Menu

pobočka Rehabilitační sanatorium Karviná – Hranice

 

Denton, Jamie Ann – Dohazovač /

Někdejší specialistka FBI Greer Lomaxová utekla před hrůzným zážitkem z minulosti do ospalého rodného městečka a jako řadová policistka řeší nanejvýš dopravní přestupky. Ale pak se při rutinní exhumaci těla místního občana najdou v rakvi dvě mrtvoly…

Patterson, James – Dvanácté zlo /

Výstřední profesor angličtiny má živé noční můry o vraždě, o níž tvrdí, že je skutečná. Nikdo mu nevěří až do chvíle, kdy dojde k brutální střelbě, která jeho popisu odpovídá do posledního detailu. Případ se zdá jasný: hlavním podezřelým z vraždy mladé ženy je její přítel, ale platí to jen do doby, než tělo záhadně zmizí z márnice.

Cordonnier, Marie – Hra srdcí /

Okouzlující mladá žena z provincie dobyla svým nevšedním půvabem a štěstím ve hře královský dvůr ve Versailles. Její stárnoucí manžel přesně ví, co se králi líbí, madam de Montespan ovšem nehodlá tolerovat soupeřku – ať už u hracího stolu, nebo v králově loži…

Cordonnier, Marie – Chantal /

Chantal de Marivaux se nechá svým dvojčetem Cerise přemluvit k nebezpečnému dobrodružství: vymění si role a Chantal dobývá nejen srdce zavrženého Jeana Paula ď Aubryho, ale i srdce samotného krále Slunce! Král však nestrpí žádného rivala…

Cordonnier, Marie – Jorina :

Uprostřed vší té hrůzy, kterou nese boj o vládu nad Bretaní – píše se rok 1364 – představuje malá jeskyně u studánky v lese učiněný ráj. Sem dopravila Jorina zraněného Raoula de Nadier, ošetřovala ho, dokud se neuzdravil, a tady se stala jeho milenkou. Kéž by tu spolu mohli zůstat navždy!

Medeiros, Teresa – Království za polibek /

Conn je statečný válečník, kterému se při vítězném tažení podařilo sjednotit Irsko. Stal se nejvyšším vládcem, ale jeho postavení ohrožuje jakási záhadná postava. Ke svému překvapení zjistí, že jeho nepolapitelný nepřítel je žena se smaragdově zelenýma očima.

Jakeman, Jo – Náš manžel /

Tři různé ženy spojuje jediné: stejný muž. Imogen opustil Phillip kvůli mladší a hezčí ženě. Během nepříjemného rozvodového řízení se u ní najednou objeví a vyhrožuje, že ji připraví o syna, jestli do konce měsíce nezmizí z jejich domu. Vyděšená Imogen provede něco šíleného. A pak jí nezbývá než bojovat o život. Nečekané spojence najde v bývalé a budoucí ženě svého manžela. Všechny se chtějí pomstít.

Medeiros, Teresa – Nespoutané myšlenky /

Pamela Darbyová potřebuje sehnat muže. Měl by to být drsný statný horal, pyšnící se spíše urostlým tělem než bystrou myslí. Nechce ho však pro sebe, nýbrž pro vévodu z Warricku, který se zoufale snaží nalézt svého dávno ztraceného syna. A protože Pamela a její sestra se nacházejí ve velmi zoufalé finanční situaci, spatřují ve vévodově nabídce jedinečnou šanci, jak se konečně vymanit z nouze a začít vést lepší život.

Medeiros, Teresa – Sametové pouto /

Romantický příběh lásky mezi vzdělanou dívkou z anglické smetánky a banditou.

Medeiros, Teresa – Skandální noc /

Nevinné dobrodružství mladé půvabné šlechtičny skončilo naprostým skandálem. Podaří se Carlottě odhalit tajemství dřív než podlehne touze, která se jí rozhořela v srdci?

Cordonnier, Marie – Sladké pokušení /

Historický milostný román.

Cordonnier, Marie – Srdce z rubínu /

V Londýně řádí cholera. Lady Georgette posílá svou pětiletou dcerku do Francie, aby ji ochránila před zhoubnou chorobou. Na rozloučení dostane od svého nejlepšího přítele Juliana malé srdíčko z rubínu. Po letech odloučení je tento klenot opět svede dohromady.

Medeiros, Teresa – Šepot růží /

Romantický milostný příběh se odehrává na šlechtických sídlech ve Skotsku v 18. století.

Gregory, Philippa – Tři královny :

Přestože Markétu Tudorovnu, její sestru Marii a Kateřinu Aragonskou pojí příbuzenské pouto, nepřestávají se celý život žárlivě poměřovat. Příběh tří královen rozplétá složité vztahy a úkladné zrady ve stínu vášně, závisti a nebezpečí. Osud je však nevyzpytatelný, a proto se žádná z královen nemůže radovat ze svého momentálního vítězství dlouho.