Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná-Mizerov

Oddělení pro dospělé – Beletrie

 

Patterson, James, – Hodina pravdy /

Od poslední Alexovy návštěvy rodného města se hodně změnilo. Vražedné pohledy sousedů, házení klacků pod nohy. Obyvatelé jsou přesvědčeni, že Alexův bratranec zavraždil svého žáka, a dávají to celé rodině patřičně najevo. Alex shání důkazy, aby očistil nevinného, ale sám se dostává na tenký led.

Beckett, Simon – Chladný popel /

Na odlehlém hebridském ostrově Runa čeká na forenzního antropologa doktora Davida Huntera hrůzný objev: z mrtvoly, která byla téměř celá spálena, zbyly pouze nohy a jedna ruka. Instinkty i profesionální zkušenost doktoru Hunterovi napovídají, že nejde o nešťastnou náhodu. Navíc Runa zdaleka není onou poklidnou komunitou, jakou se jeví na první pohled a spálené tělo je pouze jedním z jejích temných tajemství.

Andrews, Ivana – Otoč se tváří ke slunci /

Když Alice potřebuje udělat tlustou čáru za minulostí, přesídlení na venkovský statek se zdá být skvělý nápad. Dům je však zatížen věcným břemenem – útulkem pro opuštěná zvířata, což přináší řadu nečekaných potíží. Navíc se kromě citů k místnímu veterináři musí vypořádat i s výpady mstivého souseda, který je pro splnění svých plánů schopen zajít nebezpečně daleko.

 

Oddělení pro děti a mládež

 

Růžička, Oldřich – Atlas lidského těla pro děti :
Atlas pro malé cestovatele :
Krystlíková, Luci – Denní činnosti :

Děti stráví jeden den se sourozenci Honzíkem a Barborkou. Vstanou s nimi z postýlky, vyčistí si zoubky, dají si něco dobrého k obědu a pohrají si. Poslechnou si veselé písničky, dialogy, říkanky a prověří své znalosti v jednoduchých kvízech.

Dinosauři :
Krystlíková, Luci – Domácí zvířátka :
Krystlíková, Luci – Dopravní prostředky :
Thiemeyer, Thomas – Evoluce.

Když Lucie a Jem spolu se skupinou dalších studentů cestují do Spojených států kvůli výměnnému pobytu, ani ve snu by je nenapadlo, co na ně čeká. Po nouzovém přistání letadla na letišti v Denveru si uvědomí, že svět, jak jej dosud znali, již přestal existovat. A to navíc nejspíše opravdu dávno. Přistávací dráha je zarostlá a letištní terminál opuštěný, nikde není ani živáčka. Město si bere zpátky příroda a na každém kroku na ně číhají všemožná nebezpečí. Zdá se dokonce, že se proti nim spikla i zvířata. Co se vlastně stalo?

Špačková, Markéta – Kdo bydlí v dutinách stromů /
Špačková, Markéta – Kdo bydlí v norách a doupatech /
Stará, Ester – Když myšky šeptají :

Kniha Když myšky šeptají z edice Kouzelné čtení je pokračováním logopedické knihy Když roboti brebentí, ve kterém si děti mohou procvičit hlásky K, G, H, CH, Ď, Ť, Ň, Č, Š, Ž, C, S, Z a slabiky bě, pě, vě. Na každé stránce najdete také zábavnou písničku a na poslední dvoustraně zábavnou logopedickou hru na procvičení všech hlásek.

Pichrtová, Šárka – Popelář :
Wilson, Jacquelin – Vánoční překvapení /

V nalezinci se slaví Vánoce a Hetty Featherová dostane nečekaný dárek. Její radost však vyvolá žárlivost, která přeroste do maléru. Nepřející vrchní sestra Bottomlyová Hetty zatrhne všechny sváteční dobroty a radovánky. Chudinka Hetty je zdrcená, ale když se zdá, že už je všechno ztraceno, objeví se drahá přítelkyně, aby jí dopřála takové Vánoce, jaké ještě nikdy nezažila.

Pichrtová, Šárka – Zvěrolékař :
Zvířata :
Krystlíková, Luci – Zvířátka v zoo :

Narozeninové dobrodružství zvířátek v ZOO pro nejmenší děti od 2 let. Pan Votýpka, vrátný v zoologické zahradě, bude mít narozeniny. Podaří se zvířátkům připravit narozeninové překvapení? Interaktivní kniha s veselými ilustracemi Libora Drobného.

Krystlíková, Luci – Zvířátka z divočiny :

 

Informační oddělení

 

Čapek, Robert – Líný učitel :
Liška, Marek – Matika pro spolužáky.
Liška, Marek – Matika pro spolužáky.
Liška, Marek – Matika pro spolužáky.
Liška, Marek – Matika pro spolužáky.
Liška, Marek – Matika pro spolužáky.
Schlaich, Jasmin – Müsli tyčinky :
Bartoň, Jiří – Velká kniha herců první republiky a protektorátu /
Mrzenová, Daniela – Velká kuchařka nejlepších šéfkuchařů /