Menu

pobočka Rehabilitační sanatorium Karviná – Hranice

 

Devátá, Ivanka, – Džungle v kuchyni /

Humorné vyprávění o jídle a vaření, občas proložené kuchařskými recepty. Autorka s nadsázkou sobě vlastní probírá se čtenáři svůj vztah ke kuchyni od mládí až do dneška. Své zážitky z oboru gastronomie pak zvýrazní českými i cizokrajnými recepty, které má pochopitelně osobně vyzkoušené. Příběhy tradičně úsměvné a vtipné.

Vondruška, Vlasti – Letopisy královské komory.

Třináctý příběh historických detektivních případů královského písaře Jiřího Adama z Dobronína. Jiří Adam z Dobronína se na vyjížďce před pražskými hradbami setká s Václavem Hrzánem z Harasova, který nedávno koupil hrad Jenštejn. Ten se mu svěří s neurčitými obavami. Následujícího dne je zavražděn jeho bratr, a to přímo v budově Královské komory. Vyšetřením neslýchaného zneuctění královského úřadu je pověřen Jiří Adam z Dobronína. Zatímco ho pražský purkrabí nutí, aby pátral na Pražském hradě, zdá se, že stopy vedou spíše do okolí Jenštejna.

Ward, Jesmyn, – Píseň zbloudilých duší /

Román s prvky magického realismu a vúdú se odehrává ve státě Mississippi, kde žije zčásti soudržná, zčásti dysfunkční afroamerická rodina.