Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro děti a mládež

Koťátko, Petr, – Anička, mluvící potok a další chovanci ústavu paní Majerové /

Příběh Aničky, nemluvněte bydlícího ve starém domě, kde kdysi býval sirotčinec, se prolíná se životem obyvatelů před mnoha lety a ožívají v něm příběhy z dávných časů. Kniha plná fantazie, ve které se čas přelévá a věci i zvířata mluví lidskou řečí.

Žáček, Jiří, – Aprílový slabikář /

Žáčkův Aprílový slabikář naučí děti celou abecedu, naučí je číst. Básničky, říkanky a hádanky s barevnými obrázky přidávají ke každému písmenu jeho slova a ta slova se spojují v řeč, která se dá číst a psát i říkat zpaměti.

Míková, Marka, – Babky /

Bohatě ilustrované příběhy tří babek, které žijí v jednom domě a každý den spolu podniknou něco zajímavého.

Valenová, Lena – Cool Girl! /

Interaktivní román, v němž čtenáři spoluprožívají příběh tří středoškolaček, které se připravují na soutěž s prvky reality show a její výsledek mohou ovlivnit on-line hlasováním.

Dahl, Michael, – Děsivé historky :

Co kdybys měl jen sto slov na to, abys varoval lidstvo před smrtelným nebezpečím? Co kdyby se tvůj oblíbený sci-fi film zničehonic změnil v děsivou skutečnost? Co kdyby se ti na fotkách v mobilu neustále objevovala tajemná dívka, kterou jsi nikdy předtím neviděl? A co kdybys uprostřed noci slyšel podivné ťukání? V každé z 27 historek v téhle knížce se lidé bojí. Moc bojí. Přečti si jejich příběhy. Zjisti, jestli se budeš bát taky.

Hlaváčková, Krist – Dračí oheň.

Fantasy román nás opět zavádí k mladé Eleně, která byla po bojích v městě Kefet dopravena do magického lesa, aby se zotavila z následků zranění, jež utrpěla v boji.

Stará, Ester, – Jedééém! /

Malá moucha cestovatelka pro děti “vyfotila” zajímavé dopravní prostředky a sama se na každém obrázku někde skrývá. V příloze pak děti najdou obrázky k vystřižení a mapu, po které mohou podnikat své vlastní objevitelské cesty.

Blake, Kendare – Jeden temný trůn /

Další část románové young adult fantasy ságy vypráví o dalších osudech tří královských dcer, které mezi sebou bojují na život a na smrt.

Pantermüller, Ali – Lenčiny katastrofy :

Stalo se cosi fakt úžasného: 5.B vyhrála soutěž! Plot u staveniště je náš a všichni na něj můžeme namalovat zvířata, kterým hrozí vyhynutí. Jasně že já a Xeňa se budeme velmi snažit, protože nechceme, aby pandy a tasmánští čerti a jim podobní vyhynuli. Já namaluju želvu. Máme přece taky jednu doma a jmenuje se Hasty.

Pospíšilová, Zuza – Pohádkové učení :

Předškoláci toho musí hodně zvládnout, naučit se barvy, tvary, části těla, čísla nebo třeba protiklady. Naštěstí jim s tím pomůže skřítek Zvídálek. Všechno ho zajímá a nebojí se zapojit ani do práce na zahrádce. Zavede děti do divadla nebo na nákup, navštíví s nimi pana doktora i mateřskou školku. A za odměnu má na každé stránce pro děti tematickou písničku a pohádku!

Brallier, Max, – Poslední děti na Zemi a hrozba z vesmíru /

Jackovi kamarádi učinili objev, který se ale jemu příliš nezamlouvá. Možná, že nejsou poslední děti na Zemi! Pokud je to pravda, co když ho parťáci pustí k vodě a přidají se k jiným lidem? Jack má jedinou naději: musí ostatní přesvědčit, že život je super tak jak je, a nic lepšího je jinde nečeká. Jak to ale dokázat, když je jim v patách nestvůrný král nočních můr a spolu s ním prastaré zlo, které si nedá pokoj, dokud nepozře celou Zemi?!

Drijverová, Marti – Pověsti o hradech /

V příbězích na stránkách této knížky se hemží čerti, skřítci, bojují chrabří rytíři, cinkají zlaťáky, lidé se bojí přízraků a hloubají nad nevysvětlitelnými úkazy. Autorka vás provede studenými hradními sklepeními, nechá na vás dýchnout slavnostní atmosféru hodovních síní a vystoupáte s ní po točitých schodech na vysoké kamenné věže. Dočtete se, jaké se dochovaly pověsti o českých a moravských hradech.

Hruška, Ladislav, – Průšvihy drzého (zá)školáka :

Miky Marný není ve škole ani za školou vůbec marný! Je to úplně normální šesťák. Nesnáší učení, protože na světě je přece spousta užitečnějších věcí než sedět jako bábovka nad úkolama. Občas dostane poznámku, jelikož je někdy drzý, a sem tam zajde i za školu. Nejvíc ale o víkendu – školník totiž zapomíná vypínat wi-finu, takže si tam Miky může hrát na tabletu, když to má doma zrovna zakázaný! Hlavně je ale Miky správnej kluk, co má spoustu bezva kamarádů s kupou problémů.

Jechová, Šárka – Příběhy k povídání, aneb, Jak se zbavit trápení /

Kniha pomocí příběhů ze života pomáhá dětem zvládnout složité situace. Současně podporuje rozvoj řeči. Popisované příběhy mohou dětem pomoci s jejich nejčastějšími problémy, učí je orientovat se nejen ve světe, ale i v sobě. Bohatě ilustrovaná kniha není jen ke čtení a prohlížení, ale hlavně k povídání. Knihu doporučují logopedové i psychologové.

Hauková Havlíková – Příběhy Puntíka a medvídka Kajiňuška z Brd /

Milé příběhy holčičky, které říkají Puntík a jejího kamaráda medvídka Kajiňuška.

Kadečková, Helena – Soumrak bohů :

České beletristické převyprávění dvou islandských rukopisů ze 13. století, sbírky hrdinských a mytologických básní, známých pod názvem Starší a Mladší Edda. Vyprávění o vzniku a zániku světa, o radostech a starostech bohů, lidí, obrů a skřítků obohacuje autorka jejich barvitými charakteristikami a bohatým živým jazykem.

Bělohlávková, Luc – Tak už se nestyď :
Malinský, Zbyněk, – Vánoční pohádky /

Znáte třeba tu o vánočce, která se nechala pojistit proti připálení? Nebo o tom, jak si kamna o Vánocích zakouřila? Jestli ne, neváhejte a začtěte se do vtipných a laskavých řádků. Určitě si je zamilujete tak jako generace vašich rodičů.

Kalinová, Daniela – Vyjmenovaná slova :
Zadinová, Radka, – Zahrada zapomnění /

Ester právě bylo osmnáct, je bez domova a vrací se do míst, kde před více než deseti lety žila jako malá holka s mámou a sestrou. Nedoufá v zázraky, chtěla by prostě jen normálně žít. Jenže holka bez rodiny, bez práce a bez možnosti na změnu k lepšímu, to nemá snadné. Trauma, které si v sobě nese, jí každou snahu ztěžuje. Vypadá jako křehká, nevinná holka, ale uvnitř jí srdce ztvrdlo na kámen. Když poznává Matyáše, zjišťuje, že mají mnoho společného. Příběh osmnáctileté Ester, která se vrací z vězení za zabití otčíma, navazuje na knihu Rozcuchané štěstí.