Menu

Knihobudky a Kniha do vlaku

Knihobudka v nemocnici v Karviné – Ráji

Další knihobudka přibyla v Nemocnici s poliklinikou v Karviné – Ráji, šlo o vyřazené knihy z naší knihovny, které se rozmístily po jednotlivých odděleních nemocnice.

 

NsP Karviná-Ráj uspořádala pro pacienty sbírku knih, přidala se i místní knihovna

článek na Moravskoslezské regionální televizi Polar

 

Knihobudka v klubu Backstage Dokořán

Iniciativa Dokořán otevřela v zadním části letního kina nový klub s název Backstage Dokořán, kde jsme také dodali pár knih do knihobudky.

 

Knihobudka na krytém bazénu

 

Naše knihovna získala ocenění Městská knihovna roku 2018, jednou z cen byla také krásná modrobílá budka na knihy. Knihobudka byla umístěna do interiéru Krytého bazénu STaRS v Karviné – Hranicích v odpočinkové zóně.

Knihy a časopisy si můžete vypůjčit, a zase vrátit, nebo si knihu vzít i domů. Je možné také dodat své knihy a časopisy, pokud budou v dobrém stavu.

 

Na krytém bazénu v Karviné stojí nově knihobudka

článek na Moravskoslezské regionální televizi Polar

 

Knihobudka na letním koupališti

 

Třetí knihobudka byla tentokrát naistalována na letní koupališti v Karviné, a to ve spolupráci s městskou sportovní společností STaRS. Také tady si mohou lidé vyplnit volný čas četbou. Půjčování knih je zcela zdarma, bez registrace nebo další administrativy.

 

Na koupališti v Karviné stojí regály s knihami

článek na Moravskoslezské regionální televizi Polar

 

Knihy do vlaku

 

Dle projektu Městské knihovny v Mikulově naše knihovna umístila regál do haly karvinského hlavního nádraží. Dali jsme tak druhou šanci vyřazeným knihám, které by jinak skončili ve sběru. Karvinská knihovna byla v tomto případě stou knihovnou, která se do tohoto celorepublikového projektu zapojila. Regál je umístěn u čekárny pod informační tabulí o příjezdech a odjezdech vlaků.

Stejně jako u knihobudky si lidé mohou knihu vybrat na čtení do vlaku nebo si zkrátit čas při čekání na vlak, knihu mohou vrátit i na jiných nádražích, nebo si knihu ponechat. Lidé také mohou přidávat své knihy v dobrém stavu. Větší množství knih prosíme přinést na jakoukoli pobočku karvinské knihovny. Knihy označíme instrukcemi a návodem a polepíme informacemi o tomto projektu.

 

Knihu do vlaku najdou cestující už také v Karviné

článek v Karvinském a Havířovském deníku