejsků žadonících po lidském pohlazení se jí to moc nedaří. Dokud někdo nepřinese v košíku dvě zanedbaná štěňátka.

Rotondi, Giuliana – Netvoři a mytické bytosti /
Novotná, Anna, – Pytlík a Flaška ;

Dva příběhy dvou plastových přátel, kteří se potkají na dětské oslavě. Pytlík od ovoce a plastová Flaška od limonády se spřátelí na oslavě malého Františka. Vítr je však odfoukne každého na jinou světovou stranu a dlouho je honí po světě. Sejdou se nakonec? Kde končí nevytříděné plasty? Oboustranná knížka nabízí dva pohledy na putování plastového odpadu.

Ende, Michael, – Rodrigo Raubíř a neohrožený Špunt /

Špunt je malý chlapec, který neví, co je strach. Potulný život loutkáře ho nebaví a nudí. Od rodičů stále slyší, co musí a nesmí, že něco nejde a že se něco nedělá. Sní o dobrodružném životě plném nebezpečí. A tu se jednoho dne dozví, že nedaleko něj žije rytíř Rodrigo Raubíř, kterého se bojí celé široké daleké okolí a příkopy jeho hradu lemují ohlodané vybělené kosti. Malý Špunt se rozhodne okamžitě: uteče z domova a vstoupí do Rodrigových služeb.

Maury, William, – Ségry :

Dvě ségry, Wendy a Majda, mladší a starší. Tyhle ségry se spolu vážně nikdy nenudí! Jedna druhou nemůže vystát, a jedna na druhou nedá dopustit. Zaručeně ale dokážou všechno převrátit vzhůru nohama!

Chick, Bryan – Tajná zoo.

Pokračování fantastické série odehrávající se v magické zoo. Noah a jeho přátelé se vrátili zpět z první výpravy do Tajné zoo. Myslí si, že zažili vše, co mohli, velmi brzy ale zjišťují, že to byl jen začátek. Byli totiž vyzváni, aby se stali členy tajného spolku, který vstup do Tajné zoo střeží. Budou se muset naučit nové věci, ale především čelit nové hrozbě. Příšerní sněžní muži napadají obyvatele zoo a zlo muže, který se skrývá ve stínech, roste.

Colombo, Miralda, – Vynálezci a objevitelé /