Menu

pobočka Rehabilitační sanatorium Karviná – Hranice

 

Cooper, Roxie – Den, kdy jsme se potkali /

Stephanie a Jamie se setkali na víkendovém uměleckém kurzu a nezůstali si lhostejní. Protože však Jamie žije ve šťastném manželství a Stephanie se chystá brzy vdávat, nedávají svým citům prostor a vracejí se do svých životů, aniž by své partnery zradili. Hloubka porozumění mezi nimi během času vzrůstá i na dálku, své city však úpěnlivě drží v rovině tajeného, stále zcela platonického, ale o to hlubšího přátelství. Roky běží, manželství, v nichž žijí, se postupně s lety vyvíjejí a oba budou muset zjistit, zda platí to, co si spolu přečetli v den, kdy se seznámili: “Svůj osud potkáš na cestě, kterou sis vybral proto, aby ses mu vyhnul.”

Grmolec, Zdeněk – Jošt /

Historický román líčí životní osudy moravského markraběte Jošta Lucemburského, vzdělaného a ctižádostivého politika, jehož cílem bylo uchvátit co největší moc a bohatství.

Bergerová, Štěpán – Moucha v limonádě /

Soubor dvaceti osmi krátkých povídek české autorky o nedokonalostech života i nečekaných cestách ke štěstí.

Cimický, Jan, – Paroháč /

Psychiatr Vaněček ordinuje jako každý den, pacient za pacientem, úzkosti, deprese, stres. I trenér z fitka, sportovní typ atraktivního muže, přichází s problémem, chce se poradit o podivném chování své poslední milenky. A v doktoru Vaněčkovi se začne vršit podezření, že by tou milenkou mohla být jeho žena. A všechno tomu stále víc nasvědčuje.

Hindráková, Hana, – Svítání nad savanou :

Nora je úspěšná televizní reportérka, která často působí se svým štábem v Africe. V soukromí se jí ale příliš nedaří, a tak nachází seberealizaci a uvolnění od náročné profese v tanci. Po teroristickém útoku v Nairobi se opět ocitá v centru dění. Dramatický vývoj a náhodné setkání s obdivovaným mužem vyústí v překvapivé rozuzlení událostí nejen v jejím osobním životě.

Läckberg, Camilla – Ženy bez slitování /

Ingrid se vzdala vlastní novinářské kariéry, aby podporovala svého manžela, šéfredaktora největšího bulvárního deníku ve Švédsku. Manžel ji však podvádí. Učitelka Birgitta je vážně nemocná, přesto se neléčí. Nechce, aby si někdo všimnul utajovaných modřin, následků výprasků od manžela. Ruska Viktoria musí doma trpět pravidelné ponižování. Její muž si ji koupil přes internet a ona mu nyní slouží jako domácí otrokyně. Tři různé ženy spojuje společný problém – domácí násilí. Existuje nelegální, leč účinný způsob, jak se tyranských partnerů zbavit. Tři vraždy!