Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná-Mizerov – Oddělení pro děti a mládež

 

1001 otázek a odpovědí :
Baggott, Stella – Baby’s very first noisy book :

Zvuková kniha byla speciálně navržena pro nejmenší děti. Obrázky vlaků doplňují zvuky z nádraží.

Brooks, Felicity – Big book of abc /

Obrázková kniha o abecedě.

Křišťanová, Dita, – Červená karkulka /

Červená karkulka se jednou vydala za babičkou, která měla narozeniny. Ale do cesty jí vstoupil vlk. A jak to bylo dál? Kniha je určena začínajícím čtenářům, může jít o první čtení. Najdete zde velká písmena, je tedy vhodná také pro čtení genetickou metodou.

Smolíková, Klára, – Knihožrouti.

V knihovně se děje něco podivného. Paní Růžence, která zde pracuje, se ztrácí knihy. Do pátrání se pustí Aleš se Zorkou, dva zvědaví prvňáci. Stopují knihy v regálech, poslouchají rozhovory čtenářů, pozorují, co podezřelého se v knihovně šustne. Aby záhadu rozluštili, nechají se dokonce v knihovně zamknout.

Brooks, Felicity – Lift-the-flap :

Kniha o číslech s odklápěcími okénky.

Pelánková, Lenka – O mamince, která si ostříhala vlásky /

Příběh tatínka Brumly, maminky Báry a malých Brumdibárků ukazuje vhodnou formou pohádky cestu, jak vše kolem nemoci citlivě vysvětlit, neublížit přitom a ani nestrašit.

Červenková, Helen – O Mýdlence /

Pohádka pro děti o tom, jak prima je mít čisté ruce anebo jak je prima mýt špinavé ruce.

O zvířátkách

Pohádková kniha obsahuje 12 klasických pohádek o zvířátkách. Kocour v botách, Zlý vlk a Červená karkulka, Zlatá rybka, Vlk a sedm kůzlátek, Tři medvědi, Koloušek Bambi, Tři prasátka a další.

Milbourne, Anna – Peep inside the sea /

Nahlédněte pod odklápěcí okénka a skrz díry na stránkách objevte hladové žraloky, obří velryby, hlubinnou medúzu a dokonce i plachého mořského draka.

Mroskowiak, Micha – Poznaj historię twojego miasta =
Hauková Havlíková – Příběhy Puntíka a medvídka Kajiňuška z Brd /

Milé příběhy holčičky, které říkají Puntík a jejího kamaráda medvídka Kajiňuška.

Watt, Fiona – Pull-back busy train book /

Projeďte se vláčkem a pozorujte, kudy jede. Z nádraží vyjíždí vláček, projede tunelem a veze nás na výlet. Musíme pozorně sledovat, kudy projíždí a co vidíme.

Perplies, Bernd – Strážci Aquaterry /

Finn, který je stále smutný kvůli rozvodu svých rodičů, na své potíže úplně zapomene, když se na jeho prastaré datové brýle, které dostal od svého otce na svátek světů, přehraje Umělá Inteligence Omikron 1. Skutečné dobrodružství začíná, když se mu vzápětí snaží brýle ukrást obrovitánský zelený hmyzí zloděj na vznášející se motorce a někdo se pokusí nabourat do palubního počítače vznášejícího se taxi jeho táty. Finn, Anna a jejich nový kočičácký kamarád Tresk se snaží přijít na to, proč byl Omikron vytvořen a kdo se ho snaží pro sebe získat.

Watt, Fiona – That’s not my lamb… :

Doteková kniha, která je ideální pro sdílení s dětmi a batolaty. Chlupaté textury jsou potěšením na dotek a i velmi malé děti baví se jich dotýkat.

Watt, Fiona – That’s not my unicorn… :

Doteková kniha, která je ideální pro sdílení s dětmi a batolaty. Chlupaté textury jsou potěšením na dotek a i velmi malé děti baví se jich dotýkat.

Křišťanová, Dita, – Vlk a sedm kůzlátek /

Máma koza měla sedm kůzlátek. Všechna byla veselá, ráda si hrála a skotačila. Byli šťastni až do dne, kdy se máma vydala na nákup. A co bylo dál? Zamířil k chaloupce vlk? Kniha je určena začínajícím čtenářům, může jít o první čtení. Najdete zde velká písmena, je tedy vhodná také pro genetickou metodu čtení!