Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro děti a mládež

 

5 minutové Mickeyho pohádky /

Krátká dobrodružství o legendárním myšákovi Mickeym jsou určená zejména pro předčítání před usnutím.

Barfield, Mike – Atom v kupce sena :
Páv, Libor, – Jedeme, jedeme /

Seznamte své děti se vším, co se týká cestování, ať už jde o auta a jízdu po silnici, cestu tramvají, vlakem, lodí či autobusem. Vyprávějte si s dětmi a najděte, co je ukryto v obrázcích. Humorné leporelo pro nejmenší čtenáře.

Gecková, Iva – Kamarádi ze záhrobí /
Hunter, Erin – Kočičí válečníci.

Po tragické smrti Modré Hvězdy se vůdcem Hromového klanu stává Ohnivous. Záhy je donucen postavit se čelem svému osudu, když Dráp se svými zlověstnými úmysly přivede celý les na pokraj hrozivé smrtící bitvy. Tajemná proroctví promlouvají a vstávají skuteční hrdinové

Pautner, Norbert, – Kreslíme dopravní prostředky /
Panovníci českých zemí /
Rosocha, Martin, – Pohádky o vzducholodích /

Knížka představuje třicet pohádkových příběhů o vzducholodích z celého světa, od té úplně první, kterou si vysnil hrabě von Zeppelin, když sletěl z višně, až po tu poslední, která létá s pohádkami na dobrou noc. Přečtete si vyprávění o vzducholodích, z nichž jedna vyletěla od zkoušek, druhá naletěla podvodníkům, osmá byla nafučená, sedmnácté se nechtělo válčit a třeba tu dvacátou osmou unesl pro změnu čas.

Podzimková, Petra – Pojď si říkat pojď si hrát svět kolem je kamarád /

Básničky a říkadla zábavným způsobem přibližují dětem okolní svět, předávají základní znalosti například o dnech v týdnu, ročních obdobích nebo barvách a zpestří běžné činnosti. U některých básniček najdete i doporučení, jak je s nimi možné hravou formou pracovat. Říkadla pro změnu obohatí běžnou hru či každodenní rutinu jako je uklízení, čištění zubů, mytí ručiček před jídlem či česání.

Vítková, Markéta, – Poznej květiny, stromy, zvířátka /
Zadinová, Radka – Rozcuchané štěstí /

Lindě je šestnáct, ale zažila toho už tolik, že by to vydalo na tisíc životů. Když jí umře máma, považuje to spíš za vysvobození, protože život s věčně zfetovanou matkou byl všechno, jen ne šťastný. Lindina starší sestra Ester se pokouší spojit s matčiným bratrem, protože doufá, že se o ně strýc postará. Ale dřív, než přijde pomoc, umírá jejich otčím při tragédii, která ovlivní životy Lindy i Ester.

Summers, Courtney – Sadie /

Sadie to v životě neměla lehké. Otce nikdy nepoznala, matka už před lety zmizela neznámo kam. Nechala Sadie na starosti domácnost i mladší sestřičku Mattie, která byla od narození středem Sadiina světa. Jenže pak Mattie někdo brutálně zavraždí. Když po několika měsících policejní vyšetřování skončí ve slepé uličce, Sadie se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a vydá se najít vraha. Ona totiž moc dobře ví, s kým si musí vyrovnat účty.

De Castell, Sebas – Spoutávač /

Kellen a jeho vražedný kočkoveverčák Reichis jsou sami na cestě a pátrají po tajemném mnišském klášteře známém jako Ebenové opatství. Je to místo, které nezasvěcenci nikdy nemohou najít, a Kellen začíná být zoufalý. Mniši v Ebenovém opatství totiž údajně vědí o černém stínu víc než kdo jiný, a dokonce ho prý umějí i léčit. Potom se však stane něco, co Kellena a Reichise rozdělí.

Chick, Bryan – Tajná zoo.

Megan je pohřešovaná několik týdnů, poté co záhadně zmizela. Jediný, kdo se nevzdal naděje na její nalezení, je její bratr Noe spolu s kamarády Ellou a Richiem. Noe jedné noci dostane anonymní vzkaz, aby v pátrání pokračoval v městské zoo. Tam děti postupně nacházejí několik stránek z Meganina deníku, které je přivedou na stopu něčeho úžasného: tajných průchodů do rozsáhlé skryté zoologické zahrady.

Toy story :

Známý hrdina Woody, Andyho nejoblíbenější hračka, se dostává k rozpustilé holčičce Bonnie. Andymu nastanou starosti o novou hračku, kterou si Bonnie sama vyrobí. Ona to vlastně ani není hračka. Vidlík, který byl vyrobený z plastové vidličky, se však jako hračka také necítí a rozhodne se odejít. Navíc se ještě ztratí kamarádka Pastýřka. Woody bude muset čelit mnoha nebezpečím, aby situaci zachránil.