Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná-Mizerov – Oddělení pro dospělé

 

Šišková, Šárka, – A co láska? /

Tři povídky renomované oděvní výtvarnice, zakladatelky ateliéru Design oděvu zlínské univerzity, přinášejí zajímavý pohled na milostné vztahy.

Mohammadi, Kamin – Bella figura :

Pokud vás zaujaly knihy Jíst, meditovat a milovat či Francouzky netloustnou, tato kniha vás určitě dostane. Najdete v ní vše, co Florencie nabízí – jídlo, víno, lásku, přátelství, eleganci, zdraví, spiritualitu a v neposlední řadě také nápadité recepty na skvělá italská jídla. Každému bez rozdílu přináší inspiraci, jak radostně žít. Autorka opustila stresující zaměstnání v Londýně. Se zlomeným srdcem, nešťastná, nespokojená sama se sebou přijíždí do Florencie, kde jí přítelkyně po dobu jednoho roku přenechala starý dům. Během 12 měsíců objevuje Kamin krásu a radosti každodenního života. Postupně se učí žít jinak a vnímat každou chvíli všemi smysly. Pořádně se zamiluje, odmiluje, aby nakonec znovu propadla lásce, zbavuje se nadbytečných kilogramů, získává ležérní nadhled a sebejistotu.

Scarrow, Simon, – Den císařů /

Šestnáctý díl historického románového cyklu Orli říše, v němž po smrti císaře Claudia usedá na trůn Nero.

Cooper, Roxie – Den, kdy jsme se potkali /

Stephanie a Jamie se setkali na víkendovém uměleckém kurzu a nezůstali si lhostejní. Protože však Jamie žije ve šťastném manželství a Stephanie se chystá brzy vdávat, nedávají svým citům prostor a vracejí se do svých životů, aniž by své partnery zradili. Hloubka porozumění mezi nimi během času vzrůstá i na dálku, své city však úpěnlivě drží v rovině tajeného, stále zcela platonického, ale o to hlubšího přátelství. Roky běží, manželství, v nichž žijí, se postupně s lety vyvíjejí a oba budou muset zjistit, zda platí to, co si spolu přečetli v den, kdy se seznámili: “Svůj osud potkáš na cestě, kterou sis vybral proto, aby ses mu vyhnul.”

Šišková, Šárka, – Dokonalý život? /

Román mapuje životy několika dospělých lidí v průběhu patnácti let. Z proměn a vývoje životních cest pozvolna vyvstává otázka, co vlastně znamená žít tzv. dokonalý život.

Kara, Lesley – Fáma /

Realitní makléřka Joanna, sama vychovávající syna, přesídlí z hlučného Londýna do idylického městečka u moře. Při nicneříkajícím tlachání, ve snaze příblížit se místním a trochu zaujmout, vypustí Joanna z úst fámu. Ta se týká nepodloženého faktu, že ve městě žije žena, která před téměř padesáti lety, jako desetiletá, zabila malého chlapce. Falešné nařčení začne žít svým vlastním životem a vzájemné podezřívání naruší veškeré vztahy. Co bylo vysloveno, již nelze vzít zpátky.

Driscoll, Teresa – Chladná jako led /

Psychologický thriller s překvapivým závěrem je příběhem dvou kamarádek, které před sebou skrývají tajemství. Do jaké míry je možné věřit přátelům? Sophie si myslela, že v nové sousedce Emmě našla spřízněnou duši. Dokonce jí svěřila na hlídání svého čtyřletého syna Bena. Ten však skončil v nemocnici. Sophie musí rozkrýt, co se stalo. Klíčem bude minulost, ze zpětného pohledu plná varovných signálů a tajných vztahů.

Capus, Alex, – Léon a Louise /

Jsou mladí a mají se rádi, ale válka je rozdělí: to je příběh Léona a Louise. Začíná setkáním na pobřeží Atlantského oceánu během první světové války ve Francii, které se ovšem právě stalo cílem leteckého útoku. Oba si víc než deset let myslí, že ten druhý při náletu zahynul. Zdánlivě ztracený milostný příběh pokračuje osudovým setkáním v Paříži…

Dean, Debra, – Madony z Leningradu /

Marina ztrácí kontakt s realitou, a den ze dne je to horší, nedokáže udržet nové informace, podrobnosti o životech svých dětí, blížící se svatbu vnoučete, ale obrazy ze vzdálené minulosti jsou v její mysli stále živé. Jako by to bylo včera, kdy žila v Leningradu, v kruté době nacistické blokády města. V té době Marina pracovala jako průvodkyně v Ermitáži, a společně s ostatními zaměstnanci dostala za úkol uschovat vzácná umělecká díla, ale prázdné rámy nechat pověšené na zdi jako symbol jejich návratu.

Jones, Sadie – Malé války /

Hal a Clara se seznámí ještě při Halově studiu na vojenské akademii Sandhurst. On pochází z rodiny s dlouhou vojenskou tradicí a vojenská kariéra mu připadá jako jediné možné životní naplnění. Clara později i s maličkými dcerkami následuje svého milovaného manžela tam, kam ho armáda pošle. Pobyt ve vojenském ležení na Kypru se pro jejich vztah stává vážnou zatěžkávací zkouškou.

Kaysen, Susanna, – Narušení /

Po sezení s psychiatrem, kterého nikdy předtím neviděla, je osmnáctiletá Susanna odeslána do psychiatrické léčebny McLean, aby podstoupila léčbu deprese. Dva roky pak tráví na oddělení pro dospívající dívky a líčí příběhy jednotlivých dívek i vlastních prožitků na pozadí bouřlivých 60. let. S humorem, nadsázkou, ale i s mrazivě kritickým pohledem na odosobněný režim psychiatrické nemocnice se zamýšlí nad tím, co je normální a co je známka šílenství, co je duševní nemoc a jakou cestou se dobrat uzdravení?

Hejlskov, Andrea, – Náš velký útěk :

Autobiografický příběh o tom, co se stane, když moderní rodina opustí společnost a odstěhuje se do lesní divočiny, aby zde nalezla smysl života i sebe samotné.

Knight, Renee – Osobní asistentka /

Napínavý psychothriller o temných zákoutích lidské duše. Věrná a loajální osobní asistentka se po zradě své zaměstnavatelky změní v pomstychtivou bestii.

LaValle, Victor D – Podvrženec /

Fantasy román oceňovaného amerického autora vypráví příběh zoufalého hledání lásky a štěstí a otevírá bolestné téma rodičovství.

Scott, E. G. – Pohřbená /

Strhující vztahový thriller o tajnostech a pomstě, vyprávěný střídavě z pohledu manžela a manželky, kteří jsou si navzájem těmi nejskvělejšími a současně nejnebezpečnějšími partnery.

Theils, Lone – Posedlé dítě /

Nora Sandová, londýnská korespondentka dánského týdeníku Globalt, se tajně sejde s africkým profesorem Abionim na hřbitově. Získá od profesora informace o organizovaných únosech dětí v Nigérii. Vzápětí je Abioni zavražděn a v Temži se najde torzo dětského těla. Nora soukromě pátrá po tajemství profesora Abioniho, zatímco jako novinářka oficiálně pracuje na případu uneseného syna ruského vlivného oligarchy. Zdá se, že vše spolu souvisí.

Liggett, Kim, – Prokletý rok /

Dívkám ve vesnici se tvrdí, že mají moc vyrvat spořádané muže z náruče jejich manželek. Proto jsou v šestnáctém roce života vyhnány do divočiny, kde se musí od této magie očistit, ne všechny se však vrátí. Tierney Jamesová sní o společnosti, kde mají ženy větší hodnotu než kus masa. Ale jak se blíží její vlastní prokletý rok, zjišťuje, že hrozba nečíhá jen v lesích. Nebezpečí se skrývá v nitru samotných dívek.

Gray Smith, Moniq – Příběh vážky :

Současná kanadská terapeutka a spisovatelka knih pro mládež s indiánskými kořeny líčí v příběhu dívky Tilly svou vlastní životní cestu od mladistvé vykořeněnosti k pochopení a přijetí své identity.

Abercrombie, Joe – Půl krále.

Vlastní rodina ho zradila a nechala napospas smrti, ale princ Jarvi, nedobrovolný dědic rozděleného království, přísahal, že trůn, o který nikdy nestál, získá zpět. Nejprve však musi přežít kruté zacházení, okovy a hořké vody samotného Roztříštěného moře, to vše jen s jednou zdravou rukou. Shromáždí zvláštní společenství štvanců a zjistí, že mu mohou pomoci víc, než by dokázal kdokoli z urozených. Přesto může Jarviho cesta skončit stejně, jako začala, ve zvratech, léčkách a neštěstí.

Lednická, Karin, – Šikmý kostel :

Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě – také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny.

Lednická, Karin, – Šikmý kostel :

Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě – také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny.

Allen, Hania – Tichá odplata /

Oběti tří groteskních vražd na první pohled nic nespojuje – jen to, jak vrah těla svých obětí bizarně vystavil. Brzy se ale ukáže, že všichni zavraždění byli členy místního druidského kultu. Na vyšetřování se podílí seržantka Dania Gorská, kterou na kriminalistické oddělení ve skotském městě Dundee přeložili z Londýna. Daniu ale místo skandálních vražd více přitahuje záhadné zmizení dvou dospívajících dívek. Je přesvědčená, že oba případy spolu souvisí.

Aramburu, Fernand – Vlast /

Příběh z Baskicka o dvou bývalých přítelkyních a jejich blízkých, které rozdělil nacionalistický teror organizace ETA.

Nolan, Dominic – Žena bez minulosti /

Napínavý thriller pojednává a policejní vyšetřovatelce, která ztratila paměť a nyní se snaží vyřešit případ, na němž před ztrátou vzpomínek pracovala, aby zjistila, co bylo příčinou její amnézie.