Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná-Mizerov – Oddělení pro děti a mládež

 

Young, Karen – Ahoj hrdino /
Škorupová, Katarí – Anča z Pomeranče /

Anča s maminkou a věčně naštvanou starší sestrou Terou i mladším dvouletým bráškou se stěhují z města na vesnici k babičce neboli tami, jak jí všichni říkají.

Passoni, Enrico – Atlas budoucnosti :
Rožnovská, Lenka – Autíčko Karlík /

Všichni začínající čtenáři se jistě s radostí začtou do zábavného, nenáročného a velkými písmeny psaného textu o nezkušeném autíčku, které se naučí číst, psát a počítat od svého kluka Ondry. Motivaci ke čtení podporují originální barevné ilustrace Kataríny Ilkovičové. Kniha je vhodná pro genetickou metodu čtení.

Brouci, včely a další bzučící stvoření /
Dungelová, Radana – Čim, Čára a zahrada /

Bohatě ilustrovaný příběh dává dětskému čtenáři nahlédnout do světa ptáků a učí je pozorovat svět kolem sebe. Čim a Čára jsou dva malí vrabčí sourozenci. Děti Anička a Honzík jsou také dva sourozenci a všichni čtyři se sejdou na jedné zahradě jednoho domu. Co se ale stane, když se obě děti začnou na obyčejnou zahradu svých prarodičů dívat neobyčejnýma očima dvou vrabčích sourozenců?

Folman, Ari, – Deník Anne Frankové /

Komiksové vydání světové klasiky. Annelies Marie Franková (12. června 1929 – březen 1945) v roce 1933 s rodiči uprchla z Německa do Amsterodamu, kde se rodina od roku 1942 skrývala v půdním bytě. Dospívající Anne psala od 12. června 1942 do 4. srpna 1944 deník. Po prozrazení skrýše byla rodina odvezena do koncentračních táborů v Německu, přežil jen otec. Anne zahynula v Bergen-Belsenu. Po válce otec deník vydal, byl přeložen do mnoha jazyků a zdramatizován.

Hasiči :

Hasiči spěchají na pomoc! Naskoč na hasičské auto a připoj se ke statečnému týmu na jejich odvážné misi!

Kubašta, Vojtěch, – Jakub a kouzelné fazole /

Představte si, že by vám přes noc na zahrádce vyrostly obrovské fazolové stonky, vyšší než kostelní věž. Když se to stalo chudému Kubovi z naší pohádky, bez váhání po nich vylezl rovnou do nebe. Co tam našel? A jestlipak se dostal zpátky?

McManus, Karen M. – Jeden z nás je na řadě /

Pokračování bestselleru New York Times Jeden z nás lže. Po Simonově smrti zaplavila Bayviewskou střední vlna jeho napodobitelů. Každý z nich se snažil navázat na úspěch Simonova blogu, nikomu se ale nepodařilo dosáhnout jeho kvalit. Až doteď. Tentokrát se však nejedná o blog. Jedná se o hru, kterou všichni dobře známe. Pravda nebo úkol.

George, Jean Crai – Julie z vlčí smečky /

V eskymáckém městečku znají tuhle dívku jako Mijax, ale pro kamarádku v San Francisku je Julií.

Válková, Veronika – Karel IV. :

Příběh dvanáctileté Báry, která se ocitne v minulosti, je zároveň příběhem teprve čtrnáctiletého budoucího českého krále a římského císaře Karla IV.

West, Kasie – Kluk odvedle /

Příběh šestnáctileté dívky, která se snaží vyrovnávat se svou chlapeckou výchovou i s první láskou. Charlie Reynoldsovou vychovával jen táta a tři starší bráchové, takže teď dokáže ve sportu porazit každého kluka – včetně svého čestného čtvrtého bratra, souseda Bradena. Jenže když Charlie začne pracovat v módním butiku, zjistí, že v holčičích věcech je úplně mimo. A do toho zkouší před Bradenem utajit, že se do něj zakoukává.

Seuss, – Kocour v klobouku /

Veršované vyprávění o kocourovi v klobouku, který přišel za jednoho deštivého dne na návštěvu, aby rozehnal nudu dvou malých dětí. Malá Kiki a její bráška zůstali jednoho deštivého dne sami doma a málem by se ukousali nudou, kdyby se ve dveřích neukázal rozverný kocour se zvláštním kloboukem, který umí žonglovat a hrát si jako nikdo jiný.

Pantermüller, Ali – Lenčiny katastrofy :

Juchú, už se nemůžu dočkat! Od zítřka jsou prázdniny a my jedeme do Švédska a poplujeme obrovskou lodí! Úplně nejúžasnější však na tom je, že s námi pojede i Xeňa. Když bude se mnou, odvážím se spát i ve stanu uprostřed divočiny. Protože ve Švédsku se to jen hemží medvědy, vlky a trolly. Vsaďte se, že oba moji blbobráši mají z toho už teď bobky!

Fan, Terry – Moře potkalo oblohu /

Snový příběh malého chlapce vzpomínajícího na vyprávění svého dědečka. Dědeček zemřel a Jonáš se rozhodl, že postaví loď a vydá se sám na cestu, o které společně snili. Dokáže najít magické místo, kde se oceán setkává s oblohou, kde velryby a medúzy stoupají a proplétají se mezi vznášejícími se hrady, vzducholoděmi a ptáky?

Beigel, Christine – O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti /

Také rádi mlsáte sladkosti? Nenasytný vlk pro kus dobroty neváhal udělat cokoliv. Jak to s ním dopadlo?

Choux, Nathalie, – Objevujeme svět hrou!.

První obrázková knížka na čtení, hraní a poznávání věcí z domova.

Choux, Nathalie, – Objevujeme svět hrou!.

První obrázková knížka na čtení, hraní a poznávání zvířat ze ZOO.

Choux, Nathalie, – Objevujeme svět hrou!.

První obrázková knížka na čtení, hraní a poznávání barev.

Nilsson, Frida, – Poněkud zvláštní kůň /

Další příběhy autentických zážitků holčičky Hedviky. Vymýšlet si se většinou nevyplácí. Jeden se do toho snadno zamotá.

Babin, Stéphanie – Poznávej dotykem :

Haptická publikace seznamuje s hospodářskými zvířaty.

Niklíčková, Alexa – První čtení s velkými písmenky /

Pojďte se s námi podívat jak léčí pan doktor Méďa a kolik má přes den práce. Přečtěte si jak pomáhá svým kamarádům a pacientům. Dozvíte se, že moc rád rýmuje a smysl pro humor. V dalším příběhu, Jak pejskové farmařili se vypravíme na zvířecí farmu, kde nehospodaří lidé, ale pejskové. Knížky této edice vám přinesou původní české zábavné příběhy, které pobaví všechny začínající čtenáře.

Niklíčková, Alexa – První čtení s velkými písmenky /

Dva veselé příběhy o zvířátkách vhodné pro začínající čtenáře. Pojďte se s námi podívat do zvířecí školy, kam právě nastoupil nový pan učitel. Má trochu divné způsoby, učí skvěle, je s ním zábava, ale občas nutí žáky skákat po jedné noze a přeříkávat při tom násobilku. V dalším příběhu se seznámíte se slonem Bubou, který je neoblíbenějším hasičem v Mokré Lhotě.

Scarrow, Alex, – Reborn /

Pokračování apokalyptického románu, ve kterém se po uplynutí osmnácti měsíců Leon a Freya upínají k naději, že virus vymizel. Mysleli si, že je to mrtvé. Mýlili se. Před dvěma lety udeřil v Londýně virus, který zabil tisíce lidí a přeživší zahnal do úkrytů. Leonovi se podařilo přežít a přečkat dvě kruté zimy. Teď ho drží naživu křehká naděje, že mrazivý sníh a led anglického podnebí virus nadobro vymýtily. K Leonovi se donesla zpráva o blížící se záchranné lodi. Nic však není takové, jak se zdá. Virus nezahálel.

Docherty, Helen, – Rytíř, který nechtěl bojovat /

Leo dělá svým rodičům starosti. Místo aby se účastnil soubojů s ostatními rytíři, pořád by si jenom četl. Jednoho dne mu proto darují novou výzbroj a pošlou jej zkrotit zlého draka, co tyranizuje daleké město. Utká se s ním však Leo v boji, nebo najde jiný způsob?

Řidič sanitky Servác :

Když se někdo zraní, řidič sanitky Servác spěchá na pomoc s houkající sirénou. Komu pomůže dnes?

Drábková, Eva Ryb – Tajemství kouzel /

Pohádkový příběh prvňačky Elišky, která by se ráda naučila kouzlit, aby mohla svět přizpůsobit sobě.

Fexová, Ivana, – Tajné výlety Fany a Beryho :

Fany a Bery žijí na farmě pana starosty Kloboučka ve vesničce Kostelní Myslová na pomezí Českomoravské vysočiny. Protože pan Klobouček nemá na psy dostatek času, občas utečou a pak zažívají různá dobrodružství. Při jejich toulkách je sleduje krkavec Eman-hlídač, kronikář a špion, který všechny psí kousky zapisuje. Děti se prostřednictvím dobrodružných příběhů mohou dozvědět nejen zajímavé informace o přírodě, ale také o životě na farmě v letním období.

Peroutková, Ivana – Valentýnka a daleké kraje /

Pokračování příběhů o nápadité a podnikavé holčičce Valentýnce a jejích kamarádech Jonášovi, Zuzce a Péťovi.

Peroutková, Ivana – Valentýnka a narozeniny /

Devítiletá Valentýnka je trochu snílek, trochu průzkumnice. Tahle kombinace z ní dělá neobyčejnou holčičku, která se dostává do dramatických, dojemných i vtipných situací. Valentýnka žije s rodiči, babičkou, tetou, strýcem a psem Hugem ve starém domě se zahradou. A má tři nejlepší kamarády – Jonáše, Péťu, Zuzku, s nimiž se pouští do nejrůznějších dobrodružství. Jenže ta nakonec vždycky dopadnou jaksi jinak, než si Valentýnka představovala.

Peroutková, Ivana – Valentýnka a veterinární ordinace /

Pokračování příběhů o nápadité a podnikavé holčičce Valentýnce a jejích kamarádech Jonášovi, Zuzce a Péťovi. Tentokrát Valentýnku k nové hře inspiruje její pejsek Hugo, který si zraní ucho. Po návštěvě veterinární kliniky Valentýnka dětem navrhne, že si společně zařídí ordinaci. Budou léčit zvířátka! Poradí si malí veterináři se všemi případy?

Magrin, Federica, – Velká kniha o dracích /
McAllister, Angel – Velká kniha pohádek o zvířatech /

Na stránkách knihy ožívají malí, velcí, chlupatí i okřídlení tvorové. A někteří z nich dokonce neobývají moře ani souš, nýbrž jen lidskou představivost. Kniha přináší padesát nadčasových příběhů ze všech koutů světa. Jsou mezi nimi nejen oblíbené pohádky, ale také docela neznámé příběhy z těch nejvzdálenějších zemí a ostrovů.

Válková, Veronika – Vznik ČSR 1918 :

Tentokrát se Bára pomocí starého atlasu přenese do českého maloměsta, kde ji zastihne konec první světové války i poslední týdny Rakousko-uherského císařství. Pro starší děti.

Jones, Vanessa – Zpívej jako by tě nikdo neslyšel /

Anglický young adult román z muzikálového prostředí.

Pinnington, Andre – Zvířata ze safari /
Žirafky si hrají na schovávanou /

Příběh žirafího kluka Robina, jeho kamarádky Zorky a dalších zvířat ze savany. Knížka je určená především nejmenším dětem, které se prostřednictvím jednoduchého, hravého příběhu s kouzelnými barevnými ilustracemi seznámí s nejrůznějšími zvířaty a jejich charakteristickými znaky.