Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná-Mizerov – Oddělení pro dospělé

 

Stridsberg, Sara, – Antarktida lásky /

Originální román respektované švédské autorky, v němž brutálně zavražděná žena sleduje z druhé strany svět živých a stopu, kterou v něm zanechala.

Fidel, Future D. – Bojovník :

V Isových deseti letech se zcela zhroutil jeho dosavadní svět. Do rodného Bukavu vtrhli vzbouřenci a pozabíjeli zbytek jeho rodiny. Před vyděšeného Isu staví dětští vojáci fatální hrozbu. Vyber si buď smrt, nebo zbraň.

Paulsen, Gary, – Divoká pustina /

Mrazivé severské putování se psím spřežením Iditarodská stezka spojuje opuštěné zlatokopecké městečko Iditarod ve vnitrozemí s pobřežím Beringova moře a Aljašského zálivu. Název Iditarod v jazyce domorodců znamená „vzdálené místo“ a právě tam míří Gary se svým psím spřežením. Denním propojením s fascinující přírodou pozná sílu, něhu i brutalitu odlehlé divočiny. Na vlastní kůži zažije, jak vypadá hladový vlk i medvěd, a žasne, kolikrát si dokáže sáhnout na dno svých sil.

Lunáková, Magdalé – Chtěla mi vzít život /

Příběh o mladé Slovence, ke které celý život krutě promlouvá tajemný hlas.

O’Reilly, Eleanor – M jako máma /

Příběh poněkud komplikované irské rodiny vyprávěný pohledem malé spisovatelky, autistického chlapce a jejich maminky, která jim na pár týdnů zmizí ze života.

Michaelides, Alex – Mlčící pacientka /

Thriller britského autora s kyperskými kořeny. Psychoterapeut se snaží odhalit tajemství dávné vraždy, které je skryto v autoportrétu mlčící ženy.

Karika, Jozef, – Na smrt /

Historicko-politický thriller o probouzení zla v člověku – ať už mezi americkými mafiány nebo v prostředí sílící nacistické ideologie.

Spencer, Caitlin – Nechte mě odejít /

Caitlin se ve čtrnácti přestěhovala s rodiči do města. Jednoho dne ji zláká inzerát hledající modelky. Zaměstnavatel ji však oklame, znásilní a pak prodá pakistánskému gangu. Pro Caitlin začíná život plný hrůz, nucené prostituce, násilí, drog a potratů. Přesto se jí po čase podaří i se svými dětmi utéct do bezpečí a poukázat na zvěrstva, která se dějí všem přímo pod nosem, aniž se někdo odváží zakročit.

Jackson, Lisa, – Ochotná zemřít /

Osmý případ detektivního dua Pescoliová & Alvarezová

Haratischwili, Ni – Osmý život :

Obsáhlá sága, jíž se jako leitmotiv vine rodinné tajemství přípravy čokolády, je rozkročena mezi Asií a Evropou, přes celé 20. století a přes sedm ženských generací jedné rodiny.

Pullar, Emma – Papírové panenky /

Psychothriller britské spisovatelky s tématem sexuálního zneužívání dětí.

McMahon, Jennifer – Pozvaní /

Napínavý mysteriózní román s překvapivým rozuzlením vypráví příběh o domě, ve kterém straší. Manželská dvojice, Nate a Helen, jsou učiteli na prestižní střední škole v Connecticutu. Jednoho dne se rozhodnou opustit pohodlí a bezpečí předvídatelného městského života a přestěhovat se na venkov. Chtějí se tak přiblížit skutečnému životu a vše si vybudovat vlastníma rukama. Tady, na pozemku v divoké přírodě, začnou sami dva stavět dům svých snů. Díky nepříliš přátelskému postoji místních lidí a několika záhadným událostem však brzy zjistí, že jejich pozemek je spojen s temnou minulostí a že legenda o zdejším duchovi může mít reálný základ.

Forte, Franco, – Romulus, první král /

Starověký mýtus o založení Říma bratry Romulem a Remem v syrovém dramatickém románovém zpracování.

Pataki, Allison, – Sisi osamělá císařovna /

Sisi už ví, že vládnout není jednoduché ani po boku mocného manžela Františka Josefa, který jí dává najevo, jak moc ji potřebuje. Milovanou „královnu víl“ dusí přísná pravidla na vídeňském dvoře, plném rivality a intrik. Touží po volnosti, po jízdě na koních a po milující náruči. Čím víc se cítí osamělá, tím častěji prchá z Vídně. Jenže kam utéct před osudem?

Štifter, Jan, – Světlo z Pauliny /

Vybroušená povídková sbírka o pohnutých osudech z jižních Čech. Půvabnou jihočeskou osadu Paulinu pohltil les, místo komínů ční k nebi stromy a všude je hrobové ticho. Ze starého světa však přece jen něco přetrvalo: příběhy, jména a dávná rozhodnutí, která mají vliv na naši přítomnost. Pohnuté lidské osudy jsou nejen cestou, ale i branou do minulosti, poznáním toho, co bylo a nesmí zůstat zapomenuto.

Hindráková, Hana, – Svítání nad savanou :

Nora je úspěšná televizní reportérka, která často působí se svým štábem v Africe. V soukromí se jí ale příliš nedaří, a tak nachází seberealizaci a uvolnění od náročné profese v tanci. Po teroristickém útoku v Nairobi se opět ocitá v centru dění. Dramatický vývoj a náhodné setkání s obdivovaným mužem vyústí v překvapivé rozuzlení událostí nejen v jejím osobním životě.

Zindelová, Barbor – Tak daleko, tak blízko :

Milostný román s částečně autobiografickými rysy vypráví příběh třicetileté Terezy, která se vydává za svou láskou z Čech do Španělska. Příběh Terezy je částečně konfrontován s poznámkami její matky, která přidává svůj úhel pohledu.

Pawlowská, Halina – Takhle jsem si to teda nepředstavovala /

Kniha představuje humorně laděné povídky známé autorky humoristické literatury, jež se tentokrát věnuje problémům s bydlením.

Gayle, Mike, – Ten, koho přece znám /

Pozitivně laděný román o dvou bývalých spolužácích z prestižní britské školy, jejichž životy se dramaticky zkomplikovaly a ve svých šestatřiceti letech se setkávají v pečovatelském domě.

Voss, Louise – Tvé staré já /

Psychologický thriller zkušené britské autorky. Manželé Lynn a Ed žijí spokojený život, dokud Edovi není diagnostikována demence, kterou však provázejí podivné události.

Walterová Benešov – V náruči kanibala /

Adriana si ze své minulosti nepamatuje skoro nic. Život pro ni začíná až od chvíle, kdy ji našli ležet zbídačenou před britskou ambasádou v Sierra Leone. Proto je v šoku ze sdělení gynekologa, že určitě porodila dítě. Navíc pravděpodobně ne pouze jedno. A tak se Adriana se svým partnerem vypraví do Afriky, aby zjistila, co se tehdy s ní stalo. Pátrání po minulosti odhalí drsnou skutečnost. Adriana kdysi byla Atena, manželka náčelníka kmene kanibalů. Adriana-Atena se vrací zpět do džungle, aby se dozvěděla celou pravdu o sobě a svých dětech.

Patterson, James, – Vražedná hra /

Doktor Reinhart je odborník na chování zločinců. Když se na místě odporné vraždy najde jeho kniha, vypadá to, že někdo ji použil jako učebnici. Kromě knihy zanechal vrah na místě také kartu. Brzy dojde k další vraždě a objeví se i další karta. Reinhart začíná tušit, že se nejedná o podpis pachatele, ale o vodítko k příští oběti. Zdá se, jako by vrah vyzýval na souboj přímo Reinharta, a rozhodně se nechystá jen tak složit karty.

Stručovský, Marti – Zavátá sněhem /

Matěj Mlynář si konečně po smrti své manželky uspořádal život, žije ve spokojeném vztahu s policistkou Pavlou a věnuje se svému knihkupectví. Pak se ale ztratí dcera jeho dlouholeté kamarádky, kterou znal od dětství a Matěj se opět vydává po stopách zločinu.

Roversi, Paolo, – Závislost /

Děj thrilleru se odvíjí ve dvou liniích. V jedné se v Německu v roce 1994 řeší záhadná vražda, v druhé linii, o pětadvacet let později, anglická psychiatrička otvírá v Itálii luxusní zařízení pro léčbu závislostí. Obě linie se pak zajímavě propojí.