Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná-Mizerov – Oddělení pro děti a mládež

 

Mikolášková, Eva – Abecedník na hraní, na čtení a na psaní /
Brooks, Felicity – Big book of abc /

Obrázková kniha o abecedě.

Frixe, Katja, – Čarokrásné knihkupectví.

Další Klárčino dobrodružství v kouzelném knihkupectví, kde se chystá narozeninová párty.

Vélez, Rebeca – Deník Anny Frankové /

Když bylo Anně Frankové třináct let, rodiče jí věnovali sešit, který používala jako deník. Psala do něj o tom, co zažila a co cítila během téměř dvou a půl let, kdy se společně se svou rodinou ukrývala před nacisty. Deník po válce vydal Annin otec po názvem Zadní trakt.

Nordqvist, Sven, – Dort pro Fiškuse /

Kocour Fiškus slaví narozeniny třikrát do roka a děda Pettson mu pokaždé udělá palačinkový dort. Aby mohl dojet do obchodu pro mouku, musí nejprve opravit rozbité kolo. Tím začíná řetězec dalších nesnází.

Flanagan, John – Hraničářův učeň.

Maddie úspěšně ukončila třetí rok svého hraničářského výcviku a je povolána zpět na hrad Araluen. Jednotvárný život na hradě ji však ubíjí, cítí se v něm jako ve vězení a touží z něj uniknout. V okolí se začínají šířit zvěsti, že království hrozí nové nebezpečí. Tajemný klan Rudé lišky, skupina rozvracečů v liščích maskách, útočí na královskou rodinu a zpochybňuje nástupnictví princezny Kasandry a její dcery Maddie na araluenský trůn. Podaří se Rudým liškám odstranit Kasandru a Maddie a uchvátit trůn pro sebe?

Skálová, Hana – Hurá! Jsou tu Velikonoce /
Jak to žije na statku /

Interaktivní leporelo s posuvnými obrázky představuje život na statku. Na statku žije spousta zvířátek. Kdo se ukrývá ve stodole a kdo je na louce?

Nazarova, Valenti – Když tu nejsi /

Ruský young adult thriller o IT specialistovi, který pátrá po zmizení svého virtuálního přítele.

Červenková, Helen – Léto s permoníkem /

Osmiletý Matěj z Prahy je na prázdninách u babičky v Bohumíně, a stýská se mu… Kdo mu usnadní usínání bez maminky? Léto s permoníkem je plné příběhů o havířích, dolech a jeskyních.

Bradley, C. Alan – Mrtví ptáci nezpívají :

Jednoho jarního rána roku 1951 stojí jedenáctiletá chemička a zdatná vyšetřovatelka Flavia de Luce na nádraží a očekává návrat své dávno ztracené matky Harriet. Když u nástupiště zastaví speciálně vypravený vlak, přistoupí k Flavii vysoký neznámý muž a pošeptá jí do ucha záhadnou zprávu. Za okamžik je mrtvý, sražený na koleje někým ze shromážděného davu. Co byl ten člověk zač, co znamenala jeho slova a proč je pověděl právě Flavii?

Habersack, Charlo – Neotvírat!!! slizké! /

Už zase! Nemovi přišel poštou další balíček s nápisem Neotvírat! Pod něj někdo připsal ještě jedno varování – Slizké! Co to jen může být? Nemo a jeho přátelé Béda a Otka neodolají a balíček tajně otevřou.

Schwarz, Regina, – Než řeknete hody hody /

Veršovaná velikonoční pohádka o radostech a strastech slepiček a velikonočního zajíčka během jednoho z největších svátků v roce.

Bazger, Ján, – Od rozprávky k rozprávke /

Sbírka slovenských pohádek a příběhů.

Mass, Wendy, – Odvážná Grace /

V kouzelném městečku Willow Falls čekají na Grace nejrůznější zkoušky. Aby obstála, bude potřebovat pomoc svých přátel. Angelina Andělová se rozhodla procestovat svět a městečko Willow Falls svěřila mladičké Grace. Školačka se svého úkolu zhostí s kuráží sobě vlastní – jak jí ostatně bylo předurčeno. V některých chvílích si však osud s Grace i její partou pěkně zahrává.

Hlavinková, Lucie – Sesterstvo ve Snové říši /

Pokračování příběhů nerozlučné trojice děvčat, Ely, Báry, Míši a jejich kamarádky, kouzelné kočky Fabioly.

Březinová, Ivona, – Táta to motá /

Tak trochu pomotané pohádky, které vypráví po čtyři večery svým dětem upracovaný tatínek.

Watt, Fiona – That’s not my lamb… :

Doteková kniha pro malé děti s výřezovými okny, která vysvětluje pojem výšky skrze příběhy o zvířatech,

Starobinec, Anna – Zvířecí detektivka.

Chtěl, aby v Dalekém lese už konečně někdo spáchal skutečný zvířecí zločin. Všech těch drobných přestupků měl až po krk. Koho zajímá krádež cedrové šišky, neuklizený trus na pasece nebo vyškubnuté pero z ocasu? A teď se to stalo! Vražda! Truchlící vdova, hamižní advokáti, svědkové, podezřelí Přesně jak to má být v opravdové zvířecí detektivce. Detektiv Jezevec Starší a jeho pravá ruka, horkokrevný Jezevecour, už jsou pachateli na stopě.