Menu

Licencované

ANOPRESS IT

Databáze monitoringu českých médií s archívem od roku 1996, která obsahuje plné texty novinových a časopiseckých článků, doslovné přepisy televizních a rozhlasových relací a zprávy z internetových serverů. Databáze je denně aktualizována.

Regionální knihovna Karviná, příspěvková organizace nabízí prostřednictvím databáze informační zdroje, které využije jak laická tak odborná veřejnost. Rovněž jsou tyto informace přínosné pro studenty vysokých škol. Informace uložené v databázi ANOPRESS IT, jsou pro uživatele přístupné na Středisku knihovnických a informačních služeb Karviná-Mizerov.

 

ASPI

Středisko knihovnických a informačních služeb Karviná-Mizerov nabízí svým uživatelům možnost využití informačních zdrojů z oblasti právních informací v rámci automatizovaného systému právních informací ASPI. Databáze se pyšní nejširším autorským obsahem (komentáře, časopisy, výklady, vzory, judikatura, překlady, aplikace a komplexním pokrytím všech předpisů publikovaných na území ČR včetně předpisů měst a obcí a předpisů ES / EU.  Veškeré texty jsou dostupné v aktualizovaných a dřívějších zněních s možností porovnání změn.