Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná-Mizerov – Oddělení pro děti a mládež

 

Lehečková, Hana – Co se děje v Podpostelí? /

Už vás někdy napadlo, co se děje v tajemném světě pod vaší postelí, když zhasnete lampičku a pokoj se zahalí do tmy? Bydlí tam skřítci, nebo tam jen tichounce leží zapomenuté hračky? Běhají tam pavoučci s lucerničkami a uklízejí nepořádek nebo se tam skrývá duch? Vydejte se s námi na pohádkovou výpravu pod sedm dětských postýlek a objevte sedm různých Podpostelí. Potkáte nadpřirozené bytosti, uvidíte úžasná kouzla a zažijete spoustu legrace.

Townsend, Jessica – Divomor :

Morrigan sice zlomila svou smrtící kletbu a vykonala nebezpečné zkoušky, ale její cesta k Nikdyuši a všem jeho tajemstvím teprve začala. A ona rychle zjišťuje, že ne všechna magie se využívá pro dobrou věc. Morrigan dostala pozvání vstoupit do Divinské společnosti, která jí slibovala přátelství a ochranu, ale kdosi ji a její společníky vydírá, takže i těch pár věrných přátel se obrací proti ní. Zbaví se Morrigan někdy svého prokletí?

Miler, Zdeněk, – Hledej Krtka na cestách /

Krteček se vydal do světa. Na každé barevné dvoustraně (v lese, ve městě, u moře, na horách a v divočině) se porůznu několikrát ukrývá postavička Krtka a jeho kamarádů. Dokážete všechny najít?

Docherty, Helen, – Kniholap /

V městečku Doupata uprostřed lesa se začnou všem zvířátkům tajemně ztrácet knihy. Nebojácná králice Eliška se rozhodne přijít celé záhadě na kloub. Kdo je tajemný tvoreček jménem Kniholap a proč vůbec krade knížky?

Smolíková, Klára, – Knihožrouti :

Aleš se Zorkou se pouštějí do dobrodružného pátrání. Tentokrát přímo ve škole. Musí zjistit, co se stalo se školní knihovnou! Během prázdnin beze stopy zmizela a s ní všechny knížky! Pomohou jim kamarádi knihožrouti? Volné pokračování knížky Knihožrouti zavede malé čtenáře opět do světa slov a příběhů.

Baker, E. D. – Markétka a kouzelná zvířátka.

Život Markétky není žádná pohádka – žije totiž se svou macechou a nevlastními sourozenci. A tak často utíká do nedalekého lesa, ve kterém žijí jednorožci, víly, skřítci, ale také zlí skřeti. Při útěku před jedním z nich Markétka nechtíc zraní malého létajícího koníka. Pak si ale vzpomene, že existuje někdo, kdo by mohl koníka vyléčit – přeci Bob Stájník! Slýchávala o něm od své babičky, ale kde bydlí, nevěděla. Podaří se jí najít obydlí tohoto zvláštního muže a pomoci koníkovi se zlomeným křídlem?

Trevisan, Irena, – Na savaně plné zvuků /

Malý ptáček se nedokáže naučit létat: dokáže se s pomocí ostatních zvířat na savaně vrátit ke svému hejnu? Přečtěte si ptáčkův laskavý příběh a naslouchejte deseti kouzelným zvukům přírody, které vás v tomto vyprávění plném magie doprovodí

Bedouet, Thierry, – Na stavbě /

Obrázková kniha o tom, jak vzniká dům. S lepenkovými listy a posuvnými okénky.

Krolupperová, Dan – Polštářoví podvodníci /

Když Tamara o prázdninách náhodou objeví na babiččině půdě kouzelný polštář, těší se, že ji čeká nejlepší školní rok v životě. Na učení nebude muset ani sáhnout. Postačí, když se na něm vyspí. Všechno běží podle plánu do chvíle, kdy se Tamara přihlásí do televizní vědomostní soutěže. Ta ji ze dne na den proslaví. Z Tamary je najednou věhlasné báječné děvče, které to parádně natřelo všem dospělým! Jenomže popularita rozjede kolotoč událostí, který Tamara nedokáže zastavit.

Lunde, Maja, – Sněhová sestřička :

Štědrý den býval pro Juliána tím nejkrásnějším v roce. Jenže letos je všechno jinak. Žádné přípravy se nekonají, doma je ticho a šedo, jako by Vánoce vůbec neměly nastat. Celá rodina totiž truchlí nad ztrátou Juliánovy starší sestry Juni. Naštěstí Julián potká Hedviku, dívku s nakažlivým úsměvem. To ona mu připomene, jak krásné můžou svátky být, a vrátí mu naději, že by Vánoce přece jen mohly přijít i k nim domů.

Strašidelný motel /

Malá Vampirina je upírka a je ve městě nová. S celou svou upírskou rodinou se právě přistěhovala z Transylvánie! Vampirinina oblíbená barva je tajuplná černá, zbožňuje nečekaná leknutí a zvuk nehtů škrábajících po tabuli jí přijde uklidňující. Se svými přáteli po boku nadšeně objevuje vše, co lidský svět může nabídnout. Kniha dle televizního seriálu.

Weiner, Ellis – Templetonovic dvojčata mají nápad /

Dejme tomu, že znáte dvanáctiletá dvojčata, kluka a holku jménem John a Abigail Templetonovi. Řekněme, že John je praktik a hraje na bicí a Abigail je teoretička a luští kryptické křížovky. A teď si představte, že jejich otec je geniální, i když někdy trochu zmatený vynálezce. A že jiná dvojčata dospělá jménem Dead D. Dean a Dan D. unesla Templetonovic dvojčata i jejich směšného psa.

Ishida, Sui – Tokijský ghúl.

Kaneki je unesen a držen v II. okrsku spolu s dalšími zajatci. Jejich únosci jsou bojechtiví a agresivní ghúlové a jeden z nich, Jamori, je sadista vyžívající se v mučení. Své drsné a kruté praktiky pak hodlá vyzkoušet i na Kanekim. Tento krvavý “dýchánek” však naruší hned dvě skupiny – Úřad pro potírání ghúlů, který hodlá všechny ghúly eliminovat, tj. vyvraždit, a ghúlové z kavárny Anteiku, kteří hodlají zachránit svého kamaráda.

Freyová, Lena – Tvoření s pohádkou /

Každý, kdo uchopí tuto kouzelnou knihu, jakoby našel tvořivou přihrádku ve skříňce plné fantazie. Stačí jen otevřít oči dokořán, připravit šikovné ruce a naslouchat pohádkovým příběhům. Pak se začnou dít věci. Oči uvidí barvy a zajímavé tvary, ruce rozehrají koncert tvoření a zručnosti a pohádkové příběhy rozezní jemné struny světa představ a kouzel.

Hawkins, Sarah – Vyplašený jezevec /

Příběh se šťastným koncem, který se skutečně stal! Lewis s tatínkem najdou u silnice ležet zraněné mládě jezevce. Věří, že mu přivolaní zvířecí záchranáři dokážou pomoci, jenže ejhle. Vyplašený jezevec zaleze pod auto, zaklíní se tam a nemůže ven. Zvládnou záchranáři spolu s hasiči poraněné zvířátko včas vyprostit?

Krolupperová, Dan – Zprávy z pelíšku /

Společně s hravým štěňátkem, které objevuje svět, se seznámí s radostmi, ale i se strastmi obyčejného psího života. Štěňátko poznává, jak je důležité mít svůj pelíšek a svoji misku. Zjišťuje ale také, že to vůbec nejdůležitější je domov a milující rodina, vlastně smečka.