Menu

pobočka Rehabilitační sanatorium Karviná – Hranice

 

Majer, Petr – Česká cesta :
Pyper, Andrew – Démonolog /

Profesor David Ullman patří k předním světovým autoritám v oboru literatury zabývající se démony, specializuje se na klasickou poemu Johna Miltona Ztracený ráj. Přitom je ateista a ke svému oboru přistupuje pouze jako k výplodu lidské představivosti. Když do jeho pracovny přijde záhadná Hubená žena, vyzve ho k cestě do Benátek a dosvědčení existence jevu, odmítne ji. Žena mu nicméně zanechá na stole letenky a benátskou adresu.

Borská, Ilona – Doktorka z domu Trubačů /

Literární zpracování životního příběhu české doktorky Vlasty Kálalové-Di Lottiové, která se ve dvacátých letech 20. století vydala sama do Orientu a založila v Bagdádu československou nemocnici.

Majer, Petr – Generál Josef Šnejdárek opět na Těšínsku /
Carlsson, Christo – Neviditelný muž ze Salemu /

Stockholmské předměstí Salem mělo nabídnout rodinám spokojené bydlení. Realita však nenaplnila toto očekávání. Kriminalita, alkohol, drogy, mladí delikventi končící ve výchovných ústavech. A policie na hony vzdálená představám o vzorných mužích zákona. Jedné noci je na ubytovně zavražděna mladá bezdomovkyně. Leo, policajt postavený mimo službu za zabití kolegy, jeví až příliš velký zájem o případ. Tuší souvislosti, které ho vracejí zpět do období dospívání v Salemu, oživují jeho vzpomínky na dávné přátele.

Kopecká, Irena – Nikdy nejsi sám /

Autobiografická vzpomínková próza české pedagožky a básnířky.

Od srdce k srdci, z ruky do ruky

Záměrně různorodá antologie prozaických i poetických textů pro dětské i dospělé čtenáře od současných českých autorů.

Jakoubková, Alena – Odříkaného manžela největší krajíc /

Poté, co ji opustí “největší láska jejího života”, zanevře Agáta na muže a rozhodne se budovat kariéru jako šéfredaktorka společenského časopisu a žít už navždy sama. Muže do svého života pustí jen občas, každého jen na jednu noc. Osamělost si nepřipouští, raději se vrhá do práce. Pak jednou, když hledá u rodičů v malebné chaloupce v Malé Úpě, kde vyrůstala, svůj rodný list, nalezne na dně šuplíku dopis, který napsala její sestra Laura, kterou nikdy nepoznala. Dopis je však datován více než deset let po Lauřině údajné smrti.

Kopecká, Irena – Příběhy z Valašska /

Devadesát pravdivých a humorných povídek podle vyprávění autorů většinou z Francovy Lhoty.

Lenormand, Frédér – Případy soudce Ti.

Soudce Ti působí v ospalém přímořském městečku Pcheng-laj, kde se po zločincích slehla zem. K smrti se nudí, až jednoho dne obdrží pozvání od prefekta, aby se neprodleně dostavil na důležitou schůzku do vyhlášených vřídelních lázní. Tam se ke svému údivu setká s dalšími kolegy. Vyjde najevo, že předmětem schůzky je podivná soutěž na uvolněné místo tamního okresního soudce. V malebných kulisách poklidného letoviska se mezi soudci rozpoutá lítý boj, kde vše je dovoleno: intriky, pomluvy a lži. Důvtipný a svědomitý soudce Ti na vlastní kůži pocítí, jak neuvěřitelně zlomyslní, cyničtí a proradní dokážou být příslušníci soudcovského stavu v honbě za starým pergamenem, a kvůli falešné cti se nezaleknou ani vraždy.

Macek, Petr, – Takový byl Karel Gott :
Březinová, Ivona, – Taneční v noční košili :
Thomas, Jerry D. – Ten, který přichází /
White, Ellen Goul – Touha věků :
White, Ellen Goul – Velká naděje /
Whitton, Hana, – Vratislav :

Druhorozený Vratislav přijal na rozdíl od ambiciózního Spytihněva vládu nad olomouckým panstvím bez hořké závisti. Od života totiž očekává více, hledá lásku a náhoda mu přivede do cesty urozenou Gutu. Jejich štěstí však netrvá dlouho. Kníže Spytihněv se rozhodne bratrovo území připojit ke svému a novomanželům nezbývá než se zachránit útěkem.

Müller-Nothmann, – Zdravá a chutná strava při onemocnění dnou /
Collins, Megan, – Zimní sestra /

Před šestnácti lety se Sylviina sestra Persefona nevrátila domů. Vyšla si pozdě večer s přítelem, s nímž měla zakázáno se stýkat. Persefona byla tři dny pohřešovaná, než našli její tělo a její vražda zůstává i po letech nevyřešená.

Gillerová-Brezník – Život plný iluzí /

Aneta má nepříjemné tušení, že v jejím manželství něco nehraje. Ráda by zjistila příčinu, ale musí zároveň řešit problémy v práci a těžko zvladatelnou pubertální dceru. Zničehonic dostane od staré známé pozvánku na sraz. Proč se má čtveřice kamarádek sejít po tolika letech? Zdá se, že všechny jsou šťastné. Realita ale není až tak růžová. Aneta postupně zjišťuje, že žije obklopená iluzemi, a stačí jeden malý otřes, aby se rozpadly na tisíc kousků.