Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná-Mizerov – Oddělení pro děti a mládež

 

Tullet, Hervé, – Barvy /

Kouzelný svět barev v interaktivní knížce určené pro společnou práci rodičů a dětí předškolního věku.

Bellairs, John – Čarodějovy hodiny /

Lewis Barnavelt je sirotek. Když přijde za svým strýcem Jonathanem, očekává, že se setká s obyčejným člověkem. Ale není tomu tak. Strýček Jonathan a jeho sousedka, paní Zimmermannová, jsou čarodějové! Lewis je nadšený. Nejprve pozorně sleduje, jak oba kouzlí. Pak začne experimentovat sám a nevědomky vzkřísí bývalého majitele domu: ženu jménem Serenna Izardová. Zdá se, že Serenna a její manžel zazdili do stěn domu hodiny: hodiny, které by mohly zničit lidstvo. A jen Barnavelt je může zastavit.

Konečná, Sabina, – Dům plný zvířátek :

Stačí jedna malá díra v plotě… a začíná velké zábavné dobrodružství. Zvědavá zvířátka ze zoologické zahrady se vypraví prozkoumat sousední dům. Prošmejdí šest místností a svou návštěvu si pořádně užijí. Ochutnají něco dobrého, prospí se, vlezou do skříní i poliček, dokonce hupsnou do vany. Najdi všech 86 zvířátek ze zoo poschovávaných v této bohatě ilustrované interaktivní knížce pro nejmenší a přečti si o nich mnoho zajímavého!

Craig, Erin A. – Dům soli a smutku /

Dvanáct sester, které stíhá kletba. Annaleigh žije se svými sestrami, otcem a nevlastní matkou na panství Highmoor. Dřív bylo sester dvanáct, čtyři z nich však potkal tragický osud.

Americo, Tiago – Džungle :

Interaktivní leporelo s výřezy a hmatovými prvky seznamuje nejmenší děti se zvířaty žijícími v džungli. Dotyková knížka se zvířaty žijícími v džungli obsahuje krátký text a pomáhá nejmenším rozvíjet smysly a jemnou motoriku.

Rowling, J. K. – Harry Potter a prokleté dítě.

Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování.

Rowling, J. K. – Harry Potter a Tajemná komnata.

Harry si za uplynulé léto prožil ty nejhorší narozeniny v životě, dostal několik zlověstných varování od domácího skřítka Dobbyho a od Dursleyových ho nakonec musel zachránit Ron Weasley v kouzelém létajícím autě. Na chodbách bradavické školy pak Harry slyší podivný šepot – a útoky na sebe nenechají dlouho čekat. Několik studentů doslova zkamení a Dobbyho předpovědi se začínaké vyplňovat.

Hasiči jedou! /

Jaké zvuky vydává hasičské auto? Při čtení příběhu o jednom rušném dni hasičského vozu Vendy poznají děti rozmanité zvuky ať už je to zvuk hasičské sirény, vysouvajícího se žebříku, či stříkající hadice.

Guterson, Ben – Hotel Winterhouse /

Alžběta je sirotek. Žije u svého strýce a tety, kterým jednoho dne neznámý dobrodinec věnuje velkou sumu peněz. Jedinou podmínkou je, aby jejich svěřenkyně odjela na svátky do hotelu Winterhouse. Alžběta se tak ocitá na podivuhodném místě, plném prapodivných záhad, hádanek a kouzel. A co víc, s nádhernou knihovnou.

Dvořák, Václav, – Já, Finis /

Zemi už dlouho ohrožuje plíživé neviditelné nebezpečí. Napínavý sci-fi příběh.

Cowell, Cressida – Jak zlomit dračí srdce.

V osmém pokračování populární série se Škyťák se musí utkat s Berserkry, splnit Nesplnitelný úkol a zachránit Rybinohu, kterého si strašidelný Netvor málem dá k svačince! A u toho všeho jej pronásleduje odvěký nepřítel, který zná temné tajemství ztraceného trůnu. Co náš hrdina podnikne?

Kudrnová, Jana K. – Jedna dvě v lese :
Grey, Romi, – Jmenuji se Orel /

Ilustrovaná knížka o podivuhodné slepici jménem Orel zachráněné z průmyslového velkochovu. Pro společné čtení dětí a rodičů.

Michalicyna, Kate – Kdo roste v lese /

Na podzim je v lese rozhodně co obdivovat a objevovat. Kolik barev může mít podzimní listí? Proč některé stromy opadávají? Jak se na zimu chystá smrk, modřín nebo mech? To vše vám prozradí pan jezevec, i když právě teď má plné tlapky práce. Někdo zapálil suché strniště za lesem a plameny už se šíří ke staré borovici.

Tullet, Hervé, – Knížka /
Kontrastní zvířátka

Leporelo plné vysoce kontrastních černobílých obrázků zaujme miminka již od dvou týdnů života a pomůže jejich rozvoji.

Kontrastní zvířátka.

Leporelo plné kontrastních obrázků v barvách, které miminka začnou vnímat jako první.

Harasimová, Marké – Koťátka kočičky Ťapičky /

Kočičce Ťapičce se narodila tři roztomilá koťátka: Pacík, Bublinka a Miki. Ťapička je spolu s věrným kocourkem Balonkem a kočkami Píšou a Týnkou učí všemu, co budou v životě potřebovat. Ale protože jsou to koťata, je o zábavu postaráno, a tak všichni společně zažívají nejedno dobrodružství. Ťapička s Balonkem nad maléry koťátek ale vždy dokážou přimhouřit oči, protože ví, že byli jako malí úplně stejní.

Walliams, David, – Ledová obluda /

Humorný, dobrodružný příběh o desetileté osiřelé holčičce a desetitisíciletém mamutovi.

Berner, Rotraut S – Léto :

Obrázky vypráví příběhy všedního letního dne, podněcují fantazii a baví malé i větší děti.

Prokešová, Miriam – Mia – landecká holčička /

Na prastarém kopci Landeku u Ostravy se na svém koni dodnes prohání zlý černokněžník. Při procházce se svou třídou najde holčička Mia v trávě malou sošku rytíře na koníkovi. Mia netuší, že ji na ni nastražil právě černokněžník. Holčička sošku zvedá a propadá se do dávné minulosti. Tím ožívá nejen kopec Landek s celou svou historií a životem, ale také mamuti, pravěcí lidé i hradisko a hrad. Ožívají také postavy landeckých pověstí a mýtů: zakletá landecká paní, vodník s rusalkami a vílami a nechybí ani baba Jaga a další. Vrátí se Mia ke své mamince?

Boček, Dominika, – Muchlinka :

V pohádkových příbězích o chobotničce Muchlince je uložena moudrost, která pomáhá dětem nové generace láskyplně formovat jejich osobnost. Umožňuje jim utvářet si svůj vlastní autentický pohled na svět a cítit se šťastně a vyrovnaně v dnešní rychle se měnící době. Muchlinka učí děti blízkosti, důvěře, respektu, empatii, ale i trpělivosti, nebojácnosti, zvídavosti a nejvíce lásce k sobě i druhým.

Huang, Yu-Hsuan – Na farmě /

Pan Pejsek je farmář a na farmě pracuje celý den. Dnes nám ukáže, kde a jak u něj zvířátka žijí a co všechno potřebují.

Nofreeusernames, – Navždycky /

Romantický příběh pro starší dívky ze školního prostředí. Mei Bradleyová se pomalu smiřuje s tím, že dopis z Bradavic už nedorazí. Tuhle nespravedlnost naštěstí zmírňuje čokoláda, kterou fakt miluje! Když už jsme u toho, miluje i svého nejlepšího kámoše Travise, ale to mu nemůže říct, aby všechno nepokazila. U jejího úhlavního nepřítele Liama není co pokazit, protože s tím válčí už od třetí třídy. Přestane Liam někdy prudit? Uvidí Travis v Mei víc než jenom kamarádku? A dojde konečně i na vysněné rande?

Šardická, Kateřin – Noci běsů /

Napínavý fantasy román o zapadlé vesnici, ve které ožívají slovanské mýty a vyplouvají dávná tajemství.

Choux, Nathalie, – Objevujeme svět hrou!.

První obrázková knížka na čtení, hraní a poznávání barev.

Choux, Nathalie – Objevujeme svět!

Poznávat protiklady s tímto leporelem pro nejmenší děti od jednoho roku je tak zábavné! Pevné stránky s pohyblivými prvky procvičí i jemnou motoriku.

Choux, Nathalie – Objevujeme svět!

Objevovat svět barev s tímto leporelem pro nejmenší děti od jednoho roku je tak zábavné! Pevné stránky s pohyblivými prvky procvičí i jemnou motoriku.

Choux, Nathalie – Objevujeme svět!

Víš, co to jsou tvary? Jaký tvar má třeba létající papírový drak? Nauč se poznávat tvary jednotlivých předmětů! Co je kulaté? Co má tvar čtverce? A co trojúhelníku? Všechny základní tvary objevíš v tomto leporelu s pestrými ilustracemi.

Choux, Nathalie – Objevujeme svět!

Zhoupni se s opičkou na větvi; pomoz medvědovi dostat med od divokých včel; seznam se s africkými zvířaty v džungli nebo si prohlédni podmořský svět. Lev, tygr, krokodýl, velryba, chobotníce a mnozí další už se těší, až si s nimi budeš hrát!

Reeve, Philip, – Pekelné vynálezy /

Sci-fi román pro starší děti. Třetí příběh z řady Kronik hladových měst se odehrává po šestnácti letech a jeho hrdinkou je mladá Wren, dcera Toma a Hester z předchozích dílů.

Peppa Pig :

Příběhy, omalovánky, kvízy s rodinou prasátek z televizního seriálu.

Takáčová, Magdale – Písničky o zvířátkách pro děti /

Máš rád zvířátka? A chceš si o nich zazpívat? Stačí zmáčknout některé z kouzelných tlačítek a zahraje ti písnička, ve které se to všelijakými zvířátky jenom hemží. Příběhy o veselých ovečkách, kočičce, pejskovi, vraných konících a dalších jsou tu a zabaví všechny malé neposedy!

Berner, Rotraut S – Podzim :

Obrázky vypráví příběhy všedního podzimního dne, podněcují fantazii a baví malé i větší děti.

Piroddi, Chiara, – Pojď za mnou :

Dítě může v knížce prstíkem sledovat vyznačené cestičky, prohlížet si kontrastní černé a červené obrázky na bílém pdkladě, poznávat nejznámější zvířátka a co k nim patří.

Lowry, Lois – Posel v temném lese /

Další příběh antiutopické tetralogie, v němž se objeví nejen Matty, Jasnovidec a Kira z Hledání modré, ale také Jonas z Dárce. Uplynulo šest let od doby, kdy malý rošťák Matty dorazil do Vesnice uzdravení. Dospěl v spolehlivého mladíka, který pro vesnickou komunitu obstarává kontakt s okolním světem. Jen on dokáže ve zdraví projít záludným lesem, který obklopuje vesnici. Doufá, že si vyslouží označení všemi ctěného Posla. Do vesnice, ve které dosud nacházeli útočiště lidé vyhnaní pro tělesné postižení či pokročilý věk ze sousedních osad, začíná prosakovat zlověstná síla – mezi obyvateli se šíří nesváry. Vesničané nepřijímají další příchozí. Pro Mattyho tak začíná závod s časem. Musí projít lesem a přivést Jasnovidcovu dceru.

Bellairs, John, – Postava ve stínu /

Lewis si je jistý, že objevený šťastný peníz dědečka Barnavelta z roku 1859 je kouzelný, a tak se to rozhodne vyzkoušet a odříká jedno z kouzel paní Zimmermannové, aby probudil jeho magii. Jenže to není dobrá magie. Zatímco minci nosí zavěšenou kolem krku, začínají se dít zlověstné věci. Lewisovi o půlnoci chodí podivné dopisy, po městě ho sleduje temný stín a něco v jeho těle, jako by kontrolovalo každý jeho krok.

Jiskra, Jan, – Pro děti ve věku 0-3 měsíce

Leporelo pro první seznámení s tvary, obrysy a výraznými barvami, které dokáží vnímat již novorozenci. Výrazné symetrické obrázky s kontrastními barvami jsou určené pro stimulaci zraku novorozeného dítěte.

Jiskra, Jan, – Pro děti ve věku 12+ měsíců

Už ví, jaké zvuky vydávají zvířátka, chlapečci neomylně napodobují i zvuky automobilů. Vrčí, troubí, houkají jako siréna. Pomáhá obracet stránky v knížce, ukazuje na obrázky. Někdy může obrátit i více stránek najednou. Na žádost již vykonává jednoduché úlohy. Rozumí přibližně 100 slovům.

Jiskra, Jan, – Pro děti ve věku 3-6 měsíců

Ideální leporelo pro stimulaci zraku a vnímání barev, základních tvarů, kontrastů. Dítě ve věku 3-6 měsíců začíná více rozlišovat barvy. Ostrost zraku dítěte je i nadále nízká. Ilustrace knížky nemají být příliš detailní. Dává přednost konturám a kontrastům. Začíná rozlišovat barvy, zejména základní. Déle se dívá na obrázky, jejichž prvky jsou rozmístěné blíže k sobě. Rádo si prohlíží lidský obličej nebo jeho části.

Dillon, Patrick, – Příběhy budov :
Cameron, W. Bruce – Psí poslání :

Dobrodružství statečné fenky německého ovčáka Ellie přináší nyní jeho autor i dětským čtenářům.

Liput, Przemysław – Rok ve školce /

Rok ve školce obsahuje dvanáct bohatě ilustrovaných dvoustran, které dětem ukazují, co všechno se dá v průběhu roku, od září do letních prázdnin, zažít ve školce. Děti si díky detailním obrázkům procvičují postřeh a schopnost vyprávět příběhy, ale především se budou při zkoumání ilustrací výborně bavit.

Guterson, Ben – Tajemství hotelu Winterhouse /

Pokračování fantasy trilogie, ve kterém se Alžběta vrací do tajemného hotelu Winterhouse, aby společně s Freddym řešila další záhadu. Alžběta s Freddym se tentokrát pokusí přijít na kloub případu tajemného hosta a jeho magické knihy, jíž se kdysi chtěla zmocnit Gracella. Zatímco se věnují pátrání, neujdou pozornosti nové obyvatelky hotelu, která se možná pokouší oživit zlý přízrak.

Bosch, Pseudonymo – Tajná série :

Pokračování příběhů dvou dobrodruhů, kteří se stali členy Bratrstva Muterces a připravují se na další boj proti zlu. Kasandra a Max Ernest navštíví Muzeum kouzel a setkají se se starým kouzelníkem Pietrem Bergamem. Jejich hlavním úkolem je střežit největší tajemství všech dob. Proti nim však stojí mocný nepřítel: doktor L., slečna Mauvaisová a ostatní mistři Půlnočního slunce.

Bosch, Pseudonymo – Tajná série :

Dva jedenáctiletí dobrodruzi na stopě vedoucí k záchraně života Benjamina Blakea. Zlo však nikdy dlouho nespí, a tak Kas a Maxe Ernsta čekají další tajné úkoly. Kasandra a Max Ernst se po nalezení tajemného kufříku Symfonie vůní vydávají pátrat po jeho majiteli. Patřil kouzelníkovi, který záhadně zmizel během požáru v jeho domě.

Wilson, Jacquelin – Tančím charleston /

Píší se dvacátá léta minulého století a ve městě i na venkově se tančí charleston. Mona a její teta bydlí v malém domku na panství Somersetových, teta je dámskou krejčovou paní hraběnky. O Monu se stará odmalička. Mona totiž nikdy nepoznala svou matku ani otce, ale ví, že může se svou maminkou mluvit na jejím hrobě.

Piroddi, Chiara, – Tvary /

Knížka inspirovaná metodou Marie Montessori seznamuje prostřednictvím černobíločervených obrázků s různými tvary.

Frenzel, Sebastia – Únikové hry.
Frenzel, Sebastia – Únikové hry.
Marianová Lukešov – Velký příběh Velké pardubické /
Piroddi, Chiara, – Velký, nebo malý? /

Černobílé obrázky, malé červené detaily, které stimulují zrak a pomáhají nejmenším při prvním poznávání rozdílů velikostí.

Piroddi, Chiara, – Zahrada /

Knížka inspirovaná metodou Marie Montessori díky kontrastním obrázkům stimuluje zrak a zároveň pomáhá při prvním seznamování se s přírodou rozšiřovat slovní zásobu.

Chokshi, Roshani, – Zlatí vlci /

Fantasy román ve kterém se kouzlo Belle Époque mísí s magií na dobrodružné cestě za dávno ztraceným artefaktem.

Piroddi, Chiara, – Zrození květiny /
Piroddi, Chiara, – Zvířata /

Knížka inspirovaná metodou Marie Montessori seznamuje nejmenší děti s nejznámějšími zvířaty. Černobílé obrázky, malé červené detaily, které stimulují zrak a pomáhají nejmenším při prvním poznávání domácích i divokých zvířat.

Zvířecí vzory

Hmatové leporelo s nejrůznějšími druhy zvířecích vzorů. Děti spojují zvířata se vzory, které k nim patří. Stránky této knížky jsou plné známých zvířátek jako jsou žirafy, zebry, želvy, levharti a další, v příjemných barvách, které se dětem zalíbí. A na poslední stránce se objeví všechna zvířátka se správnými vzory.