Menu

Poprvé v knihovně – dospělý čtenář

Vítejte v naší knihovně. Pokud chcete použít reprografické a jiné kopírovací služby, navštívit kulturní akce, není nutná registrace. Stačí přijít.

Pokud si chcete půjčovat knihy a časopisy, nebo brouzdat po internetu, musíte se do knihovny přihlásit následujících způsobem. Předložíte občanský průkaz, na jehož základě Vám vystavíme nepřenosnou čtenářskou průkazku a seznámíte se s knihovním řádem.

Registrační poplatky jsou následující (viz Ceník):

  • Dospělí nad 16 let – 200 Kč
  • Studenti (po předložení studentského průkazu) – 150 Kč
  • Děti od 6 do 16 let včetně, důchodci (i plně invalidní), držitelé průkazu TP, ZTP, ZTP/P – 70 Kč
  • Důchodci nad 70 let s trvalým pobytem v Karviné zdarma
  • Rodinná registrace – 350 Kč

Standardní výpůjční lhůta knih je jeden měsíc, může být však prodloužena až třikrát o jeden měsíc, pokud není titul rezervován. Deskové hry půjčujeme na dva týdny.

Pokud nestihnete vrátit knihu v termínu, účtuje knihovna poplatek z prodlení a upomínku dle ceníku Regionální knihovny Karviná, příspěvkové organizace. Jestliže víte, že knihu nestihnete vrátit, stačí zavolat nebo napsat e-mail a my Vám termín výpůjčky prodloužíme.

Na našich stránkách www.rkka.cz najdete online katalog, v něm zjistíte, na které pobočce se Vámi požadovaný titul nachází, zda je dostupný nebo vypůjčen. Pokud se přihlásíte do svého čtenářského konta, můžete si požadovaný dokument rezervovat. Rezervovat můžete rovněž osobně, telefonicky nebo e-mailem. Pokud se Vámi požadovaný titul nenachází v naší knihovně, jsme schopni Vám jej doručit prostřednictvím služby MVS.

Pokud studujete a potřebujete rešerši – jsme tu pro Vás. V naší knihovně půjčujeme rovněž: čtečky knih, e-knihy, audioknihy, hudební a filmová DVD, deskové hry.

Organizujeme rovněž kurzy trénování paměti a kurzy počítačové gramotnosti.

Pořádáme řadu kulturních akcí (autorská čtení, koncerty, cestovatelské besedy, besedy se známými osobnostmi, filmová představení) – viz Kalendář akcí.

Pokud nemůžete přijít do knihovny, je pro Vás připravena Donášková služba.

Naše pobočky najdete zde

Jsme rovněž na Facebooku a Instagramu.

Těšíme se na Vás – Vaše knihovna