Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro děti a mládež

 

Hrubín, František – Dvakrát sedm pohádek /

Známé pohádky přebásnil František Hrubín nádherným jazykem a vznikla půvabná knížka pro malé děti. V hravých a dobře zapamatovatelných verších se děti skamarádí s Červenou karkulkou, Budulínkem, Otesánkem, Palečkem i Smolíčkem, ochutnají Perníkovou chaloupku, Dědečkův koblížek i Velikou řepu, proběhnou se s kuřátkem v obilí a se zvířátky v začarovaném lese.

Drijverová, Marti – Moje první zahrádka /

Fišarová, Michael – Natálie :

Další kniha ze série o dětech ze 4.B. Tentokrát je hlavní hrdinkou Natálie.

Hudáčková Barocho – Hanko, zachraň štěně! /

Hance je třináct a psy si raději vždycky držela od těla. Jenže pokud chce zapůsobit na Patrika, který chodí pomáhat do psího útulku, bude muset svůj strach překonat. A tak sebere veškerou odvahu a přihlásí se také jako dobrovolnice. Od kotců se drží raději dál a zpočátku jí tato taktika celkem prochází. Jednou ale zůstane v útulky úplně sama a bude muset zachránit nejen malé štěně, ale i zraněného zuřivého vlčáka…Příběh pro holky o překonávání sebe samé a o tom, že strach ze zvířat se může proměnit v lásku k nim.

Skala, Martina, – My name is Čičák /

Obrázkové, lehce humorné vyprávění o kocourovi, který se ocitne v Londýně, kde se snaží porozumět psům a kočkám v okolí a dokonce se dostane na nečekanou audienci až ke královně.

Golasovská, Monik – Bylinkář :

Bohatě ilustrovaná kniha o léčivých rostlinách a jejich použití.

Matulová, Júlia – Spící Beatrice /

Moderní pojetí klasické pohádky o Šípkové Růžence, kde hrdinka vezme nejen svůj osud do vlastních rukou. Vítězný rukopis ze soutěže CooBoo hledá talent.

Kotová, Marcela – Domácí zvířátka :

Rozárka je malé, zvídavé děvčátko. Ráda si s babičkou vypráví nad knihou plnou obrázků a příběhů o životě domácích zvířátek. Dozvídá se, co mají zvířátka ráda, kde bydlí, jaké vydávají zvuky a čím jsou nám užitečná, nebo naopak jak mohou být nebezpečná. V knize také pomáhá zvířátkům s úkoly. Po krátké pohádce, kterou jí babička předčítá, zkouší Rozárka sama číst pomocí obrázků.

Pávková, Bohdana, – Povídačky naší Kačky :

Kniha je určena dětem, kterým se nedaří správná výslovnost hlásek. Ke zlepšení výslovnosti poslouží krátké povídky se zvýšenou frekvencí procvičované hlásky, postupně se tak procvičí problematické hlásky – od nejjednodušších po nejsložitější. Tato logopedická pomůcka děti také pobaví, protože příběhy jsou vtipné a navíc doplněné veselými ilustracemi.

Seed, Andy, – Fakt hustá zvířata :

Dvořák, Václav, – Já, Finis /

Zemi už dlouho ohrožuje plíživé neviditelné nebezpečí. Napínavý sci-fi příběh.

Albertalli, Becky – Co když jsme to my /

Román o těžkém hledání lásky v New Yorku v situaci, kdy neznáte ani jméno toho druhého a víte o něm jenom pár indicií. Arhtur a Ben se potkali na poště a během necelé hodinové konverzace mezi nimi tak trochu přeskočila jiskra. Benovi, který na poštu nesl krabici s věcmi bývalého přítele, připadá, že je na nový vztah moc brzy, na Arthura ale nemůže přestat myslet. Sám Arthur je na tom podobně, jak ale najít v New Yorku někoho, když znáte jenom jméno a nevíte, zdali je to jméno kluka, který Vás okouzlil nebo jeho bývalého přítele? Podaří se Arthurovi a Benovi vzájemně se najít? A pokud ano, bude to doopravdy tak velká láska, jakou si Arhtur vysnil?

Mierswa, Annette, – Instagirl /

Kniha líčí příběh mladé dívky, jež se pod vlivem nové kamarádky a Instagramu nechala téměř zničit.

Bartíková, Petra, – Co se děje ve včelím úlu /

Habersack, Charlo – Neotvírat!!! saje! /

Nemo už toho má dost! Zrovna teď, když se musí učit na písemku z matematiky! Na další příšerku teď vážně nemá čas! Když zase u dveří najde balíček, ani ho neotevře a odnese ho zpátky na poštu. Správně, myslí si on i jeho kamarádi. Ve městě se přesto začnou dít neuvěřitelné věci. Horní Suchopár najednou pohltí černočerná tma. A nejen to. Někdo ten balíček musel otevřít! A to, co bylo uvnitř, teď běhá po městě!

Bude, Sarah – Včelaření pro děti /

Slováková, Petra, – Pán čarodějů /

Pokračování young adult fantasy románu, jehož hlavní hrdinka Jana má schopnost cestovat časem, a proto ji policie naverbovala do speciální jednotky věnující se nadpřirozeným jevům.

Täubner, Armin – Papírové dekorace na celý rok /

Kessler, Liz, – Emily Vichrná a proud času.

Další příběhy třináctileté Emily, napůl dívky a napůl mořské panny. Emily získá kouzelný kamínek, který umí plnit přání. Díky němu nahlédne do budoucnosti… a je to pohroma! Zkusí jiné přání, jenže každá cesta časem ji dovede do budoucnosti, která se vyvíjí nepříznivě buď pro suchozemce z Brightportu, nebo pro mořské lidi v Shiprocku. Oceán je znečištěný spoustou plastů, všude samé odpadky a obyvatelé obou měst spolu nedokážou žít v souladu. Existuje něco, co by Emily mohla udělat, aby budoucnost změnila?

Clarke, E. J. – Drak do kapsy /

Mari Jonesové je sice teprve jedenáct, ale zoufale touží stát se vědkyní. Maminka by chtěla, aby byla zvěrolékařkou, jenže jediná zvířátka, která Mari zajímají, jsou ta zkamenělá. A právě při hledání fosilií najde Mari malého dráčka a ví, že jde o největší objev jejího života. Mohl by změnit celou vědu! Rozhodne se tvorečka důkladně prozkoumat, než ho ukáže světu. Naneštěstí pro Mari, její okřídlené tajemství nehodlá zůstat skryto. Možná je to prcek do kapsy, ale má obrovský talent dostat se do maléru. A to jsou s Mari dva. Malá vědkyně rychle zjistí, že když jde o přátelství, věda nemusí mít odpověď na všechno.

Hawking, Lucy – Jirka a modrý měsíc /

Kdo by nechtěl zažít dobrodružství ve vesmíru! Cestovat na cizí planety, poznávat nové přátele, prostě užívat si ohromnou zábavu. Jirka s Aničkou mají štěstí. Byli vybráni do vesmírného programu, který má za úkol připravit mladé lidi na cestu na Mars. Oba novopečení astronauti už se nemůžou dočkat, až poletí do vesmírného tábora. Když ale dorazí na místo určení, čeká je překvapení, na Zemi a v přilehlých vesmírech se dějí divné věci.

Drijverová, Marti – Pověsti o zámcích /

V příbězích na stránkách této knížky se několikrát setkáte s Bílou paní, budete tajit dech při duelech udatných rytířů, uslyšíte cinkat zlaťáky a budete se bát přízraků a dalších nevysvětlitelných úkazů. Autorka na vás nechá dýchnout slavnostní atmosféru hodovních síní, ale dostanete se také do pozámčí, kde život často nebyl jednoduchý.