Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná-Mizerov – Oddělení pro děti a mládež

Manning, Matthew – Batman – Želvy nindža.

Batman má problém. Z Arkhamu záhadně mizí jeho nejnebezpečnější protivníci… a nikde v Gothamu nejsou k nalezení. Opustili totiž úplně jeho svět – a objevili se v New Yorku, kde žijí tajemní želví nindžové!

Wren, Jenny – Divoká zvířata /

Prozkoumej divoká zvířata žijící na savanách! Najdeš tu vysoké žirafy okusující koruny stromů, gorilí rodinku i hrochy, kteří se ze všeho nejraději povalují ve vodě. Prohlédni si tuto knížku a seznam se s nimi! Na koho asi číhá lev a kam míří sloní rodina?

Baumann, Anne-Sop – Dopravní prostředky v pohybu :
Davis, Jim, – Garfield :

50. sešit komiksových příběhů mazaného tlustého kocoura, který ze všeho nejvíc miluje jídlo a svůj pelech. Pro čtenáře všech věkových kategorií. Tentokrát barevně.

Isaacs, Connie – Hledej a najdi zvířata /

Najdi více než 1000 zvířat schovaných v obrázcích. Procvičuj své smysly nad rozmanitými výjevy zvířat z celého světa.

Bárta, Milan – Chemické sloučeniny kolem nás :
Levithan, David, – Jednoho dne /

Celý svůj život se A každé ráno probudil v těle jiné osoby. Vždy si myslel, že na světě není nikdo jiný, kdo by vedl stejný život. Ale v tom se mýlil. Existují další, jako je on sám. A poté co opustil Rhiannon bojuje s pocitem osamělostí a s touhou ji znovu vidět. A, Rhiannon, Nathan a osoba, o které si všichni mysleli, že je to reverend Poole, se tak společně snaží přijít na to, co je to duše, co z nás dělá člověka a hlavně, co je to láska.

Dahl, Roald, – Karlík a velký skleněný výtah /

Pozor! Pokračování Karlíka a továrny na čokoládu je tady! Karlík se stal váženým majitelem továrny na čokoládu. Když spolu se svou rodinou a panem Wonkou vystřelí skleněným výtahem na oblohu, nedopatřením se ocitnou na oběžné dráze Země. Najdou tu nejen nově postavený Vesmírný hotel USA, ale i ty nejnebezpečnější stvůry z celého vesmíru.

Cowan, Laura – Kniha o noci /
Lada, Josef, – Ku-ku! :

Oblíbené veselé lidové veršovánky s jednoduchými obrázky.

Smith, Jeff – Kůstek.

Mix Pána prstenů a animovaných filmů od Pixaru, tak by se dal popsat legendární fantasy epos Kůstek. Zavede vás do světa, který je plný prapodivných bytostí, věčně hladových krysáků, bojových včel, obřích rudých draků (s doutníkem) a agresivních babiček. Do světa krásného i nebezpečného.

Scheffler, Axel – Na statku /

Leporelo s pohyblivými obrázky seznamuje nejmenší s životem na statku.

Habersack, Charlo – Neotvírat!!! kouše! /

V Horním Suchopáru se téměř nic neděje. Nemo si myslí, že život v městečku je opravdu jedna velká nuda. Všichni jsou tu na sebe pořád hodní, pomáhají si a ještě k tomu je vedro a blíží se konec školního roku. Nemovi ale přijde poštou podivný balíček, na kterém je důrazně napsáno „Neotevírat!“ Nemo ho samozřejmě rozbalí!

Choux, Nathalie, – Objevujeme svět hrou!.

Má první obrázková knížka na čtení, hraní a poznávání zvířat a jejich mláďat. Kniha s prvky Montessori rozvíjí jemnou motoriku.

Taylor, Dan – Perníková chaloupka /

Tato veršovaná minipohádka je určena dětem od jednoho roku. Má pevné stránky s pohyblivými prvky, takže si děti mohou příběh oživit a procvičit si prsty.

Pospíšilová, Zuza – Rybářské pohádky /

Při pohledu na tiché rybáře čekající u vody a němou hladinu rybníka se zdá, že čas kolem plyne jako nic a přesto se pod vodou i kolem ní dějí neuvěřitelné věci: chytání zlodějů na rybářskou udici, čertovské chytání ryb, nedobrovolné stěhování lenivého pana Luboše do rybníka a další příběhy. Pohádky s vůní vody vám také odhalí, proč mají sumci vousy a proč už dnes nechytnete v rybníce či jezeře zlatou rybku.

Spinelli, Jerry, – Stargirl /

Příběh šestnáctiletého Lea a dívky, která si říká Stargirl řeší časté otázky dospívajících. Morálku, popularitu, přizpůsobivost i nevázanost, ale hlavně vnitřní konflikt, zdali zůstat věrný sám sobě nebo se přizpůsobit většině.

Chorkung – Úžasní broučci /

Prozkoumej tajemnou říši hmyzu! Žije zde mnoho prapodivných brouků, barevných motýlů a dlouhých housenek. Prohlédni si tuto knížku a seznam se s nimi! V trávě se z housenky klube motýl, nad jezírkem přeletěla vážka a v lese pavouk tká své sítě.