Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná-Mizerov – Oddělení pro dospělé

 

Pospíšilová, Jarm – …a naposled konvalinky /

Román o rodinných tajemstvích, důstojném ukončení života i o propojení dvou žen rozdílných generací.

Moreland, Melanie – Aiden /

Tři mladí muži se seznámí na univerzitě, kde také začne jejich celoživotní přátelství. Minulost diktuje to, jací ti muži jsou, současnost však formuje jejich budoucnost. Co se stane, když se každý z těchto mužů setká s tou jedinou osobu, která je mu předurčena? Dokážou se svými city bojovat a odejít? Nebo jeden po druhém podlehnou a poznají sladkou bolest lásky?

Klabouchová, Petr – Anglická zahrada :

Náhlé zmizení dvou desetiletých chlapců zasáhne dramatickým způsobem do životů všech obyvatel malého městečka. Obětí bezhlavého vyšetřování se stává rodina zmizelých chlapců, stejně jako celá řada dalších místních postav. Příběh je inspirovaný skutečnými událostmi z roku 2006.

Poznanski, Ursula – Anonymita /

Detektivní thriller dvou německy píšících autorů se zabývá aktuálním tématem zneužívání internetových sítí, jež ve svém důsledku vede až ke spáchání nejtěžších zločinů.

Moreland, Melanie – Bentley /

Úvodní díl trilogie milostných romancí, v níž kanadská autorka představuje příběhy tří odlišných mužů a jejich osudových lásek.

Connelly, Michael – Betonová blondýna /

Když detektiv Harry Bosch zastřelil sadistického vraha zvaného Panenkář, všichni v Los Angeles byli přesvědčeni, že děsivá noční můra skončila. Vdova po zemřelém však Bosche obviní ze zabití nepravého muže. A nález další mrtvoly s Panenkářovým rukopisem opravdu naznačuje, že vrah se chystá znovu udeřit. Harry však ztrácí půdu pod nohama. Přes den vede bitvu u soudu, po večerech pátrá po nebezpečném zabijákovi a v noci čelí nejzákeřnějšímu nepříteli – pochybnostem o sobě samém.

Ryder, Jess – Bývalá manželka /

Hlavní hrdinka Nataša má vše, co si mladá žena, toužící po rodině, může přát. Milujícího manžela, dcerku a zajištěnou budoucnost. Jenomže Nick už jednou ženatý byl. Jen, jeho bývalá manželka, je novému páru stále v patách. Alespoň takový má Nataša pocit. Jenomže pak jednoho dne hlavní hrdinka zjistí, že její manžel Nick i dcerka Emily beze stopy zmizeli. Zoufale se snaží dcerku i manžela vypátrat a v tom ji může pomoci právě Jen.

Roberts, Nora, – Cena za lásku /

Radostný život – Jovilette má srdce lvice a povahu divoké kočky. Když jí poprvé Keane zkříží cestu, vystrčí na něj ostré drápky. Je si totiž jistá, že její nový okouzlující šéf může ohrozit vše, co ve svém životě má ráda. Zároveň však nemůže ignorovat silnou přitažlivost, která mezi nimi panuje od prvního okamžiku. Jakou cenu bude muset zaplatit, pokud podlehne jeho polibkům a skončí v jeho náruči? Schůzka na Havaji – Laine přijíždí na Havajské ostrovy, aby se setkala s otcem, s nímž se neviděla patnáct let. Nečeká vřelé přivítání, ale zaskočí ji nepravdivé obvinění, které se zrodí v hlavě otcova mladého společníka Dillona. Ten ji totiž sleduje na každém kroku, aby se nedopustila něčeho nekalého. Jenže tahle něžná dívka mu velmi rychle uloupí srdce a cena, kterou za to bude muset Dillon za

Farrell, Matthew – Cos to udělal? /

Forenzní specialista Liam Dwyer se dostává k případu brutální vraždy ženy, se kterou měl milostný poměr, a protože si nepamatuje, co dělal v noc vraždy a přibývají proti němu důkazy, požádá o pomoc svého bratra Seana, vyšetřovatele z oddělení vražd.

Pech, Miroslav, – Dítě tmy /

Hororový román z dílny českého autora odehrávající se v 90. letech 20. století.

Chang, Jung – Divoké labutě /

V díle se velmi šťastně snoubí solidní, věcné vylíčení historie Číny 20. století, plné neuvěřitelných zvratů, se střízlivě a skromně popsanou, avšak pohnutou osobní historií žen tří generací autorčiny rodiny. Příběh začíná vyprávěním o osudu babičky, narozené v r. 1909, nejkrásnější dívky na malém městě, kterou její otec „provdal” jako konkubínu za starého generála, aby zvýšil svoji prestiž a domohl se bohatství; pokračuje matkou, která se stala komunistickou funkcionářkou, a vrcholí autorkou, narozenou v roce 1952, jež podobně jako ostatní členové rodiny prošla všemi hrůzami a krutostmi tzv. kulturní revoluce, posléze studovala na univerzitě angličtinu, vyhrála konkurs na stipendium do Británie a stala se první Číňankou, která zde získala univerzitní titul PhD.

Dawson, Maddie – Dohazovačky /

Americký román o lásce, hledání sebe sama i špetce magie. Marnie má jasnou představu svého budoucího života – manžel, děti, domeček na předměstí. A přesně takový život ji přeci teď čeká, vždyť má brzy kráčet k oltáři s mužem svých snů! Když ji ale osud přivane do cesty excentrickou dohazovačku Blix, která se ani na sklonku života nenechá vázat očekáváními, Marnie začíná zjišťovat, že je předurčena k neobyčejným věcem.

Nesser, Hakan, – Druhý život pana Roose /

Detektivní román přináší další případ inspektora Gunnara Barbarottiho, jenž tentokrát pátrá po záhadných okolnostech zmizení výherce téměř dvou miliónů švédských korun.

Moore, Kate – Felix, plnou parou vpřed /

Další povídání o kocourovi, který není kocour, ale kočka, a o yorkshirské železniční stanici Huddersfield. Kniha s vtipným a laskavým nadhledem zachycuje každodenní život na nádraží, zdejší zaměstnance, různé postavičky a návštěvníky. Felix je stále miláčkem publika, a to i na sociálních sítích, a autorka popisuje její další výpravy za dobrodružstvím. Nová řada veselých i napínavých příhod se sympatickou kočičí hrdinkou si uchovává pohodovou atmosféru předchozí knihy.

Torre, Alessandra – Ghostwriter /

Psychologický thriller je příběhem úspěšné spisovatelky, která se pod vlivem nevyléčitelné choroby pokouší ve svém posledním díle podat nepřikrášlený a pravdivý obraz svého života.

Sayer, Ian, – Hitlerův poslední pokus :

Fascinující příběh skupiny rukojmí, kteří čekají na záchranu v posledních hodinách druhé světové války.

Garvis Graves, Tr – Holka, kterou kdysi znal /

Romantický příběh studentské lásky Anniky a Jonathana, kteří se po deseti letech znovu potkávají a nacházejí pro svůj vztah druhou šanci, do níž jim zasáhne 11. září 2001.

Kuťák, Jaroslav, – I vrazi mají své dny /

Další z detektivních případů oblíbené dvojice soukromých detektivů, Karla Schwarze a jeho společnice Marie. Co před Karlem Marie celé ty roky úzkostně tajila? Proč absolvovala výcvik u tajných služeb v emigraci za oceánem? Jaká je souvislost mezi mrtvým prodavačem ze stánku se suvenýry, dvěma důchodci shozenými z kostelní věže a upovídanou jeptiškou? Měli něco společného s dávným příběhem, na který Marie nemohla nikdy zapomenout?

Valognes, Aurélie – Když má štěstí kliku /

Dojemný příběh malého chlapce a jeho babičky, která je postavena svou dcerou před nelehký úkol. Starat se o šestiletého chlapce, když jí samé již dochází síly.

Ragnar Jónasson, – Komunita /

Temný psychologický thriller islandského autora, ve kterém mladá žena rozkrývá neblahá tajemství minulosti. Třicetiletá Una potřebuje v životě změnu, a tak se nechá zaměstnat jako učitelka ve vesničce Skálar v severovýchodním cípu Islandu. Ihned po příjezdu však začne svůj báječný nápad přehodnocovat, protože se tu necítí ani trochu vítaná. Místní komunita čítající deset obyvatel je velmi uzavřená a bedlivě si střeží veškerá svá tajemství.

Holahan, Cate – Lhářka /

Liza Coleová, kdysi úspěšná spisovatelka, má měsíc na to, aby napsala thriller, který by ji mohl vynést zpátky mezi úspěšné autory. K tomu všemu se snaží založit rodinu, ale jejího manžela příliš zaměstnává zmizení nejlepšího přítele Nicka. Liza se rozhodne utéct před stresem pracovního i soukromého života a plně se oddá mrazivým dobrodružstvím své nejnovější hrdinky Beth. Beth, která je novopečenou matkou, podezřívá manžela z nevěry. Zraněná a rozzuřená se ho rozhodne přistihnut při činu – chce, aby zaplatil za to, že rozbil iluzi jejich dokonalého života. Než si stačí uvědomit, co vlastně dělá, hází mrtvolu manželovy milenky do řeky East River. Vtom začnou hranice mezi Liziným románem a realitou znepokojivě splývat. Z řeky vytáhnou Nickovo tělo a Lizin manžel je zatčen za jeho vraždu.

Buchan, Elizabeth – Muzeum nesplněných slibů /
Berg, Mattias, – My dva proti světu /

Erasmus Levine má velmi zvláštní práci. Cestuje všude po boku prezidenta Spojených států a má nástroj schopný zničit život, jaký známe. Je to muž s jaderným kufříkem, člen elitního týmu přísně utajovaných operativců. Nikdo z nich však nezná pravou identitu osoby s nejvyšší pravomocí známé jen jako Alfa. Erasmus Levine po léta dostává od Alfy šifrované zprávy. Celou komplikovanou komunikaci zahájila slova “My dva proti světu”. Levine pomýšlí na útěk a šance se mu naskytne během oficiální návštěvy Švédska. Jenže Alfa má jiné plány.

Fielding, Joy, – Na špatném místě /

Thriller úspěšné kanadské autorky vypráví příběh čtyř žen, pro které se hledání partnera stane nebezpečnou hrou o život.

Frasier, Anne, – Nejsem z ledu /

Pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu. Děsivý nález však není ojedinělý. Ba co hůř. Nalezená těla patří dvanáctiletým chlapcům, kteří zmizeli před dvaceti lety. Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje.

Cartland, Barbara – Nepolíbená nevěsta /

Mladičká Venetia, dcera vévody z Lynbrooku, studuje v klášterní škole ve Francii. Je zcela ponořená do učení a příliš se nezajímá o svět za branami kláštera a ještě méně o muže. Jaké je proto její překvapení, když pro ni nechá poslat její otec a po návratu do Londýna jí sdělí, že se má provdat za vévodu z Rockinstonu. A sňatek se má konat už za čtrnáct dní!

Esperian, Valery – Nesmrtelný Cheops /

Ambiciózní, spravedlivý a nemilosrdný. Zotročil národy, podmanil si cizí země a zničil protivníky. Ale ani chrámy, přístavy a kvetoucí obchod v mnoha zemích neuspokojily všechny jeho touhy. Potřeboval odhalit tajemství svatyně Thoth. Jen tak vstoupí mezi bohy, jen tak se stane nesmrtelným. Nechejte se vtáhnout do víru života spletité královské dynastie, kde intriky, křivdy a úklady nepřátel mají tolik prostoru jako odvaha, láska a čest.

Dán, Dominik – Nevinným se neodpouští /

Říká se, že čím víc máme přátel, tím je život snazší, ale ne vždycky je tomu tak, často lezou řádně na nervy. Zvládnout výstřelky nevázaných kamarádů vyžaduje pořádnou dávku trpělivosti, dokonce se může stát, že svými hloupými nápady mohou dohnat až k sebevraždě. Pak už jen rozpačitě stojí nad hrobem, nechápavě kroutí hlavami a stále dokola si kladou otázku: Kdo za to může? Nikdo nechce být viníkem, nikdo nechce nést zodpovědnost za smrt kamaráda, nikdo nechce cítit vinu.

Češka, Stanislav – Oprávněná vražda :

V detektivním příběhu, inspirovaném skutečným případem brněnské mordparty, vyšetřovatelé nejen objasňují vraždu majitele autoservisu, ale kladou si i otázky po její morální oprávněnosti.

Pivnik, Sam, – Osvětim, příběh mého přežití :

Sam Pivnik byl jedním z posledních přeživších ze světa, který už neexistuje. Celkem čtrnáctkrát se ho pokusili zabít, ale díky štěstí, své fyzické síle a odhodlání nezemřít všechno přestál a mohl vyprávět svůj výjimečný životní příběh.

Bomann, Corina – Paní ze Severu.

První část románové trilogie podává na osudu tří žen výpověď o bouřlivém dvacátém století, plném společenských a politických změn, které dramaticky zasáhnou do života hrdinek.

Roberts, Nora, – Poselství krve /

Lidé jsou hluboce zasaženi plíživou temnotou a spouští, kterou způsobil neznámý virus. Fallon vyrůstá ukrytá na farmě a netuší, proč se právě ona stala terčem surových gangů a fanatických skupin. Správně však předpokládá, že její život hraje mnohem větší roli.

Baggot, Mandy – Poslední řecké léto /

Další romantický příběh z autorčina oblíbeného ostrova Korfu, kam se po deseti letech vrací na dovolenou kamarádky z Londýna Heidi a Beth, která je čerstvě rozvedená, a setkává se tam s Lexem, svou prázdninovou láskou.

Ayliffe, Tim – Pro vyšší dobro /

Špionážní thriller z prostředí vrcholné světové politiky reflektuje především mocenský souboj Spojených států amerických a Číny.

Tonge, Samantha – Řecký sen /

Milostný román o ženě váhající mezi svým na pohled dokonalým holandským skoro snoubencem a řeckým přítelem z dětství. Pippa se vrací na ostrov Kos, kde prožila dětství, po devíti letech a s pohledným dvoumetrovým blonďákem Henrikem, který ji během dovolené pravděpodobně požádá o ruku. Ona si ale najednou přestává být jistá, jak mu odpoví. Její nejistota ještě zesílí, když potká Nika, dobrého kamaráda z dětství, a pouhý letmý dotek v ní probudí jiskřičky touhy.

Walterová Benešov – Síla naděje /

Gábina vždy věřila, že každý člověk má své štěstí ve svých rukou. Když jí ale osud do cesty přivane násilnického milence, zjistí, jak šeredně se mýlila. Během dlouhého roku jejich soužití si prožívá doslova peklo. Pak ale potkává Ondřeje a jeho dvě děti, ke kterým byl osud snad ještě méně milosrdný než k ní. Musí tak nalézt vnitřní sílu a vzepřít se minulosti – vždyť dětí se nikdo neptá, do které rodiny se chtějí narodit.

Tallis, Frank – Smrt půvabného média :

Půvabná slečna Löwensteinová je jednoho dne nalezena ve svém salonu mrtvá. Na první pohled se zdá, že půvabná žena, která se živila věštěním budoucnosti se sama zabila. Takový je alespoň první předpoklad po prozkoumání místa činu. Dveře někdo zamkl zvnitřku, všechna okna též těsní. Pro místního policejního inspektora, Oskara Rheinhardta, je celý případ jednou velkou neznámou. Na pomoc mu však přichází psycholog Max Liebermann, tč. okouzlený žák profesora Freuda.

Lišková, Vlasta – Sovětská zima a náčelník Apačů /

Deník děvčátka, dívky, posléze slečny z doby komunismu. Hledání životních cest i cestiček včetně duchovních. Příběh končí nadšením Sametové revoluce, které ale otvírá nové otázky a odpovědi – jaký bude ten ráj, co bude následovat?

Taylor, Kathryn – Stopy minulosti /

Milostný román odehrávající se v Irsku na romantickém hradě Dunmor Castle. Mladá bytová architektka Lexie se vydává na sever Irska, aby se ujala renovace sídla Dunmor Castle. Panská usedlost a její okolí jí však připadají důvěrně známé, i když si nevzpomíná, že by se tady už někdy ocitla. Lexie, která vyrůstala jako sirotek, doufá, že se zde konečně dozví něco o své minulosti. Pomoc najde překvapivě tam, kde by ji čekala nejméně.

Thun-Hohenstein, – Tajemství osudu /

Fiktivní autobiografie Erweina Sigismunda von Thun-Hohensteinovi napsaná jeho vnučkou. Líčí život tří generací jedné rodiny a zavede nás do Vídně, ale také do Děčína, Ostravy, Karviné i Havířova. Navštívíme zámek Kończyce Wielkie, který patřil rodině Larisch-Mönnich a ještě v minulém století byl součástí Československa, staré Karvinné včetně zámku Solca, zámku Rychvald. Dozvíte se o vztazích rodiny s rodem Larisch-Mönnich i úvahy o smnyslu života krátce před smrtí – hrabě Erwin byl jako major Wehrmachtu popraven sovětskými vojsky 12. února 1946.

Fischerová, Sylva – Tisíce plošin /

Soubor povídek od české básnířky, spisovatelky a klasické filoložky, která ve svých textech dokáže udržet poetično, zároveň však stručnost a jasnost sděleného.

Mansell, Jill – Tohle může všechno změnit /

Kdyby Essie ten dopis, nikdy nenapsala, žila by stále v řádném, trochu nudném vztahu s Paulem v jeho takřka dokonalém venkovském domku. Možná by už dokonce plánovali svatbu. Na druhou stranu, kdyby se z dopisu popisujícího její skutečné pocity nestala omylem internetová senzace, nepřestěhovala by se do mezonetového bytu v centru města. Nikdy by nepotkala Conora. Nebo nepoznala Lucase. A už vůbec by se nezamilovala do někoho, do koho je mnohem lepší se nezamilovávat.

Dobrylovský, Jiří – Tvůrce českých moří :

Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan, purkrabí Českého Krumlova a později regent rožmberského panství, byl významnou postavou českého rybníkářství, ale také byl schopným hospodářem a zasloužil se o rozkvět svěřeného panství. V románu vystupuje jako vypravěč. Popisuje své životní osudy a vzestup od nevýznamného mladíka po významnou osobnost, která na českých zemích zanechala nesmazatelnou stopu.

Loubry, Jérôme, – Útočiště /

Psychologický román s prvky thrilleru vypráví příběh mladé ženy, Sandrine, která přijíždí na malý ostrov převzít majetek po zesnulé babičce. Sandrine nikdy nepoznala svou babičku. Proto je pro ni velkým překvapením, když ji jednoho dne vyhledá venkovský advokát s dopisem od staré ženy. Hlavní hrdinka dlouho váhá, nakonec se však vydává na cestu najít i svou minulost prostřednictvím babiččina života.

Gregory, Philippa – V nejistých vodách /

Rok 1648, jižní Anglie, Sussex. Špatné místo, špatná doba. Kraj bláta, mokřin a věčného zápasu o živobytí na konci světa, který není ani souš, ani moře, kde se s železnou pravidelností střídá příliv s odlivem, moře přichází a zase odchází, odhaluje rozlehlé bahnité pustiny kolem pobřeží. Éra, kdy se svět obrátil naruby, zemi sužuje válka, krále uvěznili, moci se chopil parlament ovládaný Oliverem Cromwellem.

Gordon, David, – Vyhazovač /

Detektivní román amerického autora, odehrávající se v newyorském podsvětí. Hlavní postavou je Joe Brody, inteligentní mladý muž s pohnutou minulostí, jehož vyloučili z Harvardu a který má za sebou službu v armádě včetně zahraničních bojových misí. Do Joeova života vstoupí vedle jiných i dvě mladé ženy – jedna z nich je členka ruského klanu Jelena, která spolu s Joem stojí na “špatné” straně. Druhá z nich je “kladná hrdinka” Donna Zamorová, agentka FBI, rozvedená matka samoživitelka, zodpovědná a poněkud vyhořelá policistka otrávená prací, mužským šovinismem kolegů i bývalým manželem.

Finder, Joseph – Vyjednavač /

Krimi thriller o muži, který po návratu do rodného domu objeví v jeho zdech úkryt s několika miliony dolarů.

Minaříková, Olga, – Z deníku dočaskářky /

Autorka, která se věnuje dočasné péči o opuštěné psy, popisuje příběhy několika z nich a přesto, že to jsou smutné příběhy, autorce nechybí humor a optimismus.

Hodge, Sibel – Za tebou /

Thriller britsko-turecké autorky, jehož námětem je pokus ženy o útěk od manžela, který se pokouší všechny včetně jí samotné přesvědčit, že se zbláznila. Chloe Bensonová se probudí svázaná v hrobě a netuší, jak a proč se v něm ocitla. Zvládne se odtamtud dostat a uprchnout, ale nikdo jí její příběh nevěří – ani policie, ani doktoři a její manžel Liam už vůbec ne. Když pojme Chloe podezření, že jí Liam lže, nezbývá jí nic jiného, než se vrátit do vlastní minulosti. Sleduje své stopy, aby se dozvěděla pravdu a přežila. Ale někdo je jí v patách.

Immergut, Debra J – Zajatci /

Americký kriminální thriller, ve kterém se po letech setkávají spolužáci ze střední školy. Frank Lundquist musel kvůli profesnímu skandálu opustit rozjetou psychologickou praxi na Manhattanu a vzít zavděk zaměstnáním psychologa v nápravném zařízení Milford Basin. Zde jednoho dne potkává Mirandu, dívku, kterou miloval po celou střední školu. Ví, že by její případ měl odmítnout, ale jeho vůle je příliš slabá a city příliš hluboké.

Jenoff, Pam – Zapomenuté dívky z Paříže /

Historický román odehrávající se během 2. světové války a rok poté. Ve Velké Británii existoval oddíl špionek, po kterých se během posledního válečného roku slehla zem. Je rok po válce a hlavní hrdinka, Grace Healeyová míří do práce jako každý jiný den. Shodou náhod objeví opuštěný kufr, a protože nedokáže odolat, otevře ho. A spolu s obsahem “otevře” i válečné rány několika mladých žen, které neváhaly nasadit svůj život pro vlast. Proč se ale ženy nikdy nevrátily do své vlasti živé a zdravé a kdo zradil jejich jednotku? Na všechny otázky se Grace snaží najít odpovědi.

Pulley, D. M. – Zbytečná oběť /

Thriller americké autorky sestává z dramatických příběhů dvou žen, které dělí šedesát let a spojuje případ sériového vraha v meziválečném Clevelandu.

Mofina, Rick, – Ztracená dcera /

Psychologický thriller přibližuje okolnosti dramatického pátrání po dvanáctileté dívce, která uprostřed noci záhadně zmizí ze svého pokoje.

Cranston, Jonatha – Zvěrolékař na cestách :

Skutečné příběhy mladého anglického veterináře, který s úsměvem vypráví o začátcích své praxe nejen na anglickém venkově. Jonathan Cranston se během své praxe setkává nejen s běžnými zvířecími pacienty. Jeden z prvních jeho “oříšků” byl malý pásovec, kterému bylo třeba vpravit identifikační čip. Ale kam, když má všude tvrdý krunýř? Jak sám autor upozorňuje, jeho práce je jedno velké dobrodružství a “emocionální horská dráha, kde si člověk jednu chvíli myslí, že problém rozlouskl, ale vzápětí se vynoří něco, co vám připomene, že se stále máte co učit”.