Menu

pobočka Rehabilitační sanatorium Karviná – Hranice

 

Vašíček, Arnošt, – České tajemno :
Sikorski, Andrzej – Legendy Poznania i Brna =

Zapraszamy do poznania najbardziej charakterystycznych legend czeskiego Brna i polskiego Poznania – miast, które łączy przyjaźń, partnerstwo i rozwijana od lat współpraca.

Viewegh, Michal, – Mým vrstevníkům a jiné fejetony /

O tom, jak je prospěšné vést korespondenci s mrtvými, o zážitcích v České televizi srovnatelnými s požitím halucinogenů, krajových odlišnostech, 4D realitě – anebo třeba o tom, jak lze skloubit profesionální skateboarding s láskou ke knihám. Od dubna loňského roku do dubna toho letošního nejpopulárnější současný autor publikoval každý týden jeden fejeton v magazínu Pátek Lidových novin. Jeden rok v životě spisovatele, jeden rok v životě naší společnosti.

Vondruška, Vlasti – Právo první noci /

Během cesty po Moravě se panoš Ota setká se svou vzdálenou sestřenicí Miladou ze Zástřizlí. Je zoufalá a prosí ho o pomoc. Žije s rodiči na Krakovci nedaleko Prostějova, kde se v poslední době stalo několik podivných událostí, které vyvrcholily vraždou jejího snoubence. Co je však nejhorší, z jeho smrti podezírají ji. Panoš Ota se obrátí na svého pána, ale ten nemá chuť a ani pravomoc tu vyšetřovat. Jenže pak dojde k pokusu unést Miladu.

Przeczek, Vilém – Vzpomínky mého života /