Menu

pobočka Rehabilitační sanatorium Karviná – Hranice

 

Cimický, Jan, – Chrámová věž /

Richard Pokora je talentovaný mladý vědec, který získal prestižní ocenění již jako student. Má proto příležitost dál pracovat na svých vědeckých objevech ve významném výzkumném centru v Paříži. Prožívá tam rozporuplné okamžiky, může pracovat s největším odborníkem na stejném problému, genetickém ovlivnění zemědělských plodin, ale zároveň těžce prožívá samotu. Jen jediný přítel, kterého má z dětství, se snaží jeho myšlenky rozptýlit. Ve volných chvílích chodí Pokora k Notre-Dame a píše si deník. Dokonce přímo ve francouzštině, aby se pocvičil v jazyku. Život a hlavně práci mu narušují anonymní výhružky, které dostával již v Praze, ale v Paříži pokračují.

Melinek, Judy – První řez /

Detektivní thriller ze série, ve které je hlavní hrdinkou nekompromisní forenzní patoložka Jessie Tesková. Doktorka Jessie Tesková nastupuje do nové práce na patologii v San Francisku. Přeje si jen začít znovu. Když ale zjistí, že za podezřelým případem smrtelného předávkování se podle všeho skrývá úkladná vražda, pouští se do pátrání, které ohrožuje nejen její kariéru, ale i život.

Thun-Hohenstein, – Tajemství osudu /

Fiktivní autobiografie Erweina Sigismunda von Thun-Hohensteinovi napsaná jeho vnučkou. Líčí život tří generací jedné rodiny a zavede nás do Vídně, ale také do Děčína, Ostravy, Karviné i Havířova. Navštívíme zámek Kończyce Wielkie, který patřil rodině Larisch-Mönnich a ještě v minulém století byl součástí Československa, staré Karvinné včetně zámku Solca, zámku Rychvald. Dozvíte se o vztazích rodiny s rodem Larisch-Mönnich i úvahy o smnyslu života krátce před smrtí – hrabě Erwin byl jako major Wehrmachtu popraven sovětskými vojsky 12. února 1946.

Dobrylovský, Jiří – Tvůrce českých moří :

Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan, purkrabí Českého Krumlova a později regent rožmberského panství, byl významnou postavou českého rybníkářství, ale také byl schopným hospodářem a zasloužil se o rozkvět svěřeného panství. V románu vystupuje jako vypravěč. Popisuje své životní osudy a vzestup od nevýznamného mladíka po významnou osobnost, která na českých zemích zanechala nesmazatelnou stopu.

Viewegh, Michal, – Zamilované povídky /

Antologie devíti povídek předních českých autorů, jejichž ústředním tématem je zamilovanost a láska v nejrůznějších podobách.