Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná – Nové Město – Oddělení pro děti a mládež

 

Andělé :
Flanagan, John – Bratrstvo.

Další z knih o bratrstvu Volavek, v němž se mladí bojovníci utkají s nemilosrdnými Temudžaji. Skandie, vlast bratrstva Volavek, je v ohrožení. Temudžajové, nelítostní válečníci z východních stepí, se nikdy nevzdali plánů na její ovládnutí a nyní jsou zpět. Hal a jeho posádka budou muset zdolat zrádnou ledovou řeku a vodopády, aby se pokusili je zastavit.

Vélez, Rebeca – Deník Anny Frankové /

Když bylo Anně Frankové třináct let, rodiče jí věnovali sešit, který používala jako deník. Psala do něj o tom, co zažila a co cítila během téměř dvou a půl let, kdy se společně se svou rodinou ukrývala před nacisty. Deník po válce vydal Annin otec po názvem Zadní trakt.

Harrison, Paula – Kitty a kouzelný Zlatý tygr /

Kitty se nemůže dočkat, až navštíví muzeum a na vlastní oči uvidí drahocenného Zlatého tygra. Legenda totiž praví, že kdo se sošky dotkne, tomu se splní jeho největší přání. Kitty se vydá na noční výlet, aby vzácnou sošku ukázala pěkně v klidu a o samotě i Tygříkovi, ale stane se něco strašného. Sochu někdo ukradne.

Harrison, Paula – Kitty a první noční dobrodružství /

Kitty se sice těší, že bude moci jako její maminka v noci běhat po střechách a pomáhat lidem i zvířátkům, ale bojí se tmy a noční svět ji děsí. Když ji však o pomoc požádá nový kamarád kocour Figaro, překoná strach a vydá se na noční dobrodružství.

Havlíčková, Jana – Kouká Mína do komína :

Soubor říkanek pro děti od 4 let je určen k procvičování výslovnosti všech hlásek českého jazyka.

Geiger, A. V. – Nelži mi /

Young adult román s prvky thrilleru, ve kterém studentka Tessa kvůli své fobii z otevřeného prostoru navštěvuje především online virtuální svět.

Kotová, Marcela – Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků /

Pomocí krátkých příběhů umožníte dítěti objevovat písemnou podobu řeči a obrázkové čtení mu navíc přinese nové zkušenosti.

Caine, Rachel, – Velká knihovna.

Druhý díl fantasy trilogie “Velká knihovna”, jehož děj se odehrává v alternativním světě, kde stále existuje proslulá Alexandrijská knihovna. Pokračování příběhu nás zavádí za Jessem, který z poznámek archivářova strážce zjistil, že Thomas je stále naživu. Sice byl mučen, je uvězněn, ale stále žije. S přáteli se dohodnou na jeho záchraně, i když se z nich stanou hledané osoby a jde jim o život. Po Thomasově záchraně se Jess setkává s otcem a ztrácí veškeré iluze, které o něm měl. Nebezpečí se stupňuje, Knihovna a její strážci jsou všude. Co když půjde do tuhého, bude Jessův otec stát na jeho straně, nebo ho zradí?

Jenkins, Martin, – Zvířecí olympiáda /