Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro děti a mládež

 

Behenský, Petr, – Aktivní učebnice dobrých mravů /
Co potřebují lidé při práci? /
Neuhaus, Nele – Elena.

Elena je radostí celá bez sebe, když dostane dopis z USA. Brenda Murrayová, nynější majitelka koně Quintana, kterého Elena vycvičila, ji i s její nejlepší kamarádkou Melike zve na prázdniny na Dubovou farmu v Massachusetts! Elena si koňský ráj na Dubové farmě na první pohled zamiluje. Když se však těžce zraní vzácný kůň a znenadání zmizí dcera majitelky farmy, začíná Elena pomalu odkrývat děsivé tajemství

Frčíme /

Dobrodružství dvou elfích brášků podle animovaného filmu. Elfové Ian a Barley Tichošlápkovi se vydávají na cestu, aby zjistili, jestli ve světě ještě existuje magie a špetka kouzel.

Flanagan, John – Hraničářův učeň.

Maddie úspěšně ukončila třetí rok svého hraničářského výcviku a je povolána zpět na hrad Araluen. Jednotvárný život na hradě ji však ubíjí, cítí se v něm jako ve vězení a touží z něj uniknout. V okolí se začínají šířit zvěsti, že království hrozí nové nebezpečí. Tajemný klan Rudé lišky, skupina rozvracečů v liščích maskách, útočí na královskou rodinu a zpochybňuje nástupnictví princezny Kasandry a její dcery Maddie na araluenský trůn. Podaří se Rudým liškám odstranit Kasandru a Maddie a uchvátit trůn pro sebe?

Skálová, Hana – Hurá! Jsou tu Velikonoce /
Ayala, Vita – Chandra :

Komiks zasazený do světa slavné fantasy karetní hry Magic the Gathering.

Furman, Simon, – Jak vycvičit draky :

Pokračování komiksových příběhů mladého Vikinga Škyťáka, jeho draka Bezzubky i dalších studentů Dračí akademie.

Peschke, M. – Káťa Líbezná :

Vrrrrrrrrr! U všech mořských ďasů, námořníci – jsem pirátská princezna! Nebo bych aspoň ráda byla. Četla jsem totiž o opravdové pirátce. Ale jeden kluk z naší třídy říká, že holky nemůžou být piráti. Podaří se mi s naší pirátskou posádkou nejlepších kamarádek a s pomocí tajemného pana souseda dokázat, že nemá pravdu? Myslím, že jo, to budete koukat!

Nazarova, Valenti – Když tu nejsi /

Ruský young adult thriller o IT specialistovi, který pátrá po zmizení svého virtuálního přítele.

Červenková, Helen – Léto s permoníkem /

Osmiletý Matěj z Prahy je na prázdninách u babičky v Bohumíně, a stýská se mu… Kdo mu usnadní usínání bez maminky? Léto s permoníkem je plné příběhů o havířích, dolech a jeskyních.

Grezlová, Otilie – Lumpík zachraňuje /

Lumpík, malé štěně voříška, neumí poslouchat a zlobí zrovna jako jeho páníček Honzík. Až rodiče řeknou: Dost! Honzík půjde s Lumpíkem na cvičák. Štěně je nadšené, že se může vydovádět, a Honzík se zase učí, jak se s pejskem “domluvit”. A to je dobře, protože spolu budou muset vyřešit jeden velký problém.

Dudek, Adolf – Malované čtení :

Tato kniha v sobě spojuje klasické pohádky s nádhernými ilustracemi Adolfa Dudka. Neobvyklé propojení obrázků a příběhů pomáhá dětem procvičovat a rozvíjet slovní zásobu. Čeká na vás Červená karkulka, Tři prasátka nebo Jeníček a Mařenka.

Baptiste, Tracey – Minecraft :

Bianca s Lonniem skončí po autonehodě v nemocnici. Když se dívka probere, Lonnie s ní na pokoji není. Díky speciálním brýlím se Bianca spolu s ostatními pacienty ocitne ve virtuálním světě hry Minecraft. Pronásledovaní nepřátelskými moby se ze všech sil snaží najít cestu ven. Narazí na avatara a Bianca si myslí, že je to Lonnie. Co když se ale mýlí?

Lafferty, Mur, – Minecraft.

Max s Alison objeví v opuštěné chatě starý poničený deník. Jeho autor je nabádá, aby vstoupili přes bránu do světa plného nebezpečí, zvaného Nether. Svědomitá Alison chce z riskantní výpravy vycouvat, avšak náhoda je přenese do děsivé říše, která podrobí jejich přátelství těžké zkoušce.

Bradley, C. Alan – Mrtví ptáci nezpívají :

Jednoho jarního rána roku 1951 stojí jedenáctiletá chemička a zdatná vyšetřovatelka Flavia de Luce na nádraží a očekává návrat své dávno ztracené matky Harriet. Když u nástupiště zastaví speciálně vypravený vlak, přistoupí k Flavii vysoký neznámý muž a pošeptá jí do ucha záhadnou zprávu. Za okamžik je mrtvý, sražený na koleje někým ze shromážděného davu. Co byl ten člověk zač, co znamenala jeho slova a proč je pověděl právě Flavii?

My little pony :

Nové pohádkové příběhy z magického světa poníků Equestrie podle televizního seriálu.

Nieländer, Peter – Nářadí /
Stluková, Bára, – Nejznámější lidové pohádky /

Nejznámější klasické pohádky, kde část textu je nahrazena obrázky.

Habersack, Charlo – Neotvírat!!! slizké! /

Už zase! Nemovi přišel poštou další balíček s nápisem Neotvírat! Pod něj někdo připsal ještě jedno varování – Slizké! Co to jen může být? Nemo a jeho přátelé Béda a Otka neodolají a balíček tajně otevřou.

Schwarz, Regina, – Než řeknete hody hody /

Veršovaná velikonoční pohádka o radostech a strastech slepiček a velikonočního zajíčka během jednoho z největších svátků v roce.

Berner, Rotraut S – Noc :

Je noc. Lidé i zvířata klidně spí. Ale ne všichni. Malý Andrej stanuje na zahradě a ne a ne jít na kutě. Policisté hlídkují, v knihovně si děti užívají noční čtení, návštěvníci parku obdivují ohňostroj. Za svitu měsíce poletují netopýři a sovy, toulají se lidé i zvířátka. Na každé stránce najdete malého mývala. A tmou se plíží zloděj…

Šottnerová, Dagma – O strašidlech a bytostech z pohádek a pověstí /
Choux, Nathalie, – Objevujeme svět!.

Další interaktivní leporelo z edice Minipedie, tentokrát o nejrůznějších dopravních prostředcích. Pro nejmenší děti.

Bazger, Ján, – Od rozprávky k rozprávke /

Sbírka slovenských pohádek a příběhů.

Luciani, Brigitte – Pan Jezevec a paní Liška.

Pokračování komiksových příhod jedné liščí a jezevčí rodinky. Rosomák s bráškou a ostatními kamarády poslední dobou nevychází dobře a cítí se odstrčený. Napětí mezi ním a Rézinkou vyústí v hádku o to, podle kterého návrhu se bude stavět loď. Nakonec se rozhodnou zhotovit každý svoji vlastní a změřit síly v závodu na řece.

Navarro, Angels – Staň se detektivem :
Petříčková, Renat – Strašidla z Vidlákova /

Humorné pohádkové vyprávění o venkovských strašidlech, která jedou na výlet do Prahy.

Březinová, Ivona, – Táta to motá /

Tak trochu pomotané pohádky, které vypráví po čtyři večery svým dětem upracovaný tatínek.

Votíková, Bára, – Trochu jinak /

Příběh profesionální české fotbalistky a youtuberky.

Anquetil, Stéphan – Únikovka :

Jste uvězněni, plavčíci! Opuštěni na tajuplném ostrově musíte najít způsob, jak z něj uniknout. Sopka v jeho středu se probouzí a každou chvíli může celý ostrov zničit. Dokážete přijmout výzvy, vyřešit všechny hádanky a uniknout včas? Zdvojnásobte úsilí, abyste unikli včas.

Hawkins, Sarah – Uzdravený poník /

Příběh se šťastným koncem, který se skutečně stal! Mia moc ráda pomáhá mamince v záchranné stanici, kde pracuje jako ošetřovatelka zvířat. Když tam jednoho dne přivezou hubenou a vystrašenou Polly, je holčičce jasné, že tenhle poník bude potřebovat spoustu péče a pozornosti. Bude však vlídný přístup a dostatek jídla stačit k tomu, aby Polly začala lidem důvěřovat? Mia s maminkou udělají všechno proto, aby se to podařilo. Krásný příběh o lidech s dobrým srdcem, kteří pomáhají zachraňovat zvířátka.

Fořtík, Václav, – Zábavná matematika a logika pro bystré děti /

Matematické a logické úlohy pro školáky od 8 let, kteří mají rádi matematiku, logické hádanky, rébusy.

Ciprová, Oldřiška – Záchranná stanice pro zvířátka.

Amálka je už ve druhé třídě a společně s kamarády Jáchymem a Robinem ráda navštěvuje záchrannou stanici pro zvířata. Jáchymova sestra je tam veterinářkou a nemine den, kdy by neošetřila nějakého zvířecího pacienta. Přehřátého kocourka či pejska, zraněnou srnku, kterou zasáhl na poli žací stroj, opuštěné ptáče či vyděšeného křečka, kteří se dostali do ordinace z lidské neopatrnosti a neznalosti. Ale ze všeho nejvíc Amálce učaroval malý bígl Fido. Kéž by si jej směla nechat.

Ďuranová-Šošková, – Zatoč s nudou /
Berner, Rotraut S – Zima :

Přišla zima. Venku sněží a Vánoce jsou za dveřmi. Na náměstí se koná vánoční trh a v obchodech je tlačenice, protože každý chce koupit nějaký dárek. Do ulic vyrážejí nejen lidi, ale i zvířátka. Podívej se, co dělá Pepa, Julča, kočka Micka a papoušek Niko. Uvidíš, co se v městečku a jeho okolí v zimě děje

Starobinec, Anna – Zvířecí detektivka.

Chtěl, aby v Dalekém lese už konečně někdo spáchal skutečný zvířecí zločin. Všech těch drobných přestupků měl až po krk. Koho zajímá krádež cedrové šišky, neuklizený trus na pasece nebo vyškubnuté pero z ocasu? A teď se to stalo! Vražda! Truchlící vdova, hamižní advokáti, svědkové, podezřelí Přesně jak to má být v opravdové zvířecí detektivce. Detektiv Jezevec Starší a jeho pravá ruka, horkokrevný Jezevecour, už jsou pachateli na stopě.