Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro děti a mládež

 

Lamková, Hana – 4 pohádkové příběhy Čtyřlístku /

Čtyři příběhy oblíbených kreslených postaviček. V prvním příběhu ohnivý mužík Fajermon dostane zálusk na bludičky. Pak bude Čtyřlístek pro změnu řešit jednu velkou záhadu. Z knížek se začnou ztrácet pohádky a spolu s nimi pohádkové postavy. Ve třetím příběhu musí Fifinka odčinit následky své nerozvážnosti a nakonec všichni pomůžou hodnému drakovi.

Čepek, Petr, – Ať žijí auta! :

Knížka pohádek, jejichž hlavními hrdiny jsou auta.

McManus, Karen M. – Jeden z nás je na řadě /

Pokračování bestselleru New York Times Jeden z nás lže. Po Simonově smrti zaplavila Bayviewskou střední vlna jeho napodobitelů. Každý z nich se snažil navázat na úspěch Simonova blogu, nikomu se ale nepodařilo dosáhnout jeho kvalit. Až doteď. Tentokrát se však nejedná o blog. Jedná se o hru, kterou všichni dobře známe. Pravda nebo úkol.

Válková, Veronika – Karel IV. :

Příběh dvanáctileté Báry, která se ocitne v minulosti, je zároveň příběhem teprve čtrnáctiletého budoucího českého krále a římského císaře Karla IV.

Pantermüller, Ali – Lenčiny katastrofy :

Juchú, už se nemůžu dočkat! Od zítřka jsou prázdniny a my jedeme do Švédska a poplujeme obrovskou lodí! Úplně nejúžasnější však na tom je, že s námi pojede i Xeňa. Když bude se mnou, odvážím se spát i ve stanu uprostřed divočiny. Protože ve Švédsku se to jen hemží medvědy, vlky a trolly. Vsaďte se, že oba moji blbobráši mají z toho už teď bobky!

Wilkins, Catherin – Můj fantastický úspěch a jiné průšvihy /

Další volně navazující příběh jedenáctileté Jessiky, které se podařilo splnit si sen, a její kreslený vtip se stal senzací internetu. Díky vtipu, který Jess nakreslila, je z ní teď hvězda! Ale všechna ta sláva a nenadálý úspěch jí v žádném případě nestouply do hlavy. Však jí taky kamarádi i rodina pomáhají držet se hezky při zemi. Sláva je jako jízda na horské dráze a Jess začíná pochybovat, jestli jí to celé stálo za to.

Choux, Nathalie, – Objevujeme svět hrou!.

První obrázková knížka na čtení, hraní a poznávání barev.

Babin, Stéphanie – Poznávej dotykem :

Haptická publikace seznamuje s hospodářskými zvířaty.

Grylls, Bear, – Příručka pro začínající dobrodruhy :
Scarrow, Alex, – Reborn /

Pokračování apokalyptického románu, ve kterém se po uplynutí osmnácti měsíců Leon a Freya upínají k naději, že virus vymizel. Mysleli si, že je to mrtvé. Mýlili se. Před dvěma lety udeřil v Londýně virus, který zabil tisíce lidí a přeživší zahnal do úkrytů. Leonovi se podařilo přežít a přečkat dvě kruté zimy. Teď ho drží naživu křehká naděje, že mrazivý sníh a led anglického podnebí virus nadobro vymýtily. K Leonovi se donesla zpráva o blížící se záchranné lodi. Nic však není takové, jak se zdá. Virus nezahálel.

Thomas, Angie, – Teď je řada na mně /

Americký román o tom, jak je důležité nevzdávat se snů, i když se zdá, že se celý svět spiknul proti vám. Šestnáctiletá Bri touží stát se tou nejlepší raperkou všech dob. Ostatně její táta býval undergroundová hiphopová legenda, bohužel však zemřel ve válce gangů, když byla ještě malá. Rap je pro ni způsob, jak se vymanit z prostředí ghetta, a pomoci své rodině, zvlášť když Briina máma nedávno přišla o práci, takže se teď potýkají i s hrozbou vystěhováním. A zatímco se jim doma hromadí účty, Bri si uvědomuje, že tohle je její chvíle. Musí uspět teď, nebo nikdy.

Krejčí, Míla – Veselá abeceda /

Bohatě ilustrovaná veršovaná retro abeceda. Každé písmenko abecedy doprovází veselá ilustrace a čtyřverší. Říkanka začíná vždy daným písmenem.

Válková, Veronika – Vznik ČSR 1918 :

Tentokrát se Bára pomocí starého atlasu přenese do českého maloměsta, kde ji zastihne konec první světové války i poslední týdny Rakousko-uherského císařství. Pro starší děti.

Pomykalová, Zuzan – Záhada prázdné zvonice /

Dobrodružný příběh malého Matyáše a jeho dědečka, kteří se vydávají na napínavou cestu až do dalekého Hamburku zachránit ukradený zvon. Pro mladší čtenáře.

Hunter, Erin – Zákon smečky : soumrak.

Nastal čas skoncovat se zrádkyní. Nenechte si ujít napínavé závěrečné dobrodružství série Zákon smečky: Soumrak! Bouře konečně zjistila, kdo stál za veškerým zlem, které potkalo její bývalou smečku. Jakmile se však vrátila z vyhnanství, vběhla rovnou do připravené pasti. Nyní je zajatkyní v táboře Divoké smečky a dochází jí čas.

Žirafky si hrají na schovávanou /

Příběh žirafího kluka Robina, jeho kamarádky Zorky a dalších zvířat ze savany. Knížka je určená především nejmenším dětem, které se prostřednictvím jednoduchého, hravého příběhu s kouzelnými barevnými ilustracemi seznámí s nejrůznějšími zvířaty a jejich charakteristickými znaky.