Menu

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná-Mizerov – Oddělení pro děti a mládež

 

Horáček, Petr, – Nejkrásnější místo na světě /

Je rozkvetlá louka s potůčkem uprostřed lesa nejkrásnějším místem na světě? A jestli ano, tak jak se to pozná? Králíkovi tyto otázky nedávají spát, a tak se jednoho dne vydá do světa, aby na ně našel ty správné odpovědi. Nejkrásnější místo na světě je kniha o domově, o dobrodružství, ale hlavně o přátelství.

Scharmacher-Schre – Jak se vyznat v klimatu :

Whedon, Joss, – Astonishing X-men :

Věci, které byly připravovány a naznačovány v minulých dvou knihách, teď vystupují na povrch spolu se zrádcem v týmu, nebezpečným soupeřem z minulosti, mimozemským zabijákem, znovuzrozeným klubem Hellfire a dalšími hrozbami. Do toho se Emma Frostová začíná chovat značně podivně a ohrožovat celý tým. A rozpadá se nejen tým, ale i psychika jednotlivých hrdinů. Co se stane, když přijdou o svou osobnost?

Csicsely, Lukáš, – Metamorfórky /

Soubor komických a zároveň výchovných pohádek. Každý z příběhů s hravostí vypráví o proměně, a to především fyzické (hlavní hrdina se vyzvrací z podoby, vyfoukne se při mačkání pupínku nebo se promění v rostlinu, protože miluje přírodu), výjimečně o duševní (z odpůrce náhody se stane fanoušek náhody).

Habersack, Charlo – Neotvírat!!! saje! /

Nemo už toho má dost! Zrovna teď, když se musí učit na písemku z matematiky! Na další příšerku teď vážně nemá čas! Když zase u dveří najde balíček, ani ho neotevře a odnese ho zpátky na poštu. Správně, myslí si on i jeho kamarádi. Ve městě se přesto začnou dít neuvěřitelné věci. Horní Suchopár najednou pohltí černočerná tma. A nejen to. Někdo ten balíček musel otevřít! A to, co bylo uvnitř, teď běhá po městě!

Salajková, Mirosl – Báječná škola pana Scotta /

Vyprávění malého Petra, který se stěhuje s maminkou do Portugalska za tatínkem, jenž tam získal dobrou práci a na Petrovi teď je, aby si také on zvykl na novou školu a kamarády. Petr se těší do nového domova v portugalském městečku Santa Maria da Feira, ale je tu jedna velká potíž: neumí portugalsky a anglicky sotva pár slov. Jak se dorozumí s učiteli a spolužáky v nové škole? Petrovy obavy rozptýlí pan ředitel nevšední školy. Mr. Scott je Angličan a už léta vede v portugalském městě školu pro děti z různých koutů světa. A tak Petr chodí do třídy s dětmi z Polska, Dánska a dokonce z Jihoafrické republiky.

Williamson, Natal – Pravidla se mají porušovat /

Young adult romance. Amber s matkou se přistěhovaly k jejímu novému příteli. Jenomže Amber už ví, jak je její matka přelétavá, a proto si nechce vytvořit vztah k žádnému matčinu příteli a jeho rodině. Jenomže v téhle nové rodině se jí začíná líbit.