Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná-Mizerov – Oddělení pro děti a mládež

 

Flores-Scott, Pat – Americký road trip /

Sedmnáctiletý Teo nemá žádné plány do budoucna. Na školu kašle a celé večery propaří s kámošem Calebem. To vše do okamžiku, než potká Wendy. Teo si slíbí, že na sobě zapracuje, aby mohl nastoupit na vysokou, kam se Wendy chystá. Jeho plány se však změní ve chvíli, kdy se z válečné oblasti vrátí jeho bratr Manny s PTSP.

Wachowiak, Joanna – Awaria /

Historia rodziny, kt’ora boryka się ze skutkami cyfryzacji wszystkiego, a zwłaszcza domu.

Frączek, Agnieszk – BezNudna wyspa /

Tomik wierszy dla najmłodszych czytelników.

Brykczyński, Marc – Czarno na białym /

Zbiór wierszy.

De Castell, Sebas – Černé znamení /

Kellen opustil lid Jan’Tepu a v šestnácti letech se stal psancem. Teď se musí víc než kdy jindy spoléhat na svůj důvtip, aby přežil v zemi Sedmi písků. Chybí mu domov, rodina a Nephenie, kterou nepřestal milovat. Pak se ale potká se Seneirou, dívkou se zavázanýma očima ukrývající velké tajemství. Společně s Ferius se rozhodnou pomoct, jenže v sázce je víc, než oba tuší.

Pałasz, Marcin – Elf i skarb wuja Leona /

W tej części przygód Elf ze swoimi poszukują testamentu wuja Leona. Co odkrywają jakąś skrytkę, to jest w niej liścik: „A kuku, szukajcie dalej, pacany”. Nikogo jednak nie śmieszą te żarty starszego pana – jeśli nie znajdą testamentu do piątku, pieniądze na schronisko dla zwierząt przepadną.

Szymeczko, Kazimi – Gołąbek niepokoju /

Opowieść o chłopcu imieniem Gustlik, który mieszka w Bytomiu. Jest on świadkiem nie tylko I wojny światowej, ale i walki o Śląsk. Kazimierz Szymeczko w swojej książce opowiada o powstaniach śląskich, ale nie tylko.

Jak dělá kočička?

Kniha kapesního formátu s držátkem a kartonovými listy, která představuje formou hádanky a obrázku různé živočichy a jejich charakteristické zvuky.

Furman, Simon, – Jak vycvičit draky :

Pokračování komiksových příběhů mladého Vikinga Škyťáka, jeho draka Bezzubky i dalších studentů Dračí akademie.

Furman, Simon, – Jak vycvičit draky :

Dobrodružství ze světa filmů se odehrává na ostrově Blpu, kde jsou časté požáry způsobovány línáním draka Tesáka. Ten kvůli tomu ostrov opouští a kamarádi se ho musejí vydat hledat. Nejsou však jediní, kdo chtějí Tesáka najít.

Gecková, Iva – Kamarádi ze záhrobí /
Wasilkowska, Kata – Kobra /

Po wypadku Tomek wyjeżdża na mazowiecką wieś do babci, o której do tej pory nie miał pojęcia, i tam, daleko od domu, bez wsparcia najlepszych kolegów, poznaje tajemnicę swojej rodziny i mierzy się z własnym strachem.

De Castell, Sebas – Kouzelnice /

Kellen, Reichis a Ferius cestují do Gitabrie, země proslulé úžasnými vynálezy. Když se k nim zvláštními argosanskými cestami dostane zpráva o mechanickém ptáčkovi oživeném magií, uvědomí si, co všechno je v sázce. Co když Gitabriánci dokážou oživit i něco mnohem nebezpečnějšího? Mezitím jim cestu zkříží neznámý rudý mág a také nečekaný jan’tepský spojenec.

Dao, Linh – Ohrožená zvířata, aneb, Jak jim můžeme pomoci /
Dao, Linh – Ohrožená zvířata, aneb, Jak jim můžeme pomoci /
Pilný bagr

Pilný bagr má na staveništi spoustu práce. Je silný a rád pomáhá svým kamarádům. Čtěte si o tom, komu nakládá písek a komu zase cihly, a říkejte, co vidíte na obrázcích.

Summers, Courtney – Sadie /

Sadie to v životě neměla lehké. Otce nikdy nepoznala, matka už před lety zmizela neznámo kam. Nechala Sadie na starosti domácnost i mladší sestřičku Mattie, která byla od narození středem Sadiina světa. Jenže pak Mattie někdo brutálně zavraždí. Když po několika měsících policejní vyšetřování skončí ve slepé uličce, Sadie se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a vydá se najít vraha. Ona totiž moc dobře ví, s kým si musí vyrovnat účty.

Tobin, Paul, – Spider-man.

Příběhy dalšího ze superhrdinů. Za maskou se skrývá obyčejný kluk, který získal ohromující schopnosti po kousnutí pavouka. Tak se zrodil Spider-man.

De Castell, Sebas – Spoutávač /

Kellen a jeho vražedný kočkoveverčák Reichis jsou sami na cestě a pátrají po tajemném mnišském klášteře známém jako Ebenové opatství. Je to místo, které nezasvěcenci nikdy nemohou najít, a Kellen začíná být zoufalý. Mniši v Ebenovém opatství totiž údajně vědí o černém stínu víc než kdo jiný, a dokonce ho prý umějí i léčit. Potom se však stane něco, co Kellena a Reichise rozdělí.

Statečné hasičské auto

Na hasičské stanici je už od rána živo. Hasičské auto je připravené pomoci v nouzi. Přečtěte si, koho zachraňuje, a říkejte, co vidíte na obrázcích.

Toy story :

Známý hrdina Woody, Andyho nejoblíbenější hračka, se dostává k rozpustilé holčičce Bonnie. Andymu nastanou starosti o novou hračku, kterou si Bonnie sama vyrobí. Ona to vlastně ani není hračka. Vidlík, který byl vyrobený z plastové vidličky, se však jako hračka také necítí a rozhodne se odejít. Navíc se ještě ztratí kamarádka Pastýřka. Woody bude muset čelit mnoha nebezpečím, aby situaci zachránil.

Murrell, Belinda – Týnin ostrov.

Když se školní knihovnice rozhodne založit školní časopis, pro který hledá šikovné reportéry, nastane hotové pozdvižení. Kamarádky Týna, Meg, Kája ani Ceci u toho nesmějí chybět! O čem ale budou psát, když má každá úplně jiné zájmy? Smělé plány nafotit módní rubriku jim naruší špatné počasí, jedno nezbedné štěně a spousta nečekaných katastrof. Když už se zdá, že nemůže být hůř, události naberou takový spád, jaký by nikdo nikdy nečekal.

Ciprová, Oldřiška – V kůži rytíře /

Chudý a věčně hladový Sebastian při útěku před strážnými vrazí do vozu šlechtice, který zde právě čeká na nového panoše. Mladík se začne za panoše pohotově vydávat a stane se pomocníkem temného rytíře, Damiána z Davosu. Nadšení z nové služby mu ale vydrží jen do doby, než zjistí, že musí svého pána doprovázet i v boji. Sebastian se tedy chystá na svou první bitvu po boku nejsilnějšího královského rytíře.