Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro děti a mládež

 

Ernsten, Svenja, – Copak ze mě bude? :
Němeček, Jaroslav – Čtyřlístek a kouzelný klobouk :

Dva komiksové příběhy oblíbených kreslených postaviček. V prvním příběhu se Čtyřlístek setká s tajemným duchem. Díky jeho klobouku se pak ocitne v pohádkovém světě, kde zažije jedno velké a napínavé dobrodružství. V druhém příběhu si pak naši kamarádi zkusí, jaké to je, stát se majiteli vlastní televizní stanice.

Russell, Rachel R – Deník Mimoňky :

Další kniha humorných deníkových zápisků školačky Nikki, školní mimoňky s velkou dávkou talentu pro výtvarku a trapasy, tentokrát ji čeká turné se slavnou kapelou.

Olsberg, Karl, – Dívka v podivné zemi /

Sci-fi thriller, ve kterém se dívka Sophia vydává z rodného údolí hledat svého přítele do světa Ztracených, do světa, kde je údajně válka, je nebezpečný a zakázaný. Sophia však zjistí, že nebezpečí tam je, ovšem v jiné podobě.

Křesťanová, Lucie – Divotvorné příběhy /

Tralalák z poustevny pomůže dvojčatům Valerii a Antoniovi a jejich rodičům od bídy. Skřítek Hračička se stane Zuzančiným nejlepším přítelem. Škodolibý rarach Faun ze školy v Troji si poradí se zlobivými žáky. Strašidlo Kvilda z Malé Strany naučí houslařského syna Jáchyma hrát na housle. Poslední příběh vypráví o cizokrajném lékárníkovi, který se usadil v Liliové ulici a jeho kouzelném hadovi.

Braunová, Petra – Eda se nedá /

Edovi, synovi úspěšného režiséra a známé herečky, se pozornost médií nelíbí. Donedávna měl pocit, že je obyčejný kluk, přestože věděl, že pochází z věhlasného hereckého rodu. Matčina rostoucí sláva bohužel přilákala i zájem bulvárních časopisů, kde se začaly objevovat hanlivé a nepravdivé články. Eda se rozhodne očistit pověst svou i celé rodiny.

Bellos, Alex, – Fotbalová škola.
Jurková, Pavlína, – Hra o sen /

Několik výjimečně nadaných třináctiletých dětí bylo vybráno do televizní reality show. Jde o soutěž pro děti z rodin, které nemají peníze. Kdo vyhraje, získá mecenáše, který mu uhradí vše pro rozvíjení jeho talentu. Dětem jde o hodně a boj začíná.

Ernsten, Svenja, – Chodí mýval brzy spát? /
Fišarová, Michael – Kanálníčci :

Sliz Blemcavý je tak staré strašidlo, že se sotva pohne. Smrďouch se živí pachem z různých smrdutých věcí. Můra Vysávalka vysává energii z dětí, co v noci nespí a hrají počítačové hry. Tito tři hlavní hrdinové jsou strašidla z kanálu neboli kanálníčci, kteří spolu s dalšími tvory a bytůstkami žijí v podzemí. Co se stane, když se jednoho dne Smrďouch ztratí a zůstane uvězněný v dětském batohu? Podaří se zachránit Sliza Blemcavého.

Poschadel, Jens – Kdopak se tu chechtá? :
Bandurová, Lenka – Lea Honor.

První díl fantasy ságy od debutující české autorky. Sotva osmnáctiletá Lea je zasnoubena s Thomasem Honorem, je to dávno domluvený svazek mezi jejich otci a oba musí jejich vůli poslechnout, přestože k sobě nic necítí.

Marsoli, Lisa Ann – Ledové království /

Bohatě ilustrovaný dvoudílný pohádkový příběh inspirovaný animovaným filmem z dílny W. Disneyho.

Lebeda, Jan, – Medovníček, Medulka a Medulínek /

Další příhody hodných skřítků, Medovníček s Medulkou najdou v lese pod zlomeným stromem malého skřítka.

Ernsten, Svenja, – Musí si lvi stříhat hřívu? :
Dražilová Zlámalo – Neplechy čerta Zbrklíka /

Pohádkový příběh o čertíkovi, kterému dala maminka podle pekelného kalendáře jméno Zbrklík. A podle svého jména se také choval – zbrklý, neposedný, jak šídlo, každou chvíli něco vyvedl. A tak ho pošlou do světa.

Nové 5minutové pohádky /

Neohrožená šťěnata jsou vždy v pohotovosti a opět se vydávají na záchranné akce. Díky Tlapkám se uskuteční závod starostů, potápěčský zvon se vynoří zpět na hladinu a opička Mandy je zachráněna před pádem do horké lávy.

Dolejšová, Jitka – Po kolejích za pohádkou /

Vyprávění o vlacích a nádražích, o blízkých i dalekých cestách, o lidech a zvířátkách, o věcech kouzelných i docela obyčejných. Vydejte se s námi po kolejích za pohádkovými příběhy. Mezi hrdiny se objeví třeba toulavý kocour, anděl vyrábějící hračky, zaječí holka nebo zlobivé dveře. Trochu se kouzlí, nechybí humor, napětí, ukryté tajemství ani špetka dojetí ze šťastného shledání.

Belšán, Michal – Poraněný sokol /

Konec školního roku se blíží a František už myslí jenom na prázdniny. Když cestou z parku uslyší podivnou ránu, netuší, že jedno velké dobrodružství zažije co nevidět. U skleněné protihlukové bariéry najde ležet poraněného sokola. Co dělat? František to vidí jednoduše. Uzdraví sokola a potom budou kamarádi. Stav poraněného dravce se však začne zhoršovat. Pomohou odborníci ze záchranné stanice? Je ještě naděje, že se sokol uzdraví a bude znovu létat?

Kostka, Petr, – Proč se říká…? :

Další z řady knih vysvětlujících různá rčení, úsloví a přirovnání. Tato kniha je zaměřena na úsloví, která mají svůj původ a českých, ale i světových dějinách.

Strašidelné Česko /
Meyer, Marissa – Supernova.

Závěrečná část trilogie, ve které stojí proti sobě dvě nesmiřitelné skupiny: Renegáti a Anarchisté. Nova a Adrian se ze všech sil snaží zabránit odhalení svých skrytých identit. Zatímco zuří bitva mezi jejich alter egy a odlišnými světy, v nichž se pohybují, nad Gatlon City se vznáší daleko nebezpečnější hrozba. Na světlo vyplouvají tajemství, lži i zrady. Nova s Adrianem musí sjednotit zdánlivě nesmiřitelné strany konfliktu – pokud se jim to nepovede, mohou přijít o všechno. I o sebe navzájem.

Martišková, Petra – Velké dobrodružství malého dráčka /

Vyprávění o malém dráčkovi, který si nejraději hraje v lese s vílou. Ale prázdniny končí a dráček musí do školy.

Saunders, Ashley – Zákon jednoho /

Postkatastrofická adult fantasy je příběhem dvojčat, z nichž jen jedno má v budoucnosti, zasažené fatálními změnami klimatu, právo na život.

Sadílková, Kateři – Zpívánky :